Kaybolmuş Eşyalarınızı Bulan Pixie ile Tanıştınız mı? 0

 

Öncelikle size AR (Augmented Reality) kavramından bahsetmek istiyorum. Çünkü Pixie bu sefer AR uygulaması sayesinde bizlere etkileyici bir deneyim yaşatıyor.

AR (Augmented Reality), “Arttırılmış Gerçeklik” veya “Zenginleştirilmiş Gerçeklik” anlamına geliyor. Henüz bu uygulamanın akıllı telefonlarda kullanımı çok yaygın olmasa da gelecek vaat ettiğini söyleyebiliriz çünkü bu uygulamanın temel amacı gerçek hayatın ve sanal dünyanın arasındaki duvarları yıkmak ve hissetmenizi sağlamak.

Mesela bir sokakta olduğunuzu ve satılık daire aradığınızı düşünün, kameranızı apartmanlara yöneltip hangi evin kiralık ya da satılık olduğunu size söyleyen bir uygulamanız var. Restaurantları yine kameranız aracılığı ile uygulamaya taratarak yemekleri  ve hizmeti ile ilgili yorumları okuyabiliyorsunuz.

Starbucks markası AR uygulamasını “Starbucks Magic Cup” ile başlattı. Kahvenizi yudumlarken size hissettirdiklerine bir bakın.

Tabii ki bu videodan sonra sizin aklınıza da benim olduğu gibi direkt “Pokemon Go” geldi. Fakat burada avladığımız şeyler bizim yanlış yerlere yerleştirdiğimiz veya sürekli bir gizem içerisinde ortadan kaybolan eşyalarımız. Eminim bir Pokemon bulmak bundan çok daha kolaydır. Çünkü ben eşyalarımın düzenli olarak evimde açılan kara delik tarafından yutulduğunu düşünüyorum.

AR uygulamasından bahsettiğimize göre Pixie nedir biraz göz atalım.

Pixie özellikle sürekli kaybolan eşyalarınızı izlemek için kullanabileceğiniz akıllı telefon uygulamasıdır.  Aslında “Pixie Point” için bir çözüm olarak geliştirilmiştir diyebiliriz. Hatırlarsanız Pixie Point cihazlarını kayıp eşyalarımıza yapıştırarak yer tespit edebiliyorduk, hem suya dayanıklı hem de taşınması çok kolay bir üründü . Şimdi ise AR uygulaması ile basit bir panoramik tarama yaparak ortamı eşleştiriyorsunuz ve kullanıcıya göre ortamda gizli olan ürünleri ortaya çıkartabiliyorsunuz.

Uygulama kayıp olan eşyayı keşfettikten sonra mesafeyi ve öğenin konumunu oklarla bize göstererek bizi eşyaya doğru yönlendiriyor. Etkinliği dışarıda 150 metre, içerde ise 30 – 50 metre arasında değişiyor. Öğeye yaklaştığınızda X işaretleri öğeyi gösteriyor veya yakınlaşıp uzaklaştıkça uygulama ile gerçek zamanlı  sıcak-soğuk oyununu oynayabiliyorsunuz. İşte eğlence burada başlıyor..

Hayır, hayır kastettiğim eğlence tabii ki eşyalarınızı kaybetmeniz değil.  Pixie anahtarlarınızı bulamadığınızda -tamamen beni anlatıyor, genelde kapıda kalırım- size nerede olduklarını söylüyor. Hatta anahtarlarınızın nerede olduğunu sizden daha çok o hatırlıyor.

Cidden,  anahtarlarımı gören var mı?

keys

İşte burdalar!

Peki  hazine avcımıza ne zaman kavuşuyoruz diyenleriniz varsa hemen belirtelim, bu enfes uygulama ile Iphone kullanıcaları 25 Ocak’ta buluşurken Android kullanıcıları biraz beklemek zorunda kalacaklar.

Ücret olarak ise Pixie’nin 4’lü paketi  99.99$. Dilerseniz “Get Pixie” ile 2 paketini 49.99$’a alabilirsiniz. Yanında ücretsiz Iphone kılıfı gönderdiğini de belirtmeden geçemeyeceğim.

Düşünsenize artık hiç kayıp eşyanız olmayacak, belki o kara delik ile bir daha hiç karşılaşmayacaksınız bile. Bence efsane.

 

Bir Cevap Yazın

Nielsen’den Dijital Reklam Yatırımları İçin Güvenilir Ölçüm Sistemi 0

Nielsen’in globalde yapmış olduğu bir araştırmaya göre; dijital kampanyaların %56’sı hiç görülmüyor, görüntülenen %44’lük dilimin ise %37’si hedef kitlesini kaçırıyor.

Bu sonuçtan yola çıkarak markaların dijital bütçelerini çok daha dikkatli kullanmaları gerektiğini düşünen Nielsen, dijital kampanyaların ratingini en doğru şekilde ölçmek üzere geliştirdiği Digital Ad Ratings çözümünü hizmete sundu.

Dijital reklam yatırımları için güvenilir ölçüm…

Bugün 23 ülkede kullanılan ve 2016 yılında Türkiye pazarına giren Digital Ad Ratings, dijital reklam yatırımları için şeffaf ve optimize edilebilir şekilde bağımsız ve güvenilir rating ölçümü sağlıyor. Dijital kampanyaların hedef kitleye ulaşma oranlarını, rating ölçümünü bilgisayar, mobil (akıllı telefon ve tablet / tarayıcı ve uygulama içi) gibi tüm cihazlar üzerinden yapan ve farklı cihazlar arasında hedef kitleyi tekil olarak raporlayabilen ürün, sektörün tek hedef kitle ölçüm aracı olarak dikkat çekiyor. Reklamların görülebilirlik (viewability) oranlarını da ölçen Digital Ad Ratings, ayrıca bot kaynaklı ve sahte olan gösterimleri ayırt edip raporlayarak marka güvenliğini de ön planda tutuyor. Media Rating Council’in akredite ettiği Digital Ad Ratings, reklamveren ve yayıncılar için somut ve güvenilir bir dijital yatırım geri dönüşü sağlıyor.

Digital Ad Ratings nasıl çalışıyor?

1- Etiketleme: Reklam kampanyasının farklı cihazlarda ölçülmesi sağlanıyor.

2- Sayım: Toplam gösterimin sayılması gerçekleştiriliyor.

3- Eşleştirme: Üçüncü parti veri sağlayıcılar üzerinden gösterimler tüketicilerin demografik özellikleri ile eşleştiriliyor. Türkiye’de eşleştirme işlemi yaklaşık 41 milyonluk bir veri kaynağı aracılığı ile gerçekleşiyor.

4- Ayarlama: Nielsen’in çapraz-platform paneli kullanılarak hedef kitle ölçümü için veriler kalibre ediliyor.

5- Raporlama: Yayıncı ve demografiye göre hedef kitle ve görünürlük raporları günlük olarak yayınlanıyor.

Digital Ad Ratings büyük yararlar sağlıyor…

Digital Ad Ratings, hem yayıncı hem ajans hem de markanın hayatına önemli katkılar sağlıyor. Dijital hedef kitlenizin çapraz platform (bilgisayar, akıllı telefon ve tablet) verilerine ulaşım, kampanyanın büyüklüğünden bağımsız günlük raporlama; yüksek kalitede, işlem yapmaya ve optimizasyona izin veren, eyleme geçilebilir ölçümleme, üçüncü parti veri sağlayıcıları üzerinden hedef kitlenin detaylı demografik raporlaması, geliştirilmiş fonksiyon ve görselleştirme ile dinamik ve kolay kullanıcı deneyimi gibi yararlar sunuyor.

Digital Excellence Program için Geri Sayım Başladı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz ve Türkiye’nin önde gelen eğitmenleri ile kurguladığımız Digital Excellence Program’da son 15 güne girdik. Sadece 20 kişinin dahil olacağı programda, dijital dünyayı derinlemesine inceleyecek, dokuz farklı modül ile dijital mükemmelliği yakalamaya çalışacağız.

Eğitimimiz de yer alacak olan eğitmenler arasında, n11.com Kıdemli Dijital Kanallar Yöneticisi  Aykut Alçelik, Pazarlamasyon ve Marketing Meetup Kurucusu Necip Murat, Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen Hasan Başusta, Data & Teknoloji Direktörü – GroupM Aykut Aslantaş, Turkcell Dijital Pazarlama İletişimi Kıdemli Marka Müdürü Ömer Şireli, Dijital Pazarlama Müdürü – Aktif Bank Şeref Can gibi çok değerli isimler yer alıyor.

30 Eylül Cumartesi günü başlayacak ve 11 Kasım’a dek toplamda 7 hafta sürecek olan Digital Excellence Program’da erken kayıt fırsatlarımızın devam ettiğini ve 2399 TL + KDV‘den kayıt yaptırabileceğinizi belirtmemizde fayda var. Bununla birlikte, bu fiyat üzerinden son 3 koltuğumuzun kaldığını da söyleyelim.

Siz de eğer dijital dünya ve pazarlamaya ait konulara hazır olmak için gereken strateji ve altyapıyı oluşturmak istiyorsanız eğitimimize buradan kayıt olabilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. 30 Eylül’de görüşmek üzere!

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link