Content Marketing Institute tarafından yapılan araştırmaya göre, pazarlamacıların %86’sı içerik pazarlamasını kullanıyor fakat yalnızca %38’i bunun başarılı olabileceğine inanıyor.

1

Farklı şirketlerde çalışan birçok katılımcıyla birlikte gerçekleştirilen araştırmada, katılımcıların yalnızca %8’i çalıştıkları şirketin içerik pazarlamasını çok iyi kullanabildiğini belirtiyor.

2

 

İçerik pazarlamasının en popüler kanallarından birini %94 oranında Linkedin oluşturuyor. Twitter, Facebook, YouTube ve Google+ ise sırasıyla ilk beş platform arasında.

Geçen yılki oranıyla karşılaştırıldığında özellikle Google+  dokuz puanlık artışıyla içerik pazarlamasında en hızlı yükselen kanalların başında.

3

Katılımcıların %80’i kendi içeriklerini dağıtmak için sosyal medyada en az bir platformu kullanıyor. Bu oranın başını da Linkedin ve Twitter çekiyor.

4

 

B2B kanalda reklam kullanımı ise çoğunlukla SEM (Search Engine Marketing) ve basılı mecra üzerine odaklanıyor. İçerik pazarlamasının en önemli kullanım amaçlarından biri olaraksa marka bilinirliği gösteriliyor.

6

 

 

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here