Amrop Türkiye: ‘Bağlantılı Çağ için Yeni Bir Liderlik Modeli’ Raporu Açıklandı

Türkiye’nin iş dünyasında liderlik bakımından yaşadığı zorlukların ve geleceğe dair liderlik öngörülerin bir arada toplandığı Amrop Türkiye: Bağlantılı Çağ için Yeni Bir Liderlik Modeli raporu çıktı.

41 sayfalık raporda Türkiye’nin “geleceğin ekonomi devleri” olarak tanımlanan MINT ülkelerinden olduğu, Doğu ile Batı’yı birleştiren bu köprünün çok önemli bir noktada yer aldığı belirtildi.

Özellikle 1980lerde tarımdan sanayi ve hizmet sektörüne geçiş adımları, sanayi sektörünün modernleştirilmesi ve teknolojik gelişmelerle beraber uluslararası ticaret ve rekabet, Türkiye’nin ekonomik canlanmasını etkileyen 3 kritik aşama olarak belirlenirken, ülkenin reformlarla kalkınmaya devam ettiğinin altı çizildi.

Amrop Türkiye ortaklarından Dr. Yeşim Toduk  “Türkiye’nin Gerçek Liderlik Haritaları” isimli kitabında geliştirdiği modeli güncelleyerek değişim, kıvraklık ve hız çağına uygun geliştirdiği yeni modelinde dijital çağın gelişi ve Y kuşağın iş dünyasına atılması ile değişen liderlik stiline ve “Yeni Çağın Liderlerine” yakından bakılıyor.

Raporda iş dünyasının geleceğinin liderlerinde kesinlikle bulunması gereken özellikler arasında girişimcilik ve inovasyon, dijital beceriler, güçlü bir networking ve işbirliği ile vizyona bağlı katılımcı sadakat yetenekleri gösteriliyor.

Tüm bu ana başlıkların yanı sıra raporda Türkiye’nin geçmişi ve geleceği, liderlik stilleri ve liderlik prizmaları ile ilgili tüm iş dünyasını ilgilendiren oldukça değerli bilgiler yer alıyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın