Özellikle millet olarak promosyonlara ve ücretsiz gönderilere olan sevgimizden bahsetmeye gerek yoktur herhalde. Peki her sektör veya her alanda promosyon kullanımının doğruluğuyla ilgili fikriniz var mı?

Geçen yılki verilere göre yalnızca online kupon kullanım oranları dahi tek seferde %13’lük bir artış gösterdi. Özellikle online alışverişin giderek artmasıyla birlikte bu oran mobil ve online kullanım kuponları üzerine odaklanmış konumda. Fakat durum her sektör için aynı oranlarda değil;

İnsanlar genellikle market ve kişisel ihtiyaç bazında indirim kuponlarını kullanmaya eğilimliyken, özellikle ev eşyaları ve hizmet sektöründe bu oranlar düşüş gösteriyor.

Erkekler kadınlara göre daha fazla indirim kuponu kullanıyor fakat kadınlar ise genellikle e-mail üzerinden gelen kampanyalar ve indirimlerle ilgileniyor.

İşte diğer ayrıntıları ile özellikle dijital kampanyalarda, niçin ve hangi alanlarda promosyon ve indirim kuponu kullanmalıyız adına güzel bir infografik;

The-Value-of-Coupons-in-Digital-Campaigns

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın