Logo_Header

Dünyanın önde gelen yarışmalarını takip ederek ödül kazanan işleri derleyen The Gunn Report’un 2013 yılı sonuçları belli oldu. 2013 yılında “Dünyanın En Çok Ödül Alan Reklamları” kategorisinde birinci sırada, Metro Trains’in kamu güvenliği için yayınladığı ve birçok mecrayı kapsayan  “Dumb Ways to Die” reklamı yer aldı.   Kampanya, McCann’in Melbourne ekibinin imzasını taşıyor.  İkinci sırada Southern Comfort’ın “Whatever’s Comfortable – Beach” adlı kapmanyası (Wieden+Kennedy, New York) yer alırken, onu Carlton Draught’ın “Beer Chase”i (Clemenger BBDO – Melbourne) takip etti.

“Dünyanın En Çok Ödül Alan Basılı Reklamları” kategorisinde ise sırasıyla Expedia Travel’ın “Luggage Labels” kampanyası (Ogilvy & Mather, London); Harvey Nichols Sale’in “Pelicans” kampanyası (Y&R Dubai) ve Coca-Cola’nın “#Cokehands” kampanyası (Ogilvy & Mather, Shanghai) yer aldı.

“Dünyanın En Çok Ödül Alan Dijital Reklamları” kategorisinde ise yine Metro Trains’in “Dumb Ways to Die” isimli kampanyası birinci olurken (McCann Melbourne), onu, Nike+ Fuelband’ın “Nike+ Fuelband” kampanyası (R/GA, New York) ve Adidas Neo’nun “Window Shopping” kampanyası (TBWAHelsinki) takip etti.

“The Most Awarded All Gunns Blazing in The World in 2013” kategorisinde ise Hemoba/Vitoria FC’nin “My Blood Is Red & Black” adlı kampanyası (Leo Burnett Tailor Made, São Paulo), bu kategoride bugüne kadar en çok ödül çalışma oldu. İkinci sırada Metro Trains’in “Dumb Ways to Die” kampanyası (McCann Melbourne), üçüncü sırada ise Nike+ Fuelband’ın “Nike+ Fuelband” kampanyası (R/GA, New York) yer aldı.

“En Çok Ödül Alan Ajans” kategorisinde ise ilk defa birinciliği Wieden+Kennedy (Portland, New York) ve McCann (Melbourne) paylaştı, ikinci sırada AlmapBBDO (São Paulo) yer alırken, Ogilvy Brasil (São Paulo) ise üçüncü oldu. “Dünyanın En Çok Ödül Alan Üretim Şirketleri” kategorisinde sırasıyla Biscuit Filmworks (London, New York, LA), Paranoid (Los Angeles, São Paulo) ve MJZ (London, LA, New York) yer aldı. “En Çok Ödül Alan Dijital Ajans” başlığında ise R/GA (New York) ikinci kez birinci olurken, onu, Forsman & Bodenfors (Gothenburg) ve McCann (Melbourne) takip etti. “En Çok Ödül Alan Direktör” kategorisinde de sırasıyla Tim Godsall, Ringan Ledwidge (UK,USA) ve Julian Frost (Australia) yer aldı.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın