Dünyanın En Çok Ödül Alan İşleri Belirlendi

Logo_Header

Dünyanın önde gelen yarışmalarını takip ederek ödül kazanan işleri derleyen The Gunn Report’un 2013 yılı sonuçları belli oldu. 2013 yılında “Dünyanın En Çok Ödül Alan Reklamları” kategorisinde birinci sırada, Metro Trains’in kamu güvenliği için yayınladığı ve birçok mecrayı kapsayan  “Dumb Ways to Die” reklamı yer aldı.   Kampanya, McCann’in Melbourne ekibinin imzasını taşıyor.  İkinci sırada Southern Comfort’ın “Whatever’s Comfortable – Beach” adlı kapmanyası (Wieden+Kennedy, New York) yer alırken, onu Carlton Draught’ın “Beer Chase”i (Clemenger BBDO – Melbourne) takip etti.

“Dünyanın En Çok Ödül Alan Basılı Reklamları” kategorisinde ise sırasıyla Expedia Travel’ın “Luggage Labels” kampanyası (Ogilvy & Mather, London); Harvey Nichols Sale’in “Pelicans” kampanyası (Y&R Dubai) ve Coca-Cola’nın “#Cokehands” kampanyası (Ogilvy & Mather, Shanghai) yer aldı.

“Dünyanın En Çok Ödül Alan Dijital Reklamları” kategorisinde ise yine Metro Trains’in “Dumb Ways to Die” isimli kampanyası birinci olurken (McCann Melbourne), onu, Nike+ Fuelband’ın “Nike+ Fuelband” kampanyası (R/GA, New York) ve Adidas Neo’nun “Window Shopping” kampanyası (TBWAHelsinki) takip etti.

“The Most Awarded All Gunns Blazing in The World in 2013” kategorisinde ise Hemoba/Vitoria FC’nin “My Blood Is Red & Black” adlı kampanyası (Leo Burnett Tailor Made, São Paulo), bu kategoride bugüne kadar en çok ödül çalışma oldu. İkinci sırada Metro Trains’in “Dumb Ways to Die” kampanyası (McCann Melbourne), üçüncü sırada ise Nike+ Fuelband’ın “Nike+ Fuelband” kampanyası (R/GA, New York) yer aldı.

“En Çok Ödül Alan Ajans” kategorisinde ise ilk defa birinciliği Wieden+Kennedy (Portland, New York) ve McCann (Melbourne) paylaştı, ikinci sırada AlmapBBDO (São Paulo) yer alırken, Ogilvy Brasil (São Paulo) ise üçüncü oldu. “Dünyanın En Çok Ödül Alan Üretim Şirketleri” kategorisinde sırasıyla Biscuit Filmworks (London, New York, LA), Paranoid (Los Angeles, São Paulo) ve MJZ (London, LA, New York) yer aldı. “En Çok Ödül Alan Dijital Ajans” başlığında ise R/GA (New York) ikinci kez birinci olurken, onu, Forsman & Bodenfors (Gothenburg) ve McCann (Melbourne) takip etti. “En Çok Ödül Alan Direktör” kategorisinde de sırasıyla Tim Godsall, Ringan Ledwidge (UK,USA) ve Julian Frost (Australia) yer aldı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Şehrin Ortasında Dilediğiniz Zaman Uyuyabileceğiniz Uyku Salonu

Gün içinde uykunuz geldiğinde veya çok yorgun hissettiğinizde evinize gidip biraz kestirmeyi isterdiniz değil mi? Yenilikçi uyku şirketi Casper da bu ihtiyaçtan yola çıkarak gün içinde şekerleyebileceğiniz bir uyku merkezi açtı.

New York şehrinde, Manhattan’ın merkezinde kutu içi yatak konseptini tanıtmak için bir uyku merkezi açan Casper uyku için gereken tüm malzemeleri de müşterilerine sağlıyor. Şirket uyku merkezini  yüz yıkama platformu, lüks pijama markası Sleepy Jones’un pijamaları ve diş temizliği yapan Hello’nun diş fırçaları ve diş macunu ile donatmış.Yastık, yorgan gibi tüm malzemelerle birlikte saydığımız lüks malzemeleri kullanmak ve 45 dakikalık bir uyku için 25 dolar ödemeniz gerekiyor.


Casper, yıldızlarla donatılmış karanlık bir giriş kısmı ve yıldızlı pijamalar ile tam takım bir uyku konsepti sunuyor.

Müşteri deneyimini sonuna kadar yaşatan marka uyku moduna girmeniz için her şeyi yapıyor ve size 45 dakikalık muhtemelen unutamayacağınız bir deneyim yaşatıyor.

Casper’in CMO’su Jeff Brooks, amaçlarının sakinleştirici ve dinlendirici bir yer yaratmak olduğunu ve boşlukları bi deneyimle doldurmak istediklerini söylüyor. Yaklaşık 1 yıldır işleyen bu konseptin sadece marka için değil kaliteli ve sağlıklı uyku anlayışı için de çok önemli olduğunu ve bu şekilde müşterilerinin memnuniyetlerini çok rahat ölçebildiklerini de ekliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın Gündemi #56

Pazarlama, marka ve reklam dünyasında, ulusal ve global çapta yankı bulan tüm gelişmeleri yorumladığımız Haftanın Gündemi’nde bu hafta 8 – 14 Temmuz arasını konuşuyoruz.

Haftanın Gündemi’nin ses kaydına iTunes Podcast üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirburadan indirebilir ya da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

Soru, görüş ve önerilerinizi #haftaningundemi hastagiyle bize iletebilir, bilgi@pazarlamasyon.com’a mail gönderebilirsiniz.

Keyifli seyirler.

Bu haftanın konuları:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link