Spotify’a Göre Hangi Game Of Thrones Karakterisin? 0

Gün geçmiyor ki son sezonu heyecanla beklenen HBO’nun ünlü dizisi, Game of Thrones yeni bir gelişme ile gündeme oturmasın. ‘Herkes için Müzik’ mottosu ile yola çıkan müzik servisi Spotify ile ortak imza attıkları kampanya ile Game of Thrones, kişilerin Spotify üzerinden dinlediğin müziklere göre hangi Game of Thrones karakteri olduğunu söyleyecek. Haydi bakalım!

6.sezonun başlamasına çok az kalmışken Game of Thrones heyecanda bir gram bile eksilme olmaması için Spotify ile beraber oluşturdukları mikro site yardımı ile müzik zevkinizi dizi karakterleri ile eşleştiriyor.

Spotify için aslında bu bir ilk değil. Ünlü müzik servisi daha önce de Star Wars Güç Uyanıyor filminin lansmanında da böyle bir mikro site çalışmasına imza atmıştı. Game of Thrones’a özel olarak geliştirilen bu kampanya da Spotify Game of Thrones müzik süpervizörü Evyen J. Klean ile çalışmış.

Hangi karakter olduğunuzu bulmanın yolu bir Spotify hesabından geçiyor elbette. Bu bağlantı ile ilgili websitesi üzerinden Spotify Game of Thrones’a bağlanıp, kendi geliştirdikleri algoritma ile müzik tarzınıza göre bir karakterle eşleştiriliyorsunuz. Fakar bu testin Buzzfeed testleri kadar basit olmadığına emin olabilirsiniz.

Ayrıca eğer bir Spotify hesabınız yoksa bile üzülmeyin, çünkü testi bir hesabınız olmadan da çözebiliyorsunuz.” Continue without logging in” butonuna bastığınız anda karşınıza bir çok sanatçı geliyor ve kendinize yakın hissettiğiniz 5 tanesini seçmenizi istiyor. (daha fazla sanatçı seçeneği için sağdaki butona tıklamanız yeterli oluyor)

Ayrıca tabi ki merakımı yenemeyerek testi yaptım ve kendi müzik zevkimin Jon Snow ile eşleştiğini gördüm!

snow-pz

Hangi karakter olduğunuzu öğrendikten sonra Listen Now butonu ile her karaktere özel, özenle hazırlanmış playlistleri dinleyerek, o karakterle müzik zevkinizin ne kadar eşleştiğine bakabilir, ya da eşleştiğiniz karakterden hoşlanmadıysanız başka karakterlerin de playlistlerini dinleyebilirsiniz elbette.
Sonrasında deneyiminizi de sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmanıza olanak veren siteye bu deneyimi yaşamaları için arkadaşlarınızı da davet edebiliyorsunuz.

jon-pz

Oldukça eğlenceli, (test sürecinde sizi kısa bir süre bekletmesine rağmen) bir o kadar da heyecanlı bu yeni test kısa bir süre içinde bir çok kişi tarafından paylaşılarak fenomen haline gelmeye başladı bile.

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Netflix’ten Yaratıcılık, Scotty’den Gerçek Zamanlı İletişim Örneği 0

Netflix Türkiye son zamanlarda ilginç kampanyalarla gündeme geliyor. Platform yakın zamanda 2. sezonu yeni yayınlanan Stranger Things için yaptıklarıyla adından sıkça söz ettirdi. Dizinin 2. sezonunun tanıtım videosu için Barış Manço’nun Dönence şarkısını kullanmış ve Saadettin teksoy ile bir video hazırlamıştı.

Netflix Türkiye şimdi de son dönemde en çok sevilen ve izlenen dizilerinin bölüm süreleriyle, sık kullanılan rotalardan bazılarının yolculuk sürelerini eşleştirerek zekice bir espri ile takipçilerinin dikkatini çekti. Twitter sayfasından 3 post yayınlayan Netflix, hazırladığı postları paylaşırken de “Metrobüsün ilk durağından son durağına kadar geçen zaman = 3 sezon Black Mirror” yazarak metrobüs esprilerine bir yenisini de ekledi.

Mobil uygulaması üzerinden kullanıcıları motosiklet sürcüleriyle buluşturup hızlı bir yolculuk vaat eden Scotty’den gelen zekice cevap ise gerçek zamanlı pazarlamaya harika bir örnek teşkil ediyor.

İşte Netflix Türkiye’nin İstanbul-Amsterdam uçağı, Eskişehir-Ankara hızlı tren yolculuğu ve Kadıköy-Beşiktaş vapuru için izlenebilecek dizi önerisinde bulunduğu görseller;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Reklam Gelirlerinde Yeni Bir Rekora İmza Attı 0

Facebook sosyal medyada hala en çok kullanılan platform. Instagram, Snapchat, Twitter gibi platformlar ne kadar kendilerini geliştirseler de Facebook’un her yaş kitlesine hitap edebilme özelliği onu diğerlerinden farklı bir noktada tutuyor. Bu özelliği de Facebook’u işletmelerin sosyal medya reklamlarında hala en çok bütçe ayırdığı platform olarak kalmasını sağlıyor.

2017 yılının üçüncü çeyrek rakamlarını açıklayan Facebook reklam gelirlerinde %49’luk bir artış yakalayarak az önce bahsettiğimiz en çok bütçe ayrılan platform olma özelliğini bir kez daha kanıtladı. Şirketin raporunda bu çeyreğin reklam gelir rakamı 10.1 milyar dolar. İlk defa 10 milyar dolar barajını aşan Facebook reklam gelirlerini artırmak adına geliştirmeler yapmaya da durmaksızın devam ediyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili olarak; ”Topluluğuz sürekli olarak büyüyor, bizim görevimiz ise herkes için daha iyisini yapmak. Eko sistemimiz içerisinde bulunan herkesin güvenli bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesi bizim için en önemli konu.” şeklinde açıklamalarda bulunda.

Facebook CEO’su güvenlik konusunda açıklamalarda bulunurken geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir iddia ise gündemi oldukça meşgul etmişti. Facebook’un reklam için cihazlarda bulunan mikrofonları kullanarak kişileri dinlediği yönündeki haberlerin üzerine, Zuckerberg’in bu açıklamayı yapması da dikkat çeken bir nokta.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link