Kiğılı SEO Çalışması Case Study

kigili-webtures

Erkek giyim denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Kiğılı, son zamanlarda gerçekleştirmiş olduğu SEO çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

1938 yılından beri faaliyet gösteren ve sürekli büyüyen bir dünya markası haline gelmeyi hedefleyen erkek giyim markası Kiğılı, SEO çalışmaları için Webtures ajansı ile anlaşma sağladı.
Google’ın son algoritma güncellemeleri göz önünde bulundurularak hazırlanan çalışmada, 5 ay gibi kısa bir sürede hedeflenen tüm kelimelerin sıralamasında beklenenden çok daha fazla ilerleme kaydedildi.
Webtures süreci şu şekilde özetliyor:
Kiğılı web sitesi, yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirilerek, arama motorlarına uygun bir hale getirdik. Erkek moda sektörü, rekabetin oldukça yüksek olduğu sektörlerden biri olduğundan dolayı rakiplerin de marka stratejilerini geliştireceğini biliyorduk ve onların stratejilerini en ince ayrıntısına kadar analiz edip, gelecekte ne tür SEO çalışmaları gerçekleştireceklerini tespit ederek, her zaman bir adım önde başladık. Gerekli sosyal medya optimizasyonlarını yaptıktan sonra sektörde yer alan rakip siteleri ve Kiğılı web sitesi detaylı bir şekilde analiz ettik. Hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunda uzunca araştırma yaptık ve ortak karar ile 50 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının nasıl olacağını tespit ettik, anahtar kelimelerimize onay verdik. Webtures ve Kiğılı ekibi tarafından ortak karar ile belirlenen anahtar kelimeler üzerinden çalışmalara başladık. Sonuçlar gerçekten muazzamdı.
İki ayda 50 kelimenin 25’i ilk sıraya, diğer 25’i de ilk sayfaya ulaştı.
SEO stratejisi gereği, ilk sıraya ulaşılan kelimelerin çalışması durdurularak, yerine yeni kelimelerle devam ediliyor ve sürekli olarak farklı kelime gruplarını ilk sayfaya taşıyorduk. Bu sayede Kiğılı’nın moda sektöründeki arama hacmine yönelik aldığı sonuç sürekli artacaktı. Arama motorlarından alınan geri dönüşlerin sayısı da bu şekilde artmaya devam edecekti.
Kiğılı web sitesi Webtures ile gerçekleştirdikleri SEO çalışmaları sayesinde, organik aramalarda üst sıralarda yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Bu örnekte de olduğu gibi SEO çalışmaları, dijital mecralarda başarıyı yakalamak adına olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Firmalar, doğru ve güvenilir SEO stratejileri izleyerek marka bilinirliğinde ve satışlarında büyük artışlar sağlıyor.
Girişimcileri desteklemek, projelerinden daha fazla verim almak adına Pazarlamasyon, Webtures ile işbirliğine giderek bir indirim kampanyası düzenledi. SEO çalışmalarında yardım almak isteyen tüm Pazarlamasyon takipçileri, Webtures’in SEO hizmetlerinden %20 indirimli faydalanabilecekler. %20 indiriminizi http://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/ linkinden Pazarlamasyon20 kodu ile kullanabilirsiniz.

Cremicro Ajans Grubu'nun kurucusu. Growth Hacker | Entrepreneur | Lecturer | Blogger

Bir Cevap Yazın

Yuvako Yeni Hizmeti Alıcı Danışmanlığını Hayata Geçirdi

Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesinde lokomotif görevi gören Yuvako büyümesini ve yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. 2016 yılının Ekim ayında kurulan Yuvako çok kısa bir sürede büyük bir ivme yakalayarak gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden biri olmayı başaran Yuvako her ay 4 milyon kişiye ulaşma başarısını yakalamış durumda.

Yuvako’ya dair diğer önemli veriler ise şu şekilde;

-Yuvako’nun portföyünde 1000’in üzerinde ev bulunuyor.

-Yuvako’ya İstanbul’da 6binin üzerinde kişi ev alım, satım ve kiralama talebiyle başvuru da bulundu. Bu veri teknoloji, verimlilik ve start up zihniyeti sayesinde şimdiden yaklaşık 150 emlakçının yaptığı işi küçük bir ekip ile Yuvako’nun yapabildiği anlamına geliyor.

-Yuvako’nun evleri 160 bin defa 3D ortamda gezildi.

-İstanbul’un dışında yurt dışında ev almak isteyen kişiler için Miami ve Kıbrıs’ta ev satışına başladı.

-Projelerini daha hızlı satmak isteyen 15 adet inşaat firmasına da hizmet vermeye de başladı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Yuvako sektörde yine adını duyuracağı bir yeniliğe imza atarak sadece Yuvako’da bulunan ‘Alıcı Danışmanlığı’ hizmetini müşterilerinin kullanımına sundu.

Peki nedir bu Alıcı Danışmanlığı?

Alıcı Danışmanı hizmet almak isteyen kişiye objektif olarak danışmanlık yapan bir sistem. Klasik olarak tabir ettiğimiz emlakçıların daha çok ev sahibinin yanında olarak elindeki evi bir şekilde müşteriye satma çabasının müşterinin zararına olarak sonuçlandığı iç görüsü ile ortaya çıkmış bir hizmet aslında. Yuvako da müşterilerinin zarara uğramaması adına bu sistemi geliştirmiş durumda.

Yuvako Alıcı Danışmanları: 

  • Odaklarına alıcının ihtiyaçlarını ve isteklerini koyar.
  • Onları hayal ettikleri yuvaya ulaştırmak için Yuvako teknolojisi ile tüm piyasayı anlık şekilde takip eder. Hiç bir ev sahibine bağlı olmadan, uygun fırsatları sizin için yakalar.
  • Beğendiklerinizi evinizin rahatlığında 3D şekilde gezmenizi sağlar.
  • İstediğiniz evi en iyi fiyata alabilmeniz için bağımsız değerleme raporlarını kullanır, profesyonelce pazarlık eder.
  • Baştan sona tüm süreçte, siz arzu ettiğiniz evi en iyi şartlarda satın alana dek yanınızda olur. En önemlisi, bu hizmet için cebinizden hiç bir ek masraf çıkmaz.

KFC Twitter’da Neden Sadece 11 Kişiyi Takip Ediyor?

KFC sosyal medyayı yaratıcı ve efektif kullanmak konusunda ders gibi bir hareketle karşımızda. Bildiğiniz üzere KFC’nin gizli formülünde 11 farklı baharat karışımı kullanılıyor. Bu baharatların neler olduğu tam olarak bilinmese de KFC’nin lezzetine dair bu formül markanın sosyal medya ekibine ilham kaynağı olmuş durumda.

KFC’nin Twitter hesabına bakıldığında sadece 11 kişinin takip edildiği görülüyor. Peki ama neden? 11 kişi neye göre seçilmiş durumda? İşte bu sorunun cevabı çok basit bir yaratıcılığı içinde barındırıyor. KFC sosyal medya ekibi 90’ların meşhur müzik grubu Spice Girls’ün (Baharat Kızlar) üyelerine takibe alarak işe başladı. Ardından Herb isimli kullanıcılardan 6 tane seçerek onları da karışımın içine ekledi. (Herb=Ot, bitki)

KFC sosyal medya ekibi KFC’nin lezzet formülünü bu hareketle Twitter üzerinden de hayata geçirmiş oldu. Bu hareket yaratıcılığın basitliğe odaklanarak ortaya çıktığını bizlere tekrar kanıtladı.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Black Friday Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link

BLACK FRIDAY

Marketing Meetup'ta Bugün Tüm Biletler 42,90 €
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
Kalan Kontenjan: 22
close-link
€42,90 Bugün Marketing Meetup'ta Tüm Biletler İndirimli
Black Friday