COCA-Cola dünyaca ünlü kahve üreticisi Green Mountain Coffee’nin yüzde 10 hissesini 1.25 milyar dolara satın aldı.

Firma Keurig marka kahveleri ile global ölçekte tanınıyor. Coca-Cola hisseleri fiyatını 74.98 dolardan satın aldı. Şirket toplamda 16.7 milyon tane hisse alırken Coca-Cola Green Mountain’in hisselerini satın aldıktan sonra kahve şirketinin hisseleri yüzde 45 yükselerek 117.33 dolara yükseldi. Şirketten satın almayla ilgili olarak yapılan açıklamada müşterilere alternatif ürünler sunmak için kahve pazarında bu alımı gerçekleştirdiğini açıkladı.

07_05_11_zico_5

 

ZİCO’YU DA ALDI

Coca-Cola uzun zamandır yeni içecek pazarlarını zorlayan bir şirket olmasıyla biliniyor. Firma geçen aylarda Zico marka Hindistan Cevizi suyu markasını da satın almasıyla yeni bir pazara yelken açmıştı. Green Mountain Coffee’nin satın almasıyla ilgili olarak konuşan Kent, “Coca-Cola için yeni fırsatlar yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Daha önce de ABD’de Far Coast adlı yeni bir markayla kahve pazarına girmeyi hedefleyen Coca Cola’nın içecek sektöründe farklı çeşitlerle ilerleme yoluna girdiği aşikar. Daha önce de konuyla ilgili açıklama yapan Coca Cola yetkilileri:  Dünyada çay ve kahve pazarının soft içecek pazarının iki katı olduğunu vurgulamış, Coca-Cola’nın hedef pazarının akaryakıt bayilerinden sinemalara, üst kalite restoranlardan otellere kadar oldukça geniş bir portföyde ilerleyeceğini belirtmişti.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın