Kanadalı cep telefonu üreticisi BlackBerry, sadece kendi telefonlarında kullanılan BlackBerry Messenger’ı (BBM) iPhone ve Android telefonlarda da kullanılır hale getiriyor… Bilindiği üzere BlackBerry geçtiğimiz ay da BMM’yi Android pazarına açmaya çalışmış ancak teknik aksaklıklardan dolayı başarılı olamamıştı. Bunun üzerine şirket, geçen ayki duyurudan sonra yaklaşık 6 milyon Android kullanıcısından uygulamayı indirme talebi geldiğini belirtti.

bbm

BBM biriminin başındaki isim Andrew Bocking, “BBM’in tüm kullanıcılara açılması yönündeki talepleri değerlendirdik ve uygulamayı diğer telefonlarda da kullanılabilir hale getirdik” dedi.

BlackBerry, şirketin internet sitesi üzerinden taleplerini bildirenlerin platformu hemen kullanabileceğini duyurdu. Açıklamaya göre, kayıt yaptırmayanlar da taleplerini bildirdikten kısa bir süre sonra uygulamayı edinebilecek.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın