Bir Paket Szechuan Sos ile VW Golf Marka Arabasını Takas Etti

Geçtiğimiz günlerde sizlerle McDonald’s‘ın sadece bir günlüğüne satışa çıkarılan özel sosundan satın alamayan insanların eylem yaptığına dair bir haber paylaşmıştık. Olaydan kısaca bahsetmek gerekirse Rick and Morty isimli çizgi dizinin üçüncü sezonunun ilk bölümünde, McDonalds’ın daha önce 1998 yılında Disney’in Mulan filmine özel olarak satışa sunduğu Szechuan isimli özel sosuyla ilgili bazı göndermelere yer verilmiş ve ardından McDonald’s, bu özel sosun 7 Ekim’de ABD’deki belirli McDonald’s restoranlarında satışa sunulacağını duyurmuştu. Ancak McDonald’s’ın elinde bulunan Szechuan soslarının sayısı o kadar azdı ki, çok büyük bir hevesle bu sostan satın almayı bekleyen insanların çoğu hüsrana uğradı. Hatta bu duruma oldukça öfkelenen bazı insanlar ise sosun satışa sunulduğu McDonald’s restoranlarının önünde eylem yaptılar.

Tüm bu yaşananlardan sonra, bu durumla ilgili olarak ilginç bir haber daha ortaya çıktı ve bu haber, insanların bu sosu nasıl büyük bir arzuyla istediklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Business Insider’ın yaptığı habere göre sıkı bir Rick and Morty hayranının bir paket sos ile arabasını takas ettiği ortaya çıktı.

ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan, 23 yaşındaki Rachel Marie isimli grafik tasarımcı, sınırlı sayıda satışa sunulan Szechuan sostan satın almayı başarabilen şanslı insanlardandı. Ancak Marie bu sosu satın aldıktan sonra afiyetle yemek yerine, onu festivale giden kişilerin ve Rick Morty hayranlarının takas yaptığı Pin Nation isimli Facebook grubunda takasa çıkardı. Ve bir süre sonra bir Rick and Morty hayranı, bu sosa karşılık olarak Volkswagen Golf MK4 marka arabasını teklif etti ve takas gerçekleşti. Daha sonra Marie, arabayla çekilmiş bir fotoğrafını takasın gerçekleştiğine kanıt olarak paylaştı.

Ancak sınırlı sayıdaki Szechuan sos için arabasını feda eden bu şahış, sos için yüksek bir bedel ödeyen onlarca kişiden sadece biri. Bu özel sos, e-ticaret sitesi eBay’de yüzlerce dolara satılıyor. Ancak yine de yaklaşık olarak 2.000 dolar değerindeki bu Volkswagen Golf, şimdilik bir paket Szechuan sos için ödenen en yüksek bedel olarak görünüyor.

McDonald’s ise bu özel sostan edinemeyen ya da edinse de daha fazlasını isteyenler için güzel bir duyuru yaptı. Fast food restoran zinciri, bu sosu kış aylarında tekrar satışa sunacağını açıkladı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bitkiye İnsanlardan Daha İyi Bakan Bir Robot Geliştirildi

  • Çinli robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı robot geliştirdi. 
  • Robot bitkinin yeterince güneş almasını ve yeterince su almasına yardımcı oluyor. 
  • İlgili yazı: Kendimizi Robotlara Alkışlatır Olduk

Bitkilerin heliotrpik olduğunu yani, ışığın olduğu yere doğru büyüdüğünü fen ya da biyoloji derslerinizden hatırlıyor olabilirsiniz. Fakat bitkiler diğer canlılar gibi hayatta kalma konusunda diğer canlılar kadar çaba gösteremiyorlar. Karanlık bir alanda kalan bitki güneş ışığı gören yere doğru büyüse bile yeterince büyümeden, besin yetersizliği sebebiyle ölebilirler.

Bitkileri canı gibi koruyan insanlar neyse ki bitkiler için mücadele veriyor ve onları ayakta tutabiliyorlar. Çin robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı bir oyuncak robot geliştirdi. Tianqi’nin şirketi Vincross tarafından üretilen robot, sırtına yerleştirilen bitkinin güneş alması için hareket ediyor, yeterince güneş aldığına karar verince gölgeye çekiliyor ve bitkisi susuz kaldığında özel bir dansla su talep ediyor. 

Yapraklı bir yengeç gibi görünen bu robot-bitki melezinin fonksiyonlarını nasıl gerçekleştirdiği açıklanmadı ancak ışık, gölge ve nem algılayıcılarıyla bu işlemleri gerçekleştirmek çok zor değil.

Ölü Bir Ayçiçeği İlham Verdi

Tianqi bir sergide gölgelik bir alanda gördüğü ölü bir ayçiçeğinden esinlenerek bu projeye başladığını söylüyor. “Bitkiler genellikle oldukça pasif” diyen Tianqi “…onları kesebilirsiniz, yakabilirsiniz, topraktan sökebilirsiniz ve hiçbir şey yapmadan dururlar. Tüm canlılar arasında en az özgürlüğe sahip yaratıklar bunlar.” diyor. Ancak nasıl ki insanlar hareket kabiliyetini geliştirmek için bisikletler, trenler ve uçaklardan faydalanıyorsa, bitkiler de teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir.

Tianqi “Robotik tabanı sayesinde bitkiler hareket ve etkileşimi deneyimleyebilir. Umarım bu proje teknoloji ve doğal yaşam arasındaki ilişki konusunda bazı kişilere ilham verir.” diyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link