B2B Pazarlama İçin Kullanmanız Gereken 5 Growth Hacking Aracı 0

Growth hackerların bir projeye başlamadan önce sunduğu yüksek analizler ve düşük maliyetler neticesinde growth hacking yöntemleri giderek daha fazla B2B pazarlamaya entegre olmaya başladı. Growth hacking temel olarak son kullanıcı faaliyetlerinin analizi olarak tanımlansa da, doğru yönetildiği taktirde B2B’ye dayalı sektörlerde de güzel sonuçlar almanızı sağlayabilir. Şimdi B2B pazarlamaya hitap edip, geri dönüşüm oranlarını arttırabilecek 5 araca birlikte bakalım.

1-UnBounce

Landing Page (İniş Sayfası) B2B pazarlamacılar tarafından çok da sık kullanılmayan pazarlama araçlarından biri diyebilirim. Oysaki Landing Page reklamınıza yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü ölçebileceğiniz en kolay araçlardan biri. Üstelik doğrudan ürün satışından, mail toplamaya kadar birçok işlevi söz konusu. Unbounce ile HTML bilgisi olmadan sürükle bırak formatında profesyonel tasarımlar oluşturup, A/B testleri yapabilirsiniz. Özellikle satış odaklı bir iniş Landing Page oluşturacaksanız Unbounce’ın ek harika araçlar sağladığını belirtmeliyim.  Hemen unutmadan söyleyelim daha uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız Getresponse yine benzer şekilde daha uygun fiyatlara sade tasarımlar sunduğunu söyleyelim.

unbounce

2- Crazy Egg

Ciddi bir yatırım yapıp, harika bir web sitesi tasarlattınız. Şimdi sıra ziyaretçilerinizin internet sitemizin hangi kısımlarını tıkladığını, nerelerde vakit geçirdiğini, kullandığımız “Call To Action” bölümlerinin işe yarayıp yaramadığını görmek. Crazy Egg ısı haritalaması yaparak A/B testi yapmanıza gerek kalmadan size ziyaretçi-siteniz arasındaki ilişkiyi gösterir.

crazzy-egg

3-Intercom

Intercom ile birçok iletişim yönteminizi tek bir platformda toplayabilirsiniz. Örneğin  web sitenizde veya mobil olarak olarak satış ve destek hizmetlerinizi verebilir, müşteri ilişkilerinizi yönetibilir, re-marketing gerçekleştirebilir veya e-mailing yapabilirsiniz. Kısacası müşterilerinizle iletişim kanallarınızı tek bir merkezden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

intercom

4-Opensite Explorer

SEO’nun yüksek geri dönüş oranını düşündüğümüz zaman etkili bir SEO aracı koymamız gerektiğini düşündüm. Site dışı SEO için neredeyse bütün analizleri yapabileceğiniz Open site explorer ile site dışı SEO çalışmalarınızı yönetebilirsiniz.

5- SellHack

B2B pazarlamada en yaygın olarak kullanılan sosyal ağların başında LinkedIn geliyor. Peki LinkedIn’da pazarlama faaliyetlerimiz için göz kestirdiğimiz kişilerin mail adreslerini öğrenmemiz güzel olmaz mıydı? Sellhack’i tarayıcınıza ekleyerek LinkedIn aracılığı ile aradığınız kişilerin mail adreslerine ulaşabilirsiniz.

İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunuyum. B2B Pazarlama, Mühendislik ve Marka Yönetimi özel ilgi alanlarım. Şuan Mühendislik firmalarına Pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Bir Cevap Yazın

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

Lufthansa, Uçuş Sırasında Yolcularına Sunum Yapıyor ve Ürün Denetiyor 0

Hava yolu şirketleri, son zamanlarda yolcularına daha iyi bir uçuş deneyimi sunabilmek adına yeni yöntemler deniyorlar. Tabii, uçuş deneyimini farklılaştırmak adına sunulan bu yöntemlerin birçoğu deneysel, ancak yolcuların bunlara vereceği tepkileri ölçebilmek adına bu yöntemlerin denenmesi gerekiyor.

Bu tarz deneysel bir hamle de Alman hava yolu şirketi Lufthansa‘dan geldi. Lufthansa, yolcularının uçuş deneyimlerini daha verimli hale getirmek amacıyla FlyingLab isimli bir platform oluşturdu ve bu platform sayesinde, uçuş esnasında yolcularla sunumlar ve ürün testleri aracılığıyla etkileşime geçmeye başladı.

Bu sunumlar ve ürün testleri için uçakta uzmanlar yer alıyor ve bu uzmanlar konuyla ilgili olarak yolcuları bilgilendiriyorlar, yolcular da konuyla ilgili olarak akıllarına gelen soruları uzmana sorabiliyorlar. Ürün testi kısmında ise zaman zaman yolculara giyilebilir teknoloji ürünlerini deneme fırsatı sunuluyor. Bununla birlikte uçuşta yer alan uzmanlar genel olarak hatrı sayılır kişiler. Örneğin son uçuşlardan birinde, uzman olarak Cindy Chin isimli bir NASA çalışanı bulunuyordu.

Bu konsept, özellikle ülkeler ve kıtalar arası uzun süreli uçuşlarda insanların verimli vakit geçirmesini sağlamak adına iyi gibi gözükse de yolcuların en azından büyük bir kısmının ilgisini çekebilecek bir konu belirlemek zor gibi görünüyor. Tabii, yolculara uçuş sırasında vakit geçirebilmeleri adına ekstra bir seçenek oluşturduğu için hiç olmamasından iyidir. Ancak hava yolu şirketleri, uçuş deneyimlerini daha kaliteli bir hale getirmek istiyorlarsa kişiselleştirilmiş deneyimlere odaklanmaları daha mantıklı olacaktır.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link