Apple yeni modellerini tanıtalı pek uzun süre olmadı ama şimdiden sonraki modeller için söylentiler dolaşmaya başladı.

Apple ile ilgili tahminler yapan analist Gene Munster, önümüzdeki yıl, yeni iPhone’u daha büyük ekranıyla göreceğimizi belirtti.Biliyorsunuz birçok firma, yeni modellerinde ekranları sürekli büyütmeyi seçiyor. Apple ise, iPhone 5s ve 5cmodellerinde de 4 inç ekran değerini korumayı seçmişti. Önümüzdeki yıl gelmesi bekleneni Phone 6’da ise, radikal kararların alınması ve 5 inçlik ekranın kullanılması bekleniyor. Ayrıca,bu ekranın Lg tarafından üretilmesi, FullHD çözünürlükte ve 440ppi değerinde olması bekleniyor. Tabii ekran boyutunun ve çözünürlük oranının artması, cihaza belli bir yük getirecektir. Bunun sonucunda da Apple’ın 64bit değerdeki işlemcisinin yanında daha yüksek RAM değeri kullanması da olası. 64bit işlemci sayesinde daha yüksek RAM değerlerine imkan sağlanıyor. Çıkış dönemi için ise iki dönem öne sürülüyor. Bunlardan ilki, 2014’ün yaz ayları, ikincisi de eylül ayı.

the-speakers-are-on-the-bottom-as-usual

iPhone 6′nın ekranıyla ilgili ortaya atılan son iddiaya göre iPhone 6, tek elde kullanılabilecek ilk phablet olma özelliğini taşıyacak. Raporlanana göre cihazda 5 inç’lik 1920×1080 çözünürlüğünde 440 ppi’ya sahip LCD kullanılacak. Geniş LCD ekran kullanımına rağmen, Apple ekranın her iki tarafını da ince tutacak gözüyor. Muhtemelen uçtan uca kadar ince bir yapı olacak. Büyük ekranlı Android cihazların ekranına karşın Apple daha farklı bir şekilde yaklaşacağının sinyallerini verdi.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın