Facebook her yıl düzenli olarak paylaştığı trendlerini bu yılda yayınladı. “Facebook Stories” adresinde paylaşılan verilerde bu yılın en çok konuşulan konuları, en çok check-in yapılan mekanları gibi pek çok trende yer verildi. 2013 yılına dair bir özet video da paylaşan Facebook’un en çok kullanıldığı ülkelerinden biri olan Türkiye’ye özel trendlere yer verilmemesi ise hayal kırıklığı yaratmış durumda.

2013’ün En Fazla Paylaşılan Kişisel Olayları

1

2013’ün En Çok Konuşulan Olayları

Dünyada yılın en çok konuşulan olaylarının başında yeni Papa Francis’in göreve gelmesi yer alıyor. Papa’yı Amerikan seçimleri ve İngiliz Kraliyeti’nin iki üyesi Prens William ve Düşes Kate’in bebeklerinin doğumu takip ediyor. Wrecking Ball şarkısına çektiği kliple gündemi sarsan Miley Cyrus’un da 7.sırada yer aldığı listede, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Nelson Mandela’da 10. sırada yer almış.

2

2013’te En Çok Check-In Yapılan Mekanlar

Paylaşılan en çok check-in yapılan mekanlar listesinde ülkemizden sadece Taksim Meydanı kendine yer buldu. Check-inlerin yoğun olarak yapıldığı yerler ise, Amerika Anaheim’de bulunan Disneyland, Hindistan’daki Golden Temple ve Sao Paulo’daki Ibirapuera Parkı oldu.

3

Peki 2013 Sizin İçin Facebook’ta Nasıl Geçti?

2013 yılında site üzerinde  neler yaptığınız üzerine bir özete ulaşmanızı sağlayan Facebook, bir yılınızı özel geliştirilen zaman tüneli üzerinden görmenize olanak sağlıyor. https://www.facebook.com/yearinreview/ linki ile ulaşabileceğiniz size özel bu sayfadan en çok beğenilen, paylaşılan postlarınızı, siteye girişini yaptığınız önemli kişisel olaylarınızı görebilirsiniz.

DisplayMedia

Bir Cevap Yazın