Bir restoran işletiyorsanız, sunduğunuz tüm yemeklerin lezzeti ile beraber taze ürünlerden yapıldığını da her seferinde vurgulamak istersiniz, tazelik pişiren kişinin hamaratlığı ile beraber lezzete direkt etki eden en önemli unsurlardan birisidir.

Peki şimdi düşünelim, bir balık restoranınız var ve servis ettiğiniz her balık çeşidinin taze olması gerekir. Peki siz balıkların tazeliğini nasıl vurgularsınız? Dubai’de yer alan bir balık restoranı bunun oldukça ilginç ve tazeliğini asla reddedemeyeceğiniz bir yolunu bulmuş: Taze Balık Posterleri

Billboardlarda yiyecek şeyler ilk defa kullanılmıyor, daha öncede billboard çalışmalarında bir çok sebze, meyve, bakteri, hatta bira bile kullanılmıştı. Ancak bu sefer bir balık restoranı tazeliğe vurgu yapmak için doğadan iki elementi birbiriyle oldukça uyumlu bir şekilde kullanıyor. Martı ve balıklar!

Barracuda Restaurant Dubai’de yer alan bir balık restoranı ve servis ettiği tüm balıkların tazeliğini kanıtlamak için taze balıklardan oluşan posterler oluşturarak sıradışı bir outdoor çalışmasına imza atmışlar.

Balığı sadece taze yediğiniz zaman gerçek tadını alabileceğinizi belirten Barracuda Restaurant, gerçekleştirdiği billboard çalışmasının içeriğinin yenebilir olmasına dikkat etmiş. Billboardlarda gerçek balıklarla beraber yenilebilir yapıştırıcı ve biraz da yenilebilir mürekkep kullanılmış. Kumsallara konumlandırılan taze balık posterlerinin martılar tarafından afiyetle yenilmesi amaçlanmış.

Yiyeceklerini denizden bulmaya alışkın martıların, posterlerdeki balıkları yemeye ne kadar istekli olduğu gören müşteriler, balıkların taze taze yakalanıp servis edildiğine inanmış olmalılar. ‘Martıların iştahla tüketebileceği kadar taze balıklar’ imajını yakalayan Barracuda Restaurant’ın taze balık posteri fikri oldukça akıllıca.

Posterlerdeki taze balıkların ne kadar ilgi gördüğünü aşağıda ki videoda görebilirsiniz.

Ne dersiniz sizce de tazeliği vurgulamak için oldukça zekice bir yöntem değil mi?

 

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

CEVAPLA