Facebook, S&P 500’e katılmaya hazırlanıyor. S&P 500 yetkilileri tarafından dün yapılan açıklamaya göre, Facebook’un Nasdaq’taki son işlem günü 20 Aralık’ta tamamlanacak ve şirket S&P 500’e transfer olacak. S&P 500 sözcüsü Dave Guarino, “Facebook’u öne çıkan bir sektörün önde gelen şirketi olarak görüyoruz” şeklinde belirtti.

Ayrıca teknoloji sektörünü başarılı bir şekilde temsil ettiğini düşünüyoruz. Bu S&P 500 için de oldukça iyi bir gelişme diye konuştu. Açıklamanın ardından Facebook hisseleri, yüzde 4,3 değerlenerek 51,51 doları gördü.

Piyasada Facebook’un uzun zamandır ABD’nin en değerli 500 şirketinin hisselerinin işlem gördüğü S&P 500’e geçeceği konuşuluyordu.

Piyasa değeri şu anda 120 milyar dolar olan Facebook, Mayıs 2012’de Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirmiş ve halka arzından 16 milyar dolar toplamıştı. Şirket halk arzının ilk gününde 38 dolardan 421 milyon hisse satmıştı. Halka arzın ardından Facebook hisseleri yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Son dönemde toparlayan hisse şu anda 49,38 dolardan işlem görüyor.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın