Pinterest Yeni Özelliği How-to Pinleri Duyurdu! 0

pinterest-yeni-ozelligi-how-to-pinleri-duyurdu

2010 yılında hayatımıza ‘pinlemek’ kavramını sokan Pinterest ilk günlerinden bu yana bir çok yenilik ile karşımıza geldi. Son olarak zenginleştirilmiş ‘pinler‘ sayesinde anlaştığı perakendecilerden alışveriş yapma imkanı veren Pinterest, 2013’ten bu yana sadece geleneksel yazı ve fotoğraftan oluşan pinlerle olan bağlantılarını haritalar, ürün fiyatlarının da dahil olduğu pin içerikleri, makale içerikleri, yemek tarifleri, film eleştirileri gibi bir çok hizmeti kullanmanın keyfine vardılar.

Pinterest şimdi hizmetlerine how-to guides ( nasıl yaparım rehberleri) pinlerini ekleyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz Salı, Pinterest’in how-to pinlerin nasıl çalıştğını gösterdiği gündü. Nasıl yaparım pinleri zor bir yoga hareketinden tutunda yumuşak bir pretzel nasıl yapılır hepsini teker teker açıklıyor. Brit & Co, Delish, Elle, Food.com, Greatist, Home Depot, Marie Claire, Style Me Pretty ve Sunset bu pinleri ilk kullanan markalardan olacak.

how-to-android-blog

Şimdilik markaların how-to pinleri ‘reklam’ içeren pin olarak kullanmalarının mümkün olmadığını söyleyen Pinteres’in basın sözcüsü aynı zamanda how-to pinlerin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallıktan Pinterest’in websitesini ve Android uygulamasını ziyaret edenlerin erişebileceğini duyurdu. Şirket IOS cihazlara da bu özelliği kısa zamanda ekleyeceklerini duyururkeni, diğer ülkeler için yeni how-to pinlerin ne zaman kullanıma geçeceği konusunda net bir bilgi vermedi.

How-to pinlerin ilk bakışta standart pinlerden farklı bir tarafı bulunmuyor. Bir fotoğraf ve altında ilgili metinin bulunduğu bu pinlerin diğerlerinden farkı ise küçük bir ikonun yardımı ile sizi rehberin olduğu yere doğru adım adım götürmesi oluyor. Böylelikle görüntüyü kaydırarak ilerlediğinizde ilgili içeriğin detaylı anlatımını içeren rehbere ulaşmış oluyorsunuz.

How-to pinlerinin amacı ise özellikle Pinterest’te popüler kategorilerde içerik üretimini sağlamak örneğin Kendin Yap ve Elişleri (3 milyar pin) sağlık ve fitness (500 milyon pin) yiyecek ve içecek (4 milyar pin) saç ve güzellik ( 1 milyar pin).

Ancak Pinterest sadece bu kategorilerde içerik üretilecek gibi bir sınırlamaya da sahip değil.

Pinterest’in kendi blogunda yer alan açıklamaya göre Pinterest kullanıcılarının %75’i yei bir ilgi alanına sahip olmak için Pinterest’in harika bir yer olduğunu ve kullanıcıların %67’si ise yaratıcılık artıran bir platform olduğundan bahsediyor.

Tam da bundan ilham alan Pinterest yeni bir ilgi alanı keşfeden kişilerin Pinteres’in ayrılmadan yapmak istedikleri şeyler hakkında detaylı bilgiler içeren how-to pinlerini hayatımıza soktuğunu belirtiyor.

Siz ne dersiniz, Sizde how-to pinleri yeterince ilgi görecek gibi duruyor mu?

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Nielsen’den Dijital Reklam Yatırımları İçin Güvenilir Ölçüm Sistemi 0

Nielsen’in globalde yapmış olduğu bir araştırmaya göre; dijital kampanyaların %56’sı hiç görülmüyor, görüntülenen %44’lük dilimin ise %37’si hedef kitlesini kaçırıyor.

Bu sonuçtan yola çıkarak markaların dijital bütçelerini çok daha dikkatli kullanmaları gerektiğini düşünen Nielsen, dijital kampanyaların ratingini en doğru şekilde ölçmek üzere geliştirdiği Digital Ad Ratings çözümünü hizmete sundu.

Dijital reklam yatırımları için güvenilir ölçüm…

Bugün 23 ülkede kullanılan ve 2016 yılında Türkiye pazarına giren Digital Ad Ratings, dijital reklam yatırımları için şeffaf ve optimize edilebilir şekilde bağımsız ve güvenilir rating ölçümü sağlıyor. Dijital kampanyaların hedef kitleye ulaşma oranlarını, rating ölçümünü bilgisayar, mobil (akıllı telefon ve tablet / tarayıcı ve uygulama içi) gibi tüm cihazlar üzerinden yapan ve farklı cihazlar arasında hedef kitleyi tekil olarak raporlayabilen ürün, sektörün tek hedef kitle ölçüm aracı olarak dikkat çekiyor. Reklamların görülebilirlik (viewability) oranlarını da ölçen Digital Ad Ratings, ayrıca bot kaynaklı ve sahte olan gösterimleri ayırt edip raporlayarak marka güvenliğini de ön planda tutuyor. Media Rating Council’in akredite ettiği Digital Ad Ratings, reklamveren ve yayıncılar için somut ve güvenilir bir dijital yatırım geri dönüşü sağlıyor.

Digital Ad Ratings nasıl çalışıyor?

1- Etiketleme: Reklam kampanyasının farklı cihazlarda ölçülmesi sağlanıyor.

2- Sayım: Toplam gösterimin sayılması gerçekleştiriliyor.

3- Eşleştirme: Üçüncü parti veri sağlayıcılar üzerinden gösterimler tüketicilerin demografik özellikleri ile eşleştiriliyor. Türkiye’de eşleştirme işlemi yaklaşık 41 milyonluk bir veri kaynağı aracılığı ile gerçekleşiyor.

4- Ayarlama: Nielsen’in çapraz-platform paneli kullanılarak hedef kitle ölçümü için veriler kalibre ediliyor.

5- Raporlama: Yayıncı ve demografiye göre hedef kitle ve görünürlük raporları günlük olarak yayınlanıyor.

Digital Ad Ratings büyük yararlar sağlıyor…

Digital Ad Ratings, hem yayıncı hem ajans hem de markanın hayatına önemli katkılar sağlıyor. Dijital hedef kitlenizin çapraz platform (bilgisayar, akıllı telefon ve tablet) verilerine ulaşım, kampanyanın büyüklüğünden bağımsız günlük raporlama; yüksek kalitede, işlem yapmaya ve optimizasyona izin veren, eyleme geçilebilir ölçümleme, üçüncü parti veri sağlayıcıları üzerinden hedef kitlenin detaylı demografik raporlaması, geliştirilmiş fonksiyon ve görselleştirme ile dinamik ve kolay kullanıcı deneyimi gibi yararlar sunuyor.

Digital Excellence Program için Geri Sayım Başladı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz ve Türkiye’nin önde gelen eğitmenleri ile kurguladığımız Digital Excellence Program’da son 15 güne girdik. Sadece 20 kişinin dahil olacağı programda, dijital dünyayı derinlemesine inceleyecek, dokuz farklı modül ile dijital mükemmelliği yakalamaya çalışacağız.

Eğitimimiz de yer alacak olan eğitmenler arasında, n11.com Kıdemli Dijital Kanallar Yöneticisi  Aykut Alçelik, Pazarlamasyon ve Marketing Meetup Kurucusu Necip Murat, Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen Hasan Başusta, Data & Teknoloji Direktörü – GroupM Aykut Aslantaş, Turkcell Dijital Pazarlama İletişimi Kıdemli Marka Müdürü Ömer Şireli, Dijital Pazarlama Müdürü – Aktif Bank Şeref Can gibi çok değerli isimler yer alıyor.

30 Eylül Cumartesi günü başlayacak ve 11 Kasım’a dek toplamda 7 hafta sürecek olan Digital Excellence Program’da erken kayıt fırsatlarımızın devam ettiğini ve 2399 TL + KDV‘den kayıt yaptırabileceğinizi belirtmemizde fayda var. Bununla birlikte, bu fiyat üzerinden son 3 koltuğumuzun kaldığını da söyleyelim.

Siz de eğer dijital dünya ve pazarlamaya ait konulara hazır olmak için gereken strateji ve altyapıyı oluşturmak istiyorsanız eğitimimize buradan kayıt olabilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. 30 Eylül’de görüşmek üzere!

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Hemen Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link