Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger için grup video chat özelliğinin kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Facebook’un internet sitesinde, Facebook Messenger Ürün Yöneticisi Stephane Taine tarafından yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla duyurulan bu yeni özellikle birlikte, Facebook Messenger’da aynı anda 6 kişi görüntülü konuşma yapabilecek. Bununla birlikte görüntülü konuşmalarda 50 kişi yer alabilecek, ancak dediğimiz gibi bunların sadece 6 tanesinin görüntüsü ekrana verilebilecek ve geri kalanlar sadece konuşma üzerinden bu görüşmeye dahil olabilecekler. Bu özelliği kullanmak içinse, var olan bir grup sohbetine girmek ya da yeni bir tane oluşturmak ve sağ üstte bulunan video ikonuna tıklamak yeterli olacak.

Grup video chat özelliği, Facebook Messenger’ın Android, iOS ve masaüstü versiyonlarına aynı anda gelirken kullanıcıların görüşme sırasında yüzlerine çeşitli maskeler yerleştirmelerini sağlayan özellik ise, şu anda sadece iOS sürümünde mevcut, Android sürümüne ise yakın zamanda geleceği belirtilmiş.

Ayrıca her ay 245 milyon insanın Facebook Messenger üzerinden görüntülü konuşma gerçekleştirdiğinin belirtildiği blog yazısının sonunda Facebook Messenger’a gelen bu yeni özellikle ilgili bir videoya yer verilmiş. O videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca hala göz atmadıysanız, Facebook’ta 2016 yılının en çok konuşulan 10 olayı ve en çok izlenen 5 videosuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın