Coca Cola, şeker içermeyen ürünü Zero için son on yılın en büyük ürün kampanyasına imza atıyor. 10 Milyon Euro’luk kampanyanın sloganı ise “Cola’ya daha benzer tad, Cola’ya daha benzer görünüş.”

“Tadını Çıkar” ile yepyeni bir döneme merhaba diyen Coca Cola, sıfır şeker ürünü Coca Cola Zero için yaptığı televizyonlarda gösterilecek 30 saniyelik reklam filminde kolanın alışılagelmiş özelliklerinden yola çıkıyor. Açarken çıkan sesinden, köpüklerinden ya da dans ettirme isteğinden dolayı şaşırmadınız ancak iyileştirilmiş formülü ile Coca Cola Zero’dan daha fazla kola tadı alacaksınız ve görünüşü de normal Coca Cola ile daha benzer olacak diyor özetle.

Birleşik Krallığa Coca Cola Zero’yu sevdirmeyi hedefleyen 10 milyon Euro’luk kampanya kapsamında Tv’lerde yer alacak reklam filmi ile beraber, ev dağıtımı mağaza etkinlikleri kapsamında yaklaşık 4 milyon Coca Cola Zero Sugar örneğinin dağıtılması öngörülüyor. Sadece mağazalarda da değil sadece kampanyaya özel olarak oluşturulan bir anda ortaya çıkan Coca-Cola Zero Sugar Taste Lounge ile Londra’da tadım aktivitesi gerçekleştirilecek.

Türkiye’de de benzer bir reklam kampanyası tadım testi tadında “Yalan Makinesi adı altında Özge Özprinççi ve Erkan Kolçak Köstendil ile geçtiğimiz sene gerçekleştirilmişti.

Ancak bu yeni Coca Cola Zero Sugar aslında tam da Coca Cola Zero değil. Yeni geliştirilen sıfır şeker formülü tad olarak eski Coca Cola Zero’ya değil klasik Coca Cola tadına daha benzer ki bu nedenle bu yeni formül eskisi ile yer değiştirecek. Ayrıca klasik Coca Cola içen kitle de daha az kalorili bu versiyonunun içilmesine de tadının klasik kolaya daha benzer olmasından dolayı bir nevi ikna edilecek.

Tadının orijinal kola ile benzer olması ile beraber şirket tarafından yapılan son yılların en büyük bütçeli kampanyası Coca Cola Zero Sugar’ı tercih sebebi haline getireceğe benziyor. Ancak kişiler yeni tarif Zero ile klasik kola tadı arasındaki farkı ayırt ederek tercih ederler mi etmezler mi yine zaman gösterecek.

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın