pinterest-yeni-ozelligi-how-to-pinleri-duyurdu
pinterest-yeni-ozelligi-how-to-pinleri-duyurdu

2010 yılında hayatımıza ‘pinlemek’ kavramını sokan Pinterest ilk günlerinden bu yana bir çok yenilik ile karşımıza geldi. Son olarak zenginleştirilmiş ‘pinler‘ sayesinde anlaştığı perakendecilerden alışveriş yapma imkanı veren Pinterest, 2013’ten bu yana sadece geleneksel yazı ve fotoğraftan oluşan pinlerle olan bağlantılarını haritalar, ürün fiyatlarının da dahil olduğu pin içerikleri, makale içerikleri, yemek tarifleri, film eleştirileri gibi bir çok hizmeti kullanmanın keyfine vardılar.

Pinterest şimdi hizmetlerine how-to guides ( nasıl yaparım rehberleri) pinlerini ekleyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz Salı, Pinterest’in how-to pinlerin nasıl çalıştğını gösterdiği gündü. Nasıl yaparım pinleri zor bir yoga hareketinden tutunda yumuşak bir pretzel nasıl yapılır hepsini teker teker açıklıyor. Brit & Co, Delish, Elle, Food.com, Greatist, Home Depot, Marie Claire, Style Me Pretty ve Sunset bu pinleri ilk kullanan markalardan olacak.

how-to-android-blog

Şimdilik markaların how-to pinleri ‘reklam’ içeren pin olarak kullanmalarının mümkün olmadığını söyleyen Pinteres’in basın sözcüsü aynı zamanda how-to pinlerin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallıktan Pinterest’in websitesini ve Android uygulamasını ziyaret edenlerin erişebileceğini duyurdu. Şirket IOS cihazlara da bu özelliği kısa zamanda ekleyeceklerini duyururkeni, diğer ülkeler için yeni how-to pinlerin ne zaman kullanıma geçeceği konusunda net bir bilgi vermedi.

How-to pinlerin ilk bakışta standart pinlerden farklı bir tarafı bulunmuyor. Bir fotoğraf ve altında ilgili metinin bulunduğu bu pinlerin diğerlerinden farkı ise küçük bir ikonun yardımı ile sizi rehberin olduğu yere doğru adım adım götürmesi oluyor. Böylelikle görüntüyü kaydırarak ilerlediğinizde ilgili içeriğin detaylı anlatımını içeren rehbere ulaşmış oluyorsunuz.

How-to pinlerinin amacı ise özellikle Pinterest’te popüler kategorilerde içerik üretimini sağlamak örneğin Kendin Yap ve Elişleri (3 milyar pin) sağlık ve fitness (500 milyon pin) yiyecek ve içecek (4 milyar pin) saç ve güzellik ( 1 milyar pin).

Ancak Pinterest sadece bu kategorilerde içerik üretilecek gibi bir sınırlamaya da sahip değil.

Pinterest’in kendi blogunda yer alan açıklamaya göre Pinterest kullanıcılarının %75’i yei bir ilgi alanına sahip olmak için Pinterest’in harika bir yer olduğunu ve kullanıcıların %67’si ise yaratıcılık artıran bir platform olduğundan bahsediyor.

Tam da bundan ilham alan Pinterest yeni bir ilgi alanı keşfeden kişilerin Pinteres’in ayrılmadan yapmak istedikleri şeyler hakkında detaylı bilgiler içeren how-to pinlerini hayatımıza soktuğunu belirtiyor.

Siz ne dersiniz, Sizde how-to pinleri yeterince ilgi görecek gibi duruyor mu?

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın