Gün geçmiyor ki son sezonu heyecanla beklenen HBO’nun ünlü dizisi, Game of Thrones yeni bir gelişme ile gündeme oturmasın. ‘Herkes için Müzik’ mottosu ile yola çıkan müzik servisi Spotify ile ortak imza attıkları kampanya ile Game of Thrones, kişilerin Spotify üzerinden dinlediğin müziklere göre hangi Game of Thrones karakteri olduğunu söyleyecek. Haydi bakalım!

6.sezonun başlamasına çok az kalmışken Game of Thrones heyecanda bir gram bile eksilme olmaması için Spotify ile beraber oluşturdukları mikro site yardımı ile müzik zevkinizi dizi karakterleri ile eşleştiriyor.

Spotify için aslında bu bir ilk değil. Ünlü müzik servisi daha önce de Star Wars Güç Uyanıyor filminin lansmanında da böyle bir mikro site çalışmasına imza atmıştı. Game of Thrones’a özel olarak geliştirilen bu kampanya da Spotify Game of Thrones müzik süpervizörü Evyen J. Klean ile çalışmış.

Hangi karakter olduğunuzu bulmanın yolu bir Spotify hesabından geçiyor elbette. Bu bağlantı ile ilgili websitesi üzerinden Spotify Game of Thrones’a bağlanıp, kendi geliştirdikleri algoritma ile müzik tarzınıza göre bir karakterle eşleştiriliyorsunuz. Fakar bu testin Buzzfeed testleri kadar basit olmadığına emin olabilirsiniz.

Ayrıca eğer bir Spotify hesabınız yoksa bile üzülmeyin, çünkü testi bir hesabınız olmadan da çözebiliyorsunuz.” Continue without logging in” butonuna bastığınız anda karşınıza bir çok sanatçı geliyor ve kendinize yakın hissettiğiniz 5 tanesini seçmenizi istiyor. (daha fazla sanatçı seçeneği için sağdaki butona tıklamanız yeterli oluyor)

Ayrıca tabi ki merakımı yenemeyerek testi yaptım ve kendi müzik zevkimin Jon Snow ile eşleştiğini gördüm!

snow-pz

Hangi karakter olduğunuzu öğrendikten sonra Listen Now butonu ile her karaktere özel, özenle hazırlanmış playlistleri dinleyerek, o karakterle müzik zevkinizin ne kadar eşleştiğine bakabilir, ya da eşleştiğiniz karakterden hoşlanmadıysanız başka karakterlerin de playlistlerini dinleyebilirsiniz elbette.
Sonrasında deneyiminizi de sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmanıza olanak veren siteye bu deneyimi yaşamaları için arkadaşlarınızı da davet edebiliyorsunuz.

jon-pz

Oldukça eğlenceli, (test sürecinde sizi kısa bir süre bekletmesine rağmen) bir o kadar da heyecanlı bu yeni test kısa bir süre içinde bir çok kişi tarafından paylaşılarak fenomen haline gelmeye başladı bile.

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın