Pinterest Yeni Özelliği How-to Pinleri Duyurdu! 0

pinterest-yeni-ozelligi-how-to-pinleri-duyurdu

2010 yılında hayatımıza ‘pinlemek’ kavramını sokan Pinterest ilk günlerinden bu yana bir çok yenilik ile karşımıza geldi. Son olarak zenginleştirilmiş ‘pinler‘ sayesinde anlaştığı perakendecilerden alışveriş yapma imkanı veren Pinterest, 2013’ten bu yana sadece geleneksel yazı ve fotoğraftan oluşan pinlerle olan bağlantılarını haritalar, ürün fiyatlarının da dahil olduğu pin içerikleri, makale içerikleri, yemek tarifleri, film eleştirileri gibi bir çok hizmeti kullanmanın keyfine vardılar.

Pinterest şimdi hizmetlerine how-to guides ( nasıl yaparım rehberleri) pinlerini ekleyeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz Salı, Pinterest’in how-to pinlerin nasıl çalıştğını gösterdiği gündü. Nasıl yaparım pinleri zor bir yoga hareketinden tutunda yumuşak bir pretzel nasıl yapılır hepsini teker teker açıklıyor. Brit & Co, Delish, Elle, Food.com, Greatist, Home Depot, Marie Claire, Style Me Pretty ve Sunset bu pinleri ilk kullanan markalardan olacak.

how-to-android-blog

Şimdilik markaların how-to pinleri ‘reklam’ içeren pin olarak kullanmalarının mümkün olmadığını söyleyen Pinteres’in basın sözcüsü aynı zamanda how-to pinlerin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallıktan Pinterest’in websitesini ve Android uygulamasını ziyaret edenlerin erişebileceğini duyurdu. Şirket IOS cihazlara da bu özelliği kısa zamanda ekleyeceklerini duyururkeni, diğer ülkeler için yeni how-to pinlerin ne zaman kullanıma geçeceği konusunda net bir bilgi vermedi.

How-to pinlerin ilk bakışta standart pinlerden farklı bir tarafı bulunmuyor. Bir fotoğraf ve altında ilgili metinin bulunduğu bu pinlerin diğerlerinden farkı ise küçük bir ikonun yardımı ile sizi rehberin olduğu yere doğru adım adım götürmesi oluyor. Böylelikle görüntüyü kaydırarak ilerlediğinizde ilgili içeriğin detaylı anlatımını içeren rehbere ulaşmış oluyorsunuz.

How-to pinlerinin amacı ise özellikle Pinterest’te popüler kategorilerde içerik üretimini sağlamak örneğin Kendin Yap ve Elişleri (3 milyar pin) sağlık ve fitness (500 milyon pin) yiyecek ve içecek (4 milyar pin) saç ve güzellik ( 1 milyar pin).

Ancak Pinterest sadece bu kategorilerde içerik üretilecek gibi bir sınırlamaya da sahip değil.

Pinterest’in kendi blogunda yer alan açıklamaya göre Pinterest kullanıcılarının %75’i yei bir ilgi alanına sahip olmak için Pinterest’in harika bir yer olduğunu ve kullanıcıların %67’si ise yaratıcılık artıran bir platform olduğundan bahsediyor.

Tam da bundan ilham alan Pinterest yeni bir ilgi alanı keşfeden kişilerin Pinteres’in ayrılmadan yapmak istedikleri şeyler hakkında detaylı bilgiler içeren how-to pinlerini hayatımıza soktuğunu belirtiyor.

Siz ne dersiniz, Sizde how-to pinleri yeterince ilgi görecek gibi duruyor mu?

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

KFC Twitter’da Neden Sadece 11 Kişiyi Takip Ediyor? 0

KFC sosyal medyayı yaratıcı ve efektif kullanmak konusunda ders gibi bir hareketle karşımızda. Bildiğiniz üzere KFC’nin gizli formülünde 11 farklı baharat karışımı kullanılıyor. Bu baharatların neler olduğu tam olarak bilinmese de KFC’nin lezzetine dair bu formül markanın sosyal medya ekibine ilham kaynağı olmuş durumda.

KFC’nin Twitter hesabına bakıldığında sadece 11 kişinin takip edildiği görülüyor. Peki ama neden? 11 kişi neye göre seçilmiş durumda? İşte bu sorunun cevabı çok basit bir yaratıcılığı içinde barındırıyor. KFC sosyal medya ekibi 90’ların meşhur müzik grubu Spice Girls’ün (Baharat Kızlar) üyelerine takibe alarak işe başladı. Ardından Herb isimli kullanıcılardan 6 tane seçerek onları da karışımın içine ekledi. (Herb=Ot, bitki)

KFC sosyal medya ekibi KFC’nin lezzet formülünü bu hareketle Twitter üzerinden de hayata geçirmiş oldu. Bu hareket yaratıcılığın basitliğe odaklanarak ortaya çıktığını bizlere tekrar kanıtladı.

Reklamlarını Hiç Görmediğiniz Ama En Çok Tanıdığınız Markalara Eğlenceli GIF’ler 0

Motion Designer Rauf Köse‘nin “Markalar” ismini verdiği çalışması, bazıları şuan hayatta olmasa bile, bir çok markaya reklam yüzü olacak kıvamda. Dost Ayran, Banat, Sulugöz, Ay-Pop, Mondial, Samsun 216, Helvacıoğlu ve Meybuz gibi markaları içeren bu çalışma, bizleri izlerken, bir yandan güldürüyor bir yandan da çocukluğumuza götürmüyor değil.

Biliyoruz ki, kimi markaların aylık milyonlarca lira vererek reklam bütçeleri ayırmalarına gerek yok. Onlar çocukluğumuzdan günümüze kadar reklamlar sayesinde değil, sadece var olmaları ile gelmiştir. Sulu göz, bakkalda para üstü 10 kuruşun karşılığıdır mesela.

Bunun yanında GIF’lerde yazılanlar da tam olarak orta-alt sınıf bir aile çocuğunun bu markalarla ilişkisini bize gösteriyor.

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link