Google’dan Ürün Listeleme Reklamlarıyla İlgili 3 Yenilik

Google Adwords reklamları yapan her dijital pazarlamacı gündemi sürekli takip etmek zorunda, her gün kendini geliştiren Google bu sefer ürün listeleme reklamlarında görsel değişiklikleri ve yenilikleri deniyor. WordStream Blog’undaki habere göre bu ay Google Ürün Listeleme Reklamları’nda 3 yeniliği test ediyor. Bunlar:

1) Google Görseller’in altında ürün listeleme reklamları

Google sadece arama motorunda değil, Google Görsel’de yapılan aramalarda da ürün göstermeye başlıyor. Yani artık görsel aramalarında da ürün listeleme reklamları görebilirsiniz. Google’ın “PLA Carousel” dediği bu yapıda bir defada 15 reklam alıyor ve oklar aracılığıyla reklam görsellerini görebiliyoruz.

google pla görsel

Normal arama sonuçlarında 4-8 arasında ürün gösteren Google yaptığı bu hamle ile rekabeti daha da kızıştıracağa benziyor.

2) Genişletilebilir ürün listeleme reklamları

Ürün listeleme reklamlarında şu anda, kullanıcının girdiği anahtar kelime karşılığında arama barının altında 5 adet ürün görseli ve fiyat görüyoruz.

Screen Shot 2016-01-26 at 20.36.48

Yeni genişletilebilir reklamlarda ise reklamların sağ alt köşesinde bir ok olacak ve bu ok ile genişletilebilecek. Bu sayede Google 1 sayfanın içinde daha fazla reklam alabilecek.

expandable-google-product-listing-ads3) Görünen Url’de Emoji

Evet yanlış okumadınız Google günümüzün yeni trendi emojileri reklamlarda kullanmamıza izin verebilir! Normalde organik aramada ve reklam metinlerinde emojiye izin vermeyen Google, merchant center’da ürünün ismini emojili bir şekilde yaparsanız bu reklamlara izin veriyor. Kimbilir belki bu tıklama oranlarını (ctr) artırır ve Google emojilere metin reklamlarında da izin verir.

shopping-ad-with-emojiGoogle her ne yenilik yaparsa yapsın, dijital pazarlamacılar takip etsin ki bu konuda ilk olmanın avantajını yaşasın. Yukarıdaki örnekler şu anda Türkiye’de test edilmiyor ama yakında görürseniz şaşırmayın.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın

Valiz Toplarken Yardıma mı İhtiyacınız Var? KLM Servis Botu Hizmetinizde

Seyahate çıkarken valiz hazırlamak özellikle sona bıraktıysanız dünyanın en zor işi olabiliyor. Tabi ilk etapta valiz yaptıysanız da mutlaka bir şeyler unutmuş olabiliyorsanız. Peki biri size yardım eli uzatsa her şey daha kolay olmaz mıydı?

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden KLM, Google Home ile beraber tüm seyahat severlerin işini kolaylaştıracak bir yeniliğe imza attı. Gittiğiniz lokasyona göre valizinizi hazırlamanıza yardımcı olacak akıllı, interaktif ve sesli valiz hazırlama asistanı.

Blue Bot ismi verilen, KLM Google Asistanı BB “yardımsever, profesyonel ve arkadaş canlısı” bir kişiliğe sahip. Esprili bir kişiliğe sahip ve ne kadar daha fazla kişi ile iletişime girerse daha fazla “akıllı” hale geliyor.

Böyle bir şeyi neden kullanayım ki kendime bir liste oluştururum ya da internetten valiz hazırlama rehberi bulabilirim diyor olabilirsiniz. Ancak asistanınız BB’ye gitmek istediğiniz spesifik lokasyonu söyleyebilme şansınız var. Yani eğer isterseniz Venedik ya da Tayland için çantanıza ne gibi şeyler almanız gerektiğini hatırlatabilir. Sizin için anlık olarak hava durumunu takip ederek öneriler sunabilir.

Nasıl kullanıldığı ile ilgili videoya beraber göz atalım;

KLM’ye göre yakın bir gelecekte asistan BB sadece bunları yapmakla kalmayacak aynı zamanda bunu kullanan müşteriler Google Home aracılığı ile hemen valizlerine koyamayacakları, yapmaları zaman alacak pasaport ya da vize gibi önemli belgeleri almayı unutmamak adına tercih ettikleri sosyal medya kanalına hatırlatma listesi gönderebilecekler.

Aslında ilk etapta 2017 yılının Eylül ayında lasmanı yapılan bu servis, yolculukların daha akıllı hale nasıl geleceğinin küçük emarelerinden birisi. Böylelikle havayolu markaları da sadece kaliteli bir uçuş sağlamanın dışında müşteriye özel geliştirilmiş servisler sunmak konusunda rekabet etmek adına uçuş deneyimimizi daha da iyileştirecekler gibi görünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Brand Finans Dünyanın En Değerli Markalarını Açıkladı

Her sene dünyanın en değerli markalarını raporlayan Brand Finans, 2018’in en değerli markalarını açıkladığı raporunu dün yayımladı. Listenin ilk 10’unda çok büyük değişiklikler olmasa da Amazon‘un ilk sıraya yerleşmesi ve geçen senenin birincisi Google’ın üçüncü olması dikkat çekti.

Dünyanın en değerli ilk 10 markasının listesi ise şu şekilde:

1. Amazon

ABD şirketi Amazon, geçen seneki listede üçüncülükten sonra bu sene birinciliğe terfi etti. Amazon’un marka değeri ise  150,811 Milyar Dolar olarak açıklandı.

 

2. Apple

Geçen sene de ikinci olan Apple bu sene de listedeki yerini  146,311 Milyar Dolar’lık değeri ile koruyor.

 

 

 

 

3. Google

 

Geçen seneki birinciliğini Amazon’a kaptıran Google ise 120,911Milyar Dolar’lık şirket değeri ile üçüncü sıraya düşüyor.

 

 

4. Samsung

 Güney Kore’li teknoloji şirketi Samsung 2017 listesinde altıncı sıradayken bu sene dördüncü sıraya yükseliyor. Şirket değeri ise 92,289 Milyar Dolar.

 

5. Facebook

 

Sosyal medya devi Facebook ise listenin beşinci sırasında  89,684 Milyar Dolar’lık değeri ile yer alıyor.

 

 

6. AT&T

İsmini Amerikan Telefon ve Telgraf’ın kısaltmasından alan şirket  82,422  Milyar Dolar’lık değeri ile listede altıncı sırada.

7. Microsoft

Geçen seneki beşinciliğinden yedinci sıraya düşen Microsof’un değer ise  81,163 Milyar Dolar.

 

 

8. Verizon

Listenin sekizinci sırasında yer alan Verizon’un değeri;  62,826 Milyar Dolar.

 

 

 

9. Walmart

Dokuzuncu sırada yer alan Walmart’ın değeri  61,480 Milyar Dolar.

 

 

10. ICBC

Listenin ilk 10’unda Amerikalı olmayan ikinci şirket ICBC ise  59,189 Milyar Dolar’lık değer taşıyor.

 

 

Dünyanın en değerli ilk 10 şirketinden sonra ise ilk 50’si ise şu şekilde devam ediyor:

Dünyanın en değerli şirketlerine sahip ülke ise açık ara farkla Amerika Birleşik Devletleri.

 

Raporun devamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link