App Annie adlı blogun yaptığı araştırmada, dünyadaki iPhone kullanıcılarının en çok süre geçiridkleri uygulamalar sıralanmış. İlk 10 uygulamanın ülkeden ülkeye değişmesi ilk göze çarpan noktalardan bir tanesi. Kültürlerin uygulamalara yansıması olarak değerlendirilebilir.

İlk dikkat çeken istatistik Amerika’da Facebook’un açık ara liderliğini sürdürürken, diğer ülkelerin ilk sıralarının mesajlaşma uygulamalarına yerini bırakması oluyor. İngiltere’de WhatsApp ilk sırada yer alırken, Japonya’da ise Line adlı uygulama ilk sırada kendine yer bulmuş gözüküyor.

Bunun yanı sıra ilk 10 sıralamaya baktığımızda tüm dünyanın hızlı tüketim trendini yansıttığını görebiliyoruz. YouTube, Twitter, Instagram ve yeni trend Snapchat’in yanı sıra özellikle mesajlaşma uygulamaları ilk 10’da kendi yerlerini sağlama almış gözüküyor.

Detaylı rapor için tıklayın.

top10 app pz

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın