Bir reklam kampanyasının vaadi en fazla ne olabilir sorusuna verilebilecek en ilginç cevaplardan birisi olarak ünlü vodka markası Skyy, günışığının en parlak olduğu eyalet California’dan toprak vadediyor. Kampanya beni şimdiden heyecanlandırmaya başladı bile!

Skyy Vodka, “Claim Your Cali” kampanyası ile özel işaretli Skyy Vodka şişelerini satın alan kişilere 30cm x30cm’lik küçük bir California toprağı parçası vadediyor.

Amacı 19-25 yaş arası tüketicilerin Skky’ın doğduğu topraklar olan California hakkında bilgilendirmek olarak açıklanan kampanya aslında tüketicilerin Avrupalı sandığı markaya dair algıları yıkmak için yapılmış.  Tabi Skyy bu ana amaçla beraber aslında doğduğu topraklardan toprak vadederek marka bilinirliğini artırmak için de özgün bir yol kullanmış oluyor.

Peki Kanadalı 19-25 yaş arası kampanyaya katılan tüketicinin sahip olacağı mini toprak parçası nerede diye merak edecek olursanız hemen söyleyelim. Toprak parçası ünlü festival Coachella’dan yaklaşık bir saat uzaklıkta ve 30.000 Amerikan doları ödenerek firma tarafından alınmış.

Özel olarak işaretlenen her şişeye özel yaratılan Pin numaraları müşterilere ClaimYourCali.ca  websitesi üzerinden giriş yaparak toprağa sahip olma imkanı sağlıyor. Bilgiler üzerine toprak sahiplerine tapuları ve GPS koordinatlarını veriliyor.

Belki de kendine bir ev satın alacak imkan bulamayacak bir nesil için küçükte olsa uluslararası bir toprağa sahip olmanın çekici geleceğini düşünen marka kampanya için BBDO ile çalışmış.

Kampanya için hazırlanan ve tüketiciyi ClaimYourCali.ca websitesine yönlendirmeyi hedefleyen 40 saniyelik reklam filmi “ California, imkanlar şehri ve Skyy Vodka’nın doğduğu yer” cümlesi ile başlıyor.

Cali Bottle 2 isimli ikinci video ise kayıt yaptırarak toprak sahibi olacak şanslıları selamlamak için yapılmış.

Eylül’ün ortalarında sonlanması planlanan projede şimdiye kadar 600 minik arsa talebi gelmiş bile!

California’da toprak sahibi olacak şanslı bir Kanadalı olma fikri oldukça hoş, ne dersinzi siz fikri sevdiniz mi?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın