Apple CEO’su Tim Cook, Apple çalışanlarının yeni yılını kutlamak için bir e-mail gönderdi. E-mailde 2013 yılını özetleyen ve şirketin 2014 planlarıyla ilgili bilgi veren Cook, “…kullanıcılarımızın aşık olacağı, insanlığa hizmet edecek yeniliklerle 2014’te şirketi daha ileriye taşıyacağız” dedi. 9to5Mac sitesinin haberine göre mailde 2014’te çıkacak olan ürünler hakkında da ayrıntılı olmayan bilgiler bulunuyor.

2014’te çıkacak olan Apple ürünlerinden en çok beklenileni ise akıllı saat ve Apple televizyonu. Ses ve hareketle kontrol edilmesi beklenen ürünlerin yanı sıra Apple’ın daha büyük ekranlı iPad, iPhone ve yüksek çözünürlüklü iMac bilgisayarları da piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Mailde on milyonlarca yeni insanın Apple ürünlerini ilk defa kullanmaya başladığını söyleyen Cook, Apple Store’dan indirilen uygulama sayısının da 50 milyarı geçtiğini belirtti.

2014’te beklenen Apple ürünleri:

iWatch:

iw

Kadın ve erkekler için ayrı tasarımlara sahip olacağı düşünülen ürünün erkekler için 1.7 inç’lik OLED ekran, kadınlar için ise 1.3 inç’lik daha küçük bir ekranla piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Piyasaya çıkış zamanın 2014’ün sonunu bulacağı beklenen ürün de iPhone ve İpad’ler gibi iOS işletim sistemiyle sunulacak.

iPhone 6:

iphone

Ekran boyutunun 4.7 inç ile 5.7 inç arasında olması beklenen iPhone 6, 2014’ün 2. çeyreğinde açıklanacak ve 3. çeyreğinde satışa sunulacak. Ayrıca yeni iPhone Full HD özelliğine sahip olacak.

Ucuz iMac:

Yeni-iMac-Tanıtıldı-iMac

Ülkemiz de dahil olmak üzere satışa sunulduğu tüm ülkelerde kullanıcılar tarafından  pahalılığından şikayet edilen şu anki iMac’ten daha ucuz olacak bu model ile satışların %20 artması hedefleniyor. Yeni iMac’in 2014’ün 2. ya da 3. çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Apple TV:

app tv

55-65 inç arasında olması beklenen Apple TV’nin hem sesi hem de görüntüyü algılama özelliği sayesinde komutlarınızı bu şekilde verebileceksiniz.

1 YORUM

Bir Cevap Yazın