Samsung, resmi alışveriş sitesi SamsungWA’yı ilk olarak anavatanı Güney Kore’de kullanıma sunmuştu. Online alışveriş sitesinin Güney Kore’den sonraki durağı ise Türkiye oldu. SamsungWA, Samsung’un ürün yelpazesinde bulunan eski ve yeni tüm telefonlarla uyumlu birçok aksesuarın ve giyilebilir cihazın satışa sunulduğu bir alışveriş sitesi. SamsungWA ismindeki WA, “wearables” (giyilebilirler) ve “accessories” (aksesuarlar)  kelimelerinin baş harflerini temsil ediyor.

SamsungWA’da şu anda 6 farklı kategoride farklı renk seçenekleri de dahil olmak üzere 180’nin üzerinde ürün sergileniyor. İnternet sitesinde bataryadan kablosuz şarj cihazına, kulaklıklardan kablosuz hoparlörlere, telefon kılıflarından akıllı saatlere, taşınabilir SSD’lerden hafıza kartlarına kadar birçok farklı ürün satışa sunuluyor. Ayrıca internet sitesinde sadece Samsung’un kendi ürünleri değil, farklı markaların ürünleri de yer alıyor. Samsung, yeni alışveriş sitesinde birtakım kampanyalar da sunuyor.

Samsung’un online alışveriş sitesini kullanıma sunduğu ikinci ülkenin Türkiye olması, şirket için Türkiye pazarının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Bununla birlikte Samsung, daha önce Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki ilk inovasyon merkezini de İstanbul’da açmıştı.

Samsung’un 2017 Yılında Türkiye’de Satmayı Hedeflediği Akıllı Saat Adedi 400 Bin

Bunların yanı sıra Samsung, akıllı saat pazarı tüm dünyada hızlı bir şekilde gelişirken Türkiye’de de kendine akıllı saat satışı konusunda ciddi hedefler koymuş durumda. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Samsung Galaxy Gear S3’ün basın lansmanında Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Türkiye’de bu zamana kadar kaç adet akıllı saat sattıkları bilgisini ve 2017 hedeflerini de paylaşmıştı.

GFK verilerine dayanan rakamlara göre Samsung, Türkiye’de 2014 yılında 24 bin ve 2015 yılında ise 28 bin akıllı saat sattı. 2016 yılı sonu itibarıyla ise bu rakamın 51 bin civarında olduğu tahmin ediliyor. Samsung, 2017 yılında Türkiye’deki akıllı saat satışları konusunda ise çıtayı çok yükseğe koymuş durumda. Tansu Yeğen’in yaptığı açıklamaya göre şirket, 2017 yılında Türkiye’de 400 bin adet akıllı saat satmayı hedefliyor.

Bir Cevap Yazın