Gerçekten bir yerlere gidip gezmek için vakti ya da parası olmayan biri, şehirlerin ikonik simgeleri ile beraber fotoğraflanmak ister mi? Cevabın evet olduğunu düşünen Delta Hava Yolları, en popüler kent simgelerini ayağınıza getiriyor.

Online çöpçatanlık uygulaması olarak tabir edebileceğimiz Tinder ile iş birliği yapan Delta Hava Yolları, “Delta Flört Duvarı”nı yarattı. New York’un Williamsburg, Brooklyn semtinde bir duvarı baştan aşağı dokuz şehrin tanınmış simgeleri ve illüstrasyonlarla yeniden tasarlayan hava yolu şirketi, kişilere bu ikonların önünde selfie çekerek Tinder profillerine renk katmalarına yardımcı oluyor.

Ana fikri, Delta’nın New York’tan diğer şehirlere tüm hava yollarından çok daha fazla uçuşu olduğunu seyahat severlere hatırlatmak olan “New York is Go” kampanyası kapsamında, Wieden + Kennedy New York iş birliği ile hazırlanan bu renkli duvarda Eiffel kulesinden, Londra’nın renkli telefon kulübelerine kadar birçok simge görebiliyoruz. Duvar sadece bu simgelere değil, tasarımcı Celyn Brazier tarafından hazırlanan havaalanı özel kodlarına da ev sahipliği yapıyor. Brazier tarafından yapılan illüstrasyonlarda, her havaalanı kodu o şehrin spesifik objeleri ile birleştirilmiş.

Kampanyanın sosyal medya ayağı için Instagram’da takipçilerine ödüllü sorular soran Delta, Facebook’ta ise uygulamadan ayrılmadan reklam üzerinden Delta Hava Yolları uygulamasına giderek satın alma seçeneği sunmuş. Bununla beraber üzerinde havaalanı kodları olan tişörtler, şapkalar ve kupalar gibi hediyelik eşyaların bulunduğu “Memleket Kodları” (Hometown Codes) adını verdiği bir internet sitesi yaratmış.

Destinasyonlar ve havaalanı kodları bulunan duvar #DeltaDatingWall tüm yaz orada kalacak. 17 Temmuz’dan itibarense Tinder ile anlaşmaları gereği isteyen herkesin fotoğrafı profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilecek.

“Siz oraya gerçekten seyahat edene kadar, biz sizin sahte yolculuğunuz için arka plan olmaya devam edeceğiz.” yazan duvar, aslında istediğiniz zaman istediğiniz mecrayı kullanarak gitmek istediğiniz destinasyona kolayca bilet alabileceğinizi hatırlatırken profesyoneller tarafından çekilmiş fotoğraflar ile de güzel bir anı bırakıyor.

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın