Bir Paket Szechuan Sos ile VW Golf Marka Arabasını Takas Etti 0

Geçtiğimiz günlerde sizlerle McDonald’s‘ın sadece bir günlüğüne satışa çıkarılan özel sosundan satın alamayan insanların eylem yaptığına dair bir haber paylaşmıştık. Olaydan kısaca bahsetmek gerekirse Rick and Morty isimli çizgi dizinin üçüncü sezonunun ilk bölümünde, McDonalds’ın daha önce 1998 yılında Disney’in Mulan filmine özel olarak satışa sunduğu Szechuan isimli özel sosuyla ilgili bazı göndermelere yer verilmiş ve ardından McDonald’s, bu özel sosun 7 Ekim’de ABD’deki belirli McDonald’s restoranlarında satışa sunulacağını duyurmuştu. Ancak McDonald’s’ın elinde bulunan Szechuan soslarının sayısı o kadar azdı ki, çok büyük bir hevesle bu sostan satın almayı bekleyen insanların çoğu hüsrana uğradı. Hatta bu duruma oldukça öfkelenen bazı insanlar ise sosun satışa sunulduğu McDonald’s restoranlarının önünde eylem yaptılar.

Tüm bu yaşananlardan sonra, bu durumla ilgili olarak ilginç bir haber daha ortaya çıktı ve bu haber, insanların bu sosu nasıl büyük bir arzuyla istediklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Business Insider’ın yaptığı habere göre sıkı bir Rick and Morty hayranının bir paket sos ile arabasını takas ettiği ortaya çıktı.

ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan, 23 yaşındaki Rachel Marie isimli grafik tasarımcı, sınırlı sayıda satışa sunulan Szechuan sostan satın almayı başarabilen şanslı insanlardandı. Ancak Marie bu sosu satın aldıktan sonra afiyetle yemek yerine, onu festivale giden kişilerin ve Rick Morty hayranlarının takas yaptığı Pin Nation isimli Facebook grubunda takasa çıkardı. Ve bir süre sonra bir Rick and Morty hayranı, bu sosa karşılık olarak Volkswagen Golf MK4 marka arabasını teklif etti ve takas gerçekleşti. Daha sonra Marie, arabayla çekilmiş bir fotoğrafını takasın gerçekleştiğine kanıt olarak paylaştı.

Ancak sınırlı sayıdaki Szechuan sos için arabasını feda eden bu şahış, sos için yüksek bir bedel ödeyen onlarca kişiden sadece biri. Bu özel sos, e-ticaret sitesi eBay’de yüzlerce dolara satılıyor. Ancak yine de yaklaşık olarak 2.000 dolar değerindeki bu Volkswagen Golf, şimdilik bir paket Szechuan sos için ödenen en yüksek bedel olarak görünüyor.

McDonald’s ise bu özel sostan edinemeyen ya da edinse de daha fazlasını isteyenler için güzel bir duyuru yaptı. Fast food restoran zinciri, bu sosu kış aylarında tekrar satışa sunacağını açıkladı.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link