Yandex Ataklarına Devam Ediyor: Windows Phone 8’in Varsayılan Arama Motoru Yandex 0

 

Yandex, tarayıcı pazarındaki varlığını dahada üst bir noktaya taşımak için hamlelerine devam ediyor. Özellikle son dönemlerde Rusya’nın ardından stratejik bir konuma sahip olduğunu düşündüğü Türkiye pazarında aktif olmak isteyen Yandex, Türk kullanıcıların aklını çekmek için Yandex tarayıcı, Yandex Mail ve Panaroma gibi bir çok ürününü kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Buna rağmen istediği pazar payını elde edemeyen marka, bu sefer farklı bir yolla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Rusya’da geçtiğimiz temmuz ayında Mozilla Firefox’un, ardından Rusya’da satışa sunulacak Windows Phone 8 işletim sistemine sahip telefonların varsayılan tarayıcısı olan Yandex, Rusya’dan sonra en çok önem verdiği pazar olan Türkiye pazarında da bu hamlelerini uygulamaya koydu. Microsoft’la anlaşan Yandex, bir kısmı önümüzdeki dönemlerde Türkiye pazarına girecek olan Windows Phone 8 işletim sistemine sahip HTC Windows Phone 8X, Nokia Lumia 820 ve Nokia Lumia 920 cep telefonlarının varsayılan tarayıcısı oldu.

Artan mobil kullanım oranını göz önüne aldığımızda, Yandex’in bu atılımının mantıklı değerler üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Yandex arama fonksiyonunu, panorama gibi Yandex’in en yoğun kullanıldığı servisleriyle optimize bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunabilirse, markanın pazar payı hiç olmadığı bir hızla artış gösterebilir. Windows Phone 8 işletim sisteminin kullanıcılar tarafından beğenildiğini ve kısa vadede olmasa da orta veya uzun vadede Android ve iOS’e rakip olabileceğini hesaba katarsak, Yandex’in bu hamlesi buz dağının görünen kısmından çok daha fazlasını içinde barındırıyor olabilir.

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Yuvako Yeni Hizmeti Alıcı Danışmanlığını Hayata Geçirdi 0

Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesinde lokomotif görevi gören Yuvako büyümesini ve yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. 2016 yılının Ekim ayında kurulan Yuvako çok kısa bir sürede büyük bir ivme yakalayarak gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden biri olmayı başaran Yuvako her ay 4 milyon kişiye ulaşma başarısını yakalamış durumda.

Yuvako’ya dair diğer önemli veriler ise şu şekilde;

-Yuvako’nun portföyünde 1000’in üzerinde ev bulunuyor.

-Yuvako’ya İstanbul’da 6binin üzerinde kişi ev alım, satım ve kiralama talebiyle başvuru da bulundu. Bu veri teknoloji, verimlilik ve start up zihniyeti sayesinde şimdiden yaklaşık 150 emlakçının yaptığı işi küçük bir ekip ile Yuvako’nun yapabildiği anlamına geliyor.

-Yuvako’nun evleri 160 bin defa 3D ortamda gezildi.

-İstanbul’un dışında yurt dışında ev almak isteyen kişiler için Miami ve Kıbrıs’ta ev satışına başladı.

-Projelerini daha hızlı satmak isteyen 15 adet inşaat firmasına da hizmet vermeye de başladı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Yuvako sektörde yine adını duyuracağı bir yeniliğe imza atarak sadece Yuvako’da bulunan ‘Alıcı Danışmanlığı’ hizmetini müşterilerinin kullanımına sundu.

Peki nedir bu Alıcı Danışmanlığı?

Alıcı Danışmanı hizmet almak isteyen kişiye objektif olarak danışmanlık yapan bir sistem. Klasik olarak tabir ettiğimiz emlakçıların daha çok ev sahibinin yanında olarak elindeki evi bir şekilde müşteriye satma çabasının müşterinin zararına olarak sonuçlandığı iç görüsü ile ortaya çıkmış bir hizmet aslında. Yuvako da müşterilerinin zarara uğramaması adına bu sistemi geliştirmiş durumda.

Yuvako Alıcı Danışmanları: 

  • Odaklarına alıcının ihtiyaçlarını ve isteklerini koyar.
  • Onları hayal ettikleri yuvaya ulaştırmak için Yuvako teknolojisi ile tüm piyasayı anlık şekilde takip eder. Hiç bir ev sahibine bağlı olmadan, uygun fırsatları sizin için yakalar.
  • Beğendiklerinizi evinizin rahatlığında 3D şekilde gezmenizi sağlar.
  • İstediğiniz evi en iyi fiyata alabilmeniz için bağımsız değerleme raporlarını kullanır, profesyonelce pazarlık eder.
  • Baştan sona tüm süreçte, siz arzu ettiğiniz evi en iyi şartlarda satın alana dek yanınızda olur. En önemlisi, bu hizmet için cebinizden hiç bir ek masraf çıkmaz.

Microsoft Kinect’in Üretimini Sonlandırıyor 0

Xbox 360 ile birlikte hayatımıza giren ve sadece el hareketleriyle oyun oynanmasını sağlayan Microsoft Kinect’in üretimi alınan kararla durduruldu. 

Kinect 2010 yılında piyasaya sürüldüğünde Nintendo Wii’nin harekete duyarlı kumandası ile popülerleşen interaktif oyun deneyimini farklı bir boyuta taşımıştı. Kinect’in sahip olduğu gelişmiş kameralar ve algılama sistemleri sayesinde kullanıcılar sadece oyun oynamıyor adeta yaşıyorlardı. Birçok markanın da etkinliklerinde kullandığı ve ziyaretçilerine interaktif deneyimler yaşatmasını sağlayan Kinect’in üretiminin durdurulma kararı ilk bakışta sürpriz olarak görünse de aslında beklenen bir durumdu.

Kinect Yanlış Fiyat Politikasının Kurbanı

Kinect sağladığı inovasyonla sadece oyun severler tarafından değil birçok farklı alanlardaki çalışmalarda kullanıldı. Üniversitelerde derslere bile giren Kinect’in en büyük hatası ise fiyatlandırma yapılırken geniş kitlelere ulaşacak bir fiyata sahip olmamasıydı. 7 yılda fiyatı hiçbir zaman düşmeyen Kinect belli bir kitlenin dışına çıkamadı ve kaçınılmaz sona geldi.

Kinect ne kadar pazarlama açısından başarısız olsa da sahip olduğu teknolojik alt yapı ile geliştirilecek birçok ürüne de fikir babalığı yaptı.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link