Klasik pazarlamanın sınırlarının genişlemesi çok kısa bir sürede gerçekleşti. Daha 10 yıl öncesine kadar tüm mecraların geleneksel bir yanı varken, şu anda gelenekselin çok dışında yeni stratejiler hayatımızı süslemeye, geliştirmeye devam ediyor; bir yandan da pazarlamacıları/reklamcıları daha da yaratıcı olmaya zorluyor.

İşte bunun en son örneği teknolojiyi başarılı bir şekilde okuyan Dominos’tan geldi. Dominos’un sıcaklık ile ilgili etkileşimini çok iyi süzen ArtPlan ve Sao Paolo Dominos, yaratıcı ve bir o kadar da başarılı bir çalışmaya imza attı. Evinizin konforunda DVD’nizi açıp film izlerken ısınan DVD, yaratıcı bir fikirle bir anda Dominos’un reklam mecrası haline geliyor.

http://vimeo.com/66262025

Bu çalışmadan da gördüğümüz yeni mecralara ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu yaratıcı çalışmanın birçok ajansa ve yaratıcı beyne ilham vermesini diliyoruz.

Dipnot: Markanın ajansı olarak bu tarz bir yeni mecra fikri istendiğinde, sizin tepkiniz ne olurdu?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın