Google, DoubleClick Bid Manager üzerinden geleneksel TV reklamlarını satın alabileceğiniz sistemini lanse etmeye hazırlanıyor.

İnternet üzerinde reklam vermek isteyen firmalar ya da kişilerin mevzu bahis reklamlarını yayınlamak isteyecekleri potansiyel siteleri listeleyen bir Google hizmeti olan Doubleclick’in “Bid Manager” isimli reklamveren programına entegre olacak bu özellik ile yayıncılar artık hem dijital reklamları hem de geleneksel reklamları Google üzerinden kontrol edebilecek.

Tabi, DoubleClick ile geleneksel mecraları entegre etmek ilk etapta çok kolay olmayacak. Google’ın bu entegrasyon için TV kanalları ve Wideorbit, Clypd gibi reklam üniteleri ile anlaşma yapması bekleniyor. Bu sayede internet ve TV reklamları arasındaki çizgi kalkmış olacak ve TV reklamlarının satışlar üzerindeki etkisi de çok daha kolay bir şekilde ölçümlenebilecek.

Google bu özelliğin yayına girmesi için henüz bir tarih vermese de 2017 sonuna doğru beta sürümünün şirket içerisine açılacağı, 2018 başında ise DobleClick’e ekleneceği öngörülüyor. Büyük ihtimalle ilk etapta sadece ABD’de denenecek uygulamanın Türkiye’de ne zaman faal olacağı ise henüz belirsiz.

Google daha önce de TV reklamlarına Google Fiber üzerinden girmeye çalışmıştı. Ancak bu hamle, şirketin ilk aksiyonu olarak göze çarpıyor.  Konu ile ilgili gelişmeler olduğunda sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Bir Cevap Yazın