“Bunu da mı Yapmışlar” Diyeceğiniz 10 İnovatif Ürün

 

“People don’t know what they want until you show it to them.”

Steve Jobs

 

Steve Jobs bu sözü söylediğinden beri yaklaşık 15 yıl geçti. Apple’ın bu günlere gelmesini sağlayan adam olan Steve Jobs’ın inovasyon ile ilgili bu sözü, aradan geçen 15 yıla rağmen tazeliğini hala koruyor. Biz de bu sözden yola çıkarak, tüketiciye ilginç faydalar sağlayan 10 sıradışı ve yenilikçi ürünü araştırdık.

Bakalım listede hangi ürünler var…

Tavuk Burger USB Hub

Ofiste çalışanların öğle yemeğine doğru dikkatini biraz dağıtabilme olasılığı taşısa da görsel açıdan fayda sağladığı aşikar.

unusualphotos26

Sualtı Scooter

Çalışma prensibi hepimizin tahmin ettiği gibi çok basit. Denizi ve eğlenceyi sevenler için yararlı bir ürün.

unusualphotos24

Alarm Yüzüğü

İnsanların %80’inin geç yattığı için uyanamamaktan şikayetçi olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Vücudun bir süre sonra klasik uyandırma yöntemlerine karşı bağışıklık kazandığını düşünürsek, bu ürünün ne denli bir fayda sağladığını daha iyi anlayabiliriz. Ürünün ana hedef kitlesinin sağır insanlar olmasına rağmen, uyanamama sorunu yaşayan diğer insanlar da rahatlıkla kullanabilir.

unusualphotos7b

Dönen Ekran

360 derece dönüş kaabiliyeti olan ekran. Dell tarafından tasarlandı.

unusualphotos12

Akvaryum Lavabo

unusualphotos34

Çift Uçlu Lamba

Evine ya da ofisine ilginç bir hava katmak isteyenler için tasarlanmış bu ürünün 2 adet ucu bulunuyor. Böylelikle klasik lamba görünümü, yerini sıradışı bir görünüme bırakıyor.

unusualphotos32

Outdoor Lamba

Çoğu insanın yaz aylarındaki en büyük sorunu bunaltıcı sıcaklar. Hal böyle olunca insanlar kendilerini dışarı atmak istiyor. Peki ya dışarda aydınlatma yoksa?

0f34c7a4ad34437e66f4f77f77809065

Işıklı Kapı Kolu

Özellikle karanlık yerlerde var olan kapıları kolaylıkla bulmamızı sağlayacak bu sistem gece görüşü zayıf olan insanlar için de büyük kolaylık sağlıyor.

097a2b2d8735495dc48ef1adac1218b6

Be Seen Be Safe

Spootkit’in ”Be seen be sefe” sloganıyla çıkardığı bu ürün, bisikletlerin hem karanlıkta kolayca farkedilmesini hem de etrafa görsel bir şölen yaşatmasını sağlıyor.

be82591cafbec58d35d9a25070f0ecd1

Renk Bulucu Kalem

Photoshop’ta sürekli kullandığımız renk bulma özelliğini,  bu kalem sayesinde  gerçek hayatta da rahatlıkla kullanabiliyoruz.

6205bb4606a852e5d30a4e17c81a1e49

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlama alanında Türkiye'nin en çok okunan blogu : Pazarlamasyon'un kurucusu.

Bir Cevap Yazın

Boston Dynamics’in Robotu Artık Kapıları Da Açabiliyor

Yeni bir teknolojik gelişme insanları her zaman heyecanlandırmıştır ancak söz konusu alan yapay zeka ve robotlar olduğunda bu yenilikler bizi tedirgin edecek cinsten olabiliyor.

Robot denildiğinde dünyanın gözü 2016 yılında Alphabet tarafından Japon SoftBank‘e satılan teknoloji devi Boston Dynamics şirketinin üzerine çevriliyor. Zira şirket yeni özellikler taşıyan robotlarının videolarını belirli aralıklarla Youtube kanalına yüklüyor. Bu videolardaki robotların yaptıkları izleyicileri şaşırtırken, yapay zekanın gelecekte ulaşabileceği noktaları düşündürerek endişeledirebiliyor.

İki ay kadar önce takla atabilen robotu hayretle izlemiştik; şirket eklediği 3 boyutlu izleme sistemiyle robotların kabiliyetlerini arttırmıştı. Dün ise şirket, bilim kurgu filmlerini hatırlatan yeni bir modelinin videosunu yayınladı.

Videoda, şirketin SpotMini ismini verdiği modellerden biri arkadaşının gerekli donanıma sahip olmadığını farkediyor ve sırtındaki kol yardımıyla kapıyı onun için açıyor. Kapının arasına ayağını koyması ve ardına kadar açtıktan sonra kenara geçip arkadaşına yol vermesi sizce de biraz ürkütücü değil mi!

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, videonun Netflix’in çok izlenen dizisi Black Mirror’ın son sezonundaki Metalhead bölümünü akıllara getirdiğinden söz ediliyor. Bakalım şirketin gelecekte paylaşacağı videolarda robotlar hangi yeni becerileriyle bizleri şaşırtacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Hesap Gelince Kim Ne Kadar Ödeyecek Derdine Son Veren Basit Sistem

Arkadaşlarla bir mekana gittiğinizde yiyip içerken her şey güzeldir ancak hesap geldiğinde mutlaka işler bir karışır. Hele bir de gidilen yer alkollü bir ortamsa sarhoş olmadığını düşünen birisi mutlaka gelen hesabı önüne alıp telefonunu çıkarıp hesap yapmaya çalışır. Sen şu kadar ödeyeceksin, sen bu kadar derken “Falanca kişi giderken kendininkini ödemişti ama ona da bakıyor musunuz?” diye çıkışanlar olur, sonuç olarak hesap ödemek günün en zahmetli işi olur çıkar.

Fakat Teşvikiye’de bir yer bu duruma güzel bir çözüm bulmuş. Healin isminde bir cafede hesabı ortaklaşa ödemenizi kolaylaştırmak için hesap direk kişi sayısına bölünmüş olarak geliyor. Hesabın kişi sayısına bölünmüş haline bakarak saniyeler içinde ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamayı görenler genel olarak beğenseler de duruma esprili bir şekilde yaklaşanlar da var:

Bu uygulama elbette daha da geliştirilebilir. Herkesin yediği içtiği aynı olmadığı için hesap baştan itibaren kişi bazlı tutulabilir. Sonuçta 2018 yılındayız ve menüsünü tablet ile veren yerler var. Yakın bir zamanda nakit kullanımının bile biteceği söylenirken hesap ödemenin de kolaylaşması lazımdı tabi.. Yine de hesap ödemeyi kolaylaştırmak adına güzel bir adım olmuş. Ne dersiniz, siz de sevdiniz mi?

Görselin kaynağı:https://twitter.com/AltugYucel

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link