Kiğılı SEO Çalışması Case Study 0

kigili-webtures

Erkek giyim denilince ilk akla gelen markalardan biri olan Kiğılı, son zamanlarda gerçekleştirmiş olduğu SEO çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

1938 yılından beri faaliyet gösteren ve sürekli büyüyen bir dünya markası haline gelmeyi hedefleyen erkek giyim markası Kiğılı, SEO çalışmaları için Webtures ajansı ile anlaşma sağladı.
Google’ın son algoritma güncellemeleri göz önünde bulundurularak hazırlanan çalışmada, 5 ay gibi kısa bir sürede hedeflenen tüm kelimelerin sıralamasında beklenenden çok daha fazla ilerleme kaydedildi.
Webtures süreci şu şekilde özetliyor:
Kiğılı web sitesi, yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirilerek, arama motorlarına uygun bir hale getirdik. Erkek moda sektörü, rekabetin oldukça yüksek olduğu sektörlerden biri olduğundan dolayı rakiplerin de marka stratejilerini geliştireceğini biliyorduk ve onların stratejilerini en ince ayrıntısına kadar analiz edip, gelecekte ne tür SEO çalışmaları gerçekleştireceklerini tespit ederek, her zaman bir adım önde başladık. Gerekli sosyal medya optimizasyonlarını yaptıktan sonra sektörde yer alan rakip siteleri ve Kiğılı web sitesi detaylı bir şekilde analiz ettik. Hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunda uzunca araştırma yaptık ve ortak karar ile 50 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının nasıl olacağını tespit ettik, anahtar kelimelerimize onay verdik. Webtures ve Kiğılı ekibi tarafından ortak karar ile belirlenen anahtar kelimeler üzerinden çalışmalara başladık. Sonuçlar gerçekten muazzamdı.
İki ayda 50 kelimenin 25’i ilk sıraya, diğer 25’i de ilk sayfaya ulaştı.
SEO stratejisi gereği, ilk sıraya ulaşılan kelimelerin çalışması durdurularak, yerine yeni kelimelerle devam ediliyor ve sürekli olarak farklı kelime gruplarını ilk sayfaya taşıyorduk. Bu sayede Kiğılı’nın moda sektöründeki arama hacmine yönelik aldığı sonuç sürekli artacaktı. Arama motorlarından alınan geri dönüşlerin sayısı da bu şekilde artmaya devam edecekti.
Kiğılı web sitesi Webtures ile gerçekleştirdikleri SEO çalışmaları sayesinde, organik aramalarda üst sıralarda yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Bu örnekte de olduğu gibi SEO çalışmaları, dijital mecralarda başarıyı yakalamak adına olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Firmalar, doğru ve güvenilir SEO stratejileri izleyerek marka bilinirliğinde ve satışlarında büyük artışlar sağlıyor.
Girişimcileri desteklemek, projelerinden daha fazla verim almak adına Pazarlamasyon, Webtures ile işbirliğine giderek bir indirim kampanyası düzenledi. SEO çalışmalarında yardım almak isteyen tüm Pazarlamasyon takipçileri, Webtures’in SEO hizmetlerinden %20 indirimli faydalanabilecekler. %20 indiriminizi http://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/ linkinden Pazarlamasyon20 kodu ile kullanabilirsiniz.

Cremicro Ajans Grubu'nun kurucusu. Growth Hacker | Entrepreneur | Lecturer | Blogger

Bir Cevap Yazın

NBA Yeni Sezon Formaları Sahibini Akıllı Uygulamalara Bağlayacak 0

NBA takımlarının 2017-2018 sezonunda giyeceği formaların tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Ligin yapısı gereği tüm takımların formaları tek bir marka tarafından üretiliyor. Yeni sezonda forma üretimini 2015 yılında yapılan anlaşma gereği Nike üstlendi.

Tasarlanan formalar sadece sporcuların fiziksel ihtiyaçlarına yönelik olarak üretilmiyor. Akıllı telefon uygulamalarının günümüzde yarattığı etki göz önüne alınarak formanın sağ alt kısmında bulunan etiketin içine yerleştirilmiş çip, sahibini Nike Connect uygulamasına yönlendiriyor. Kişisel deneyimi artırmak amacıyla üretilen bu formalar satın alındıktan sonra çip, akıllı telefon tarafından okunuyor. Açılan uygulama ile NBA haberleri, takip edilen takımın maç öncesi bilgileri, maç takvimi ve oyuncuların istatistikleri ayrıntılı olarak görüntülenebilecek. NBA bilgilerinin yanı sıra ligin resmi oyunu olan NBA 2K18 ve Spotify ile ortak çalışma yürütülerek eş zamanlı kampanyaların yürütülmesi hedefleniyor. NBA, Çin Halk Cumhuriyetindeki büyük taraftar kitlesini göz ardı etmeyerek NBA 2K18 oyunu yerine 2K Online ve Spotify yerine QQ Music programlarını destekleyen bir çip ve uygulama üretmiş. Forma, satın alındığı için normal üyeliklerden farklı olarak bazı ekstra özellikleri ve avantajları sahibine sunuyor. Nike Connect uygulaması 29 Eylül tarihinde aktif hale gelecek. Uygulamanın kullanılması için iOS 11 sürümü (Iphone 7 ve üstü) ve NFC özelliğini destekleyen Android sürümü gerekiyor.

Uygulama için çekilen reklam filmini aşağıdaki aşağıda izleyebilirsiniz:

Yeni sezonda tüm NBA severlere keyifli bir sezon dilerim.

Mobil Video Reklam Harcamaları, İkinci Çeyrekte %142 Arttı 0

Video içeriğin son senelerde büyük bir yükselişe geçtiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tabii, buna bağlı olarak video reklam harcamaları da arttı. Smaato isimli mobil reklam şirketinin hazırladığı yeni rapor da mobil platformlarda video reklamın en hızlı büyüyen reklam formatı olduğuna işaret ediyor.

Smaato, bu yılın ikinci çeyreğinde sunduğu 1,5 trilyondan fazla reklam etkisini incelediğini ve bunun sonucunda mobil video reklam harcamalarının yılın ilk çeyreğindekine göre %142 arttığı kanısına ulaştığını belirtiyor. Bununla birlikte, 2016 yılının son çeyreğindeki mobil video reklam harcamaları baz alındığında ise bu yılın ilk çeyreğindeki mobil video reklam harcamalarındaki artış oranı sadece %14’tü. Üstelik yılın son çeyreğinin, genel anlamda reklam harcamalarının en fazla yapıldığı dönem olduğunu da ekleyelim.

2016’nın Son Çeyreği ve 2017’nin İkinci Çeyreği Arasındaki Mobil Video Reklam Harcamalarındaki Artış

TechCruch’ın Smaato’nun bu raporuyla ilgili yaptığı habere göre native reklamlar da çeyrekten çeyreğe %50 oranında büyüdü. Rapora göre en popüler video reklam formatı, video içi tam ekran reklamlar oldu. Rapor kapsamında ödüllü video reklam (izlediğiniz takdirde oyun içi ya da uygulama içi ödüller sunan reklamlar) formatlarına da göz atıldı. Burada da reklam etkisinin %96, harcama miktarının ise %153 oranında arttığı gözlemlendi.

Bunların yanı sıra rapor, video harici mobil reklam harcamalarına da değiniyor. Rapora göre Smaato platformu aracılığıyla yapılan reklam harcamalarının %57’si Android platformunda gerçekleştiriliyor. Buna rağmen iOS kullanıcıları, yayıncılar için kullanıcı başına neredeyse iki kat fazla gelir üretiyor. Çapraz platformlar baz alındığında ise uygulama içi reklamlar, toplam mobil reklam harcamasının %94’ünü oluşturuyor ve bu yeni bir rekor.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link