Fiat: Kendi Takvimini Kendin Oluştur

Fiat’ın gelenekselleşen dijital takvimi bu yıl da kullanıcılarıyla buluştu.

Fiat 2011 yılından beri gerçekleştirdiği projede dijital de olsa insanlara reklam fotoğrafçılığı deneyimi yaşatıyor. Her ay için farklı bir model araba ve farklı bir manken ekrana geliyor. Manken arabanın önünde çeşitli pozlar veriyor ve siz de bu anları fotoğraflıyorsunuz. Bir ay için çektiğiniz fotoğraflar içinden birini seçerek o fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak belirleyebiliyorsunuz. Bu fotoğraflardan oluşan 12 aylık takvimi bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz fotoğrafı da bilgisayarınızda duvar kağıdı olarak alabiliyorsunuz. İsteyen ziyaretçiler ise kendi takvimleri yerine önceden hazırlanmış olan dijital Fiat 2013 takvimini seçerek diledikleri gibi kullanabiliyorlar. Ayrıca kullanıcılara çektikleri fotoğrafları Facebook ve Twitter’dan paylaşma ya da mail olarak gönderme imkanı da sunuluyor.

Fiat-Takvim-Görsel-3


206791_10151244791333773_1341957695_n

3 yıldır sürdürülen bu proje geçtiğimiz yıl Altın Örümcek ödülüne layık görüldü. Bu yıl kullanıma açıldığı ilk gün 1000’in üzerinde kullanıcı kendi takvimini oluşturdu. Pure New Media ajansı tarafından oluşturulan bu proje özellikle sürdürülebilir tarafı güçlü olduğu için dikkat çekiyor.

Kullanıcılara reklam fotoğrafçılığı deneyimi yaşatan bu projeye şu adresten ulaşabilirsiniz:

www.fiat2013takvimi.com

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon.com Editörü

Bir Cevap Yazın

Spotify’ın Lite Versiyonu Kullanımda

  • Facebook, Facebook Messenger, Instagram ve Uber gibi popüler uygulamaların Lite verisyonlarının arasında Spotify da katıldı. 
  • Spotify tarafından sunulan Lite sürüm, boyutu ile cihazlarda az yer kaplayacak ve güncellemesi kolay olacak.
  • İlgili yazı;Facebook Oculus TV İle Dijital Yayıncılığa Adım Attı

Dijital müzik platformu Spotify, 170 milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı ve 75 milyonun üzerinde olan abonesiyle önemli adımlar atmaya devam ediyor. Tasarım olarak ana uygulama ile oldukça benzer gözüken Lite adı altında düşük sürüme geçen Spotify, özel bir başlangıç olarak Facebook Bağlantısı yoluyla birlikte kullanıma hazır. Spotify uygulaması cihazlarda az yer kaplıyor ve güncellenmesi çok kısa sürüyor. Spotify Lite uygulaması daha çok düşük güçlü cihazlara odaklanarak 15 MB boyutundaki uygulamanın, 100 MB civarındaki esas uygulama ile kıyaslandığında yüzde 85 oranında daha küçük boyutta olduğunu belirtelim. Fakat bu küçülme uygulamada büyük oranda kayıplar da yaşatıyor.

Bunun yanında kişiler mobil veri kullanımlarını sınırlandırabiliyorlar. En detay özelliklerden birisi ise kota koyma özelliğiyle ayarlar içerisinde çok kolay şekilde uygulamanın aylık tüketeceği maksimum veriyi belirleyebiliyorsunuz. Bunu 250 MB, 500 MB, 750 MB, 1GB. 2 GB ve 3 GB olarak ayarlamak mümkün.

Çıkartılan başlıca özellikler ise kablosuz ses cihazlarıyla iletişimi sağlayan Spotify Connect özelliği ve çevrimdışı müzik. Elbette lüks sayılabilecek Connect özelliğinin kaldırılması anlaşılabilir fakat veri tüketimini ciddi azaltabilecek olan çevrimdışı müziği kaldırmanın gerekliliğini tartışılıyor. Şuan da sınırlı sayıda ülkede beta versiyonuyla test edilen Spotify Lite, kısa süre içerisinde kullanıma açılacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Facebook Oculus TV İle Dijital Yayıncılığa Adım Attı

Facebook geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde düzenlediği F8 programının ilk gününde Oculus TV VR başlığıyla, Oculus TV özelliğini yayına alacağını duyurmuştu. Dün paylaştığı bir blog gönderisiyle Oculus TV’yi yayına aldığını duyuran Facebook, dijital yayıncılığa yeni prespektif kazandırıyor.

Facebook’un içinde yer alacak olan Oculus TV uygulamasıyla Oculus TV‘de yayınlanan programlar, Oculus Go deneyimi ile kullanıcılara sunuluyor. Özellikle Hulu ve Showtime abonelerinin rahatlıkla yararlanabileceği bu yeni dijital yayın deneyimi, spor yayını olarak Facebook Watch üzerinden beyzbol maçlarını canlı olarak yayınlayan MLB Live games ve benzeri sayfaların içeriklerini de kapsayacaktır.

Oculus TV’de yayınlanacak olan dizilerin, programların ve maçların 180 inç TV’ye denk gelen sanal bir ekran üzerinden aktarılacağını da belirtelim. Oculus TV‘nin en büyük avantajı ise taşınabilir olmasıdır. Dolasıyla sanal gerçeklik taşıyan bu uygulamayı istediğiniz her yerde, her alanda izleyebileceğinizi söyleyebilirim.

Facebook, kullanıcılara Oculus TV‘de yer alan canlı yayınlar ve diğer içerikler arasında geçişler yapılmasını sağlayan bir panel sağlıyor. Böylece kullanıcılar, The Daily Show ve Late Show with Stephen Colbert gibi içeriklerin yanı sıra,  Facebook Watch orijinal içerikleri olan Ball in the Family ve Red Table Talk‘a da erişebiliyor. Bu arada da Netflix uygulaması üzerinden de sevdiğiniz içerikleri Oculus Go deneyimiyle yaşayabildiğinizi belirtelim.

Facebook’un  yeni Oculus TV hamlesi, süregelen dijital yayıncılık rekabetini yeni bir noktaya taşıyor. Özellikle yayıncıların uzun süredir devam ettirdiği orijinal içerik yarışı, artık sanal gerçeklik platformunda da devam edebilir. Bu noktada Facebook’un tüm bu rekabete yeni bir bakış açısı kazandırdığı kesin.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link