Content Marketing Institute tarafından yapılan araştırmaya göre, pazarlamacıların %86’sı içerik pazarlamasını kullanıyor fakat yalnızca %38’i bunun başarılı olabileceğine inanıyor.

1

Farklı şirketlerde çalışan birçok katılımcıyla birlikte gerçekleştirilen araştırmada, katılımcıların yalnızca %8’i çalıştıkları şirketin içerik pazarlamasını çok iyi kullanabildiğini belirtiyor.

2

 

İçerik pazarlamasının en popüler kanallarından birini %94 oranında Linkedin oluşturuyor. Twitter, Facebook, YouTube ve Google+ ise sırasıyla ilk beş platform arasında.

Geçen yılki oranıyla karşılaştırıldığında özellikle Google+  dokuz puanlık artışıyla içerik pazarlamasında en hızlı yükselen kanalların başında.

3

Katılımcıların %80’i kendi içeriklerini dağıtmak için sosyal medyada en az bir platformu kullanıyor. Bu oranın başını da Linkedin ve Twitter çekiyor.

4

 

B2B kanalda reklam kullanımı ise çoğunlukla SEM (Search Engine Marketing) ve basılı mecra üzerine odaklanıyor. İçerik pazarlamasının en önemli kullanım amaçlarından biri olaraksa marka bilinirliği gösteriliyor.

6

 

 

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın