Amrop Türkiye: ‘Bağlantılı Çağ için Yeni Bir Liderlik Modeli’ Raporu Açıklandı 0

Türkiye’nin iş dünyasında liderlik bakımından yaşadığı zorlukların ve geleceğe dair liderlik öngörülerin bir arada toplandığı Amrop Türkiye: Bağlantılı Çağ için Yeni Bir Liderlik Modeli raporu çıktı.

41 sayfalık raporda Türkiye’nin “geleceğin ekonomi devleri” olarak tanımlanan MINT ülkelerinden olduğu, Doğu ile Batı’yı birleştiren bu köprünün çok önemli bir noktada yer aldığı belirtildi.

Özellikle 1980lerde tarımdan sanayi ve hizmet sektörüne geçiş adımları, sanayi sektörünün modernleştirilmesi ve teknolojik gelişmelerle beraber uluslararası ticaret ve rekabet, Türkiye’nin ekonomik canlanmasını etkileyen 3 kritik aşama olarak belirlenirken, ülkenin reformlarla kalkınmaya devam ettiğinin altı çizildi.

Amrop Türkiye ortaklarından Dr. Yeşim Toduk  “Türkiye’nin Gerçek Liderlik Haritaları” isimli kitabında geliştirdiği modeli güncelleyerek değişim, kıvraklık ve hız çağına uygun geliştirdiği yeni modelinde dijital çağın gelişi ve Y kuşağın iş dünyasına atılması ile değişen liderlik stiline ve “Yeni Çağın Liderlerine” yakından bakılıyor.

Raporda iş dünyasının geleceğinin liderlerinde kesinlikle bulunması gereken özellikler arasında girişimcilik ve inovasyon, dijital beceriler, güçlü bir networking ve işbirliği ile vizyona bağlı katılımcı sadakat yetenekleri gösteriliyor.

Tüm bu ana başlıkların yanı sıra raporda Türkiye’nin geçmişi ve geleceği, liderlik stilleri ve liderlik prizmaları ile ilgili tüm iş dünyasını ilgilendiren oldukça değerli bilgiler yer alıyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Göbek Görünümüne Sahip Bel Çantası: Dadbag 0

Artık farklı, yaratıcı ve bazen de bir o kadar garip ürün tasarımları tabir-i caizse bir moda haline geldi. Her geçen gün yaratıcı ve garip tasarımlarıyla dikkat çeken birçok ürün görüyoruz. Bu haberimizde sizlere bahsedeceğimiz ürün de bu tarife fazlasıyla uyuyor.

Dadbag, göbek görünümlü bir bel çantası. Mashable’ın paylaştığı habere göre Londra’da yaşayan sanat direktörü Albert Pukies tarafından tasarlanan bu ilginç bel çantası, Pukies’in sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların viral hale gelmesinden sonra dikkat çekti. Henüz seri olarak üretimi yapılmayan Dadbag’in viral hale geldiği sosyal medya platformları arasında Çin merkezli Weibo da bulunurken bu durum, bel çantasının seri olarak üretilme ihtimalini ortaya çıkardı.

Albert Pukies, Dadbag için bir internet sitesi açarak buradan bel çantasının henüz satışı olmadığını ve üretim için ortaklar aradığını belirtirken kendisinin Mashable’a söylediğine göre Dadbag’in fotoğraflarının sosyal medyada viral hale gelmesinden sonra, çeşitli üreticiler Dadbag’in seri üretimi ile ilgili olarak kendisiyle iletişime geçmiş. Bununla birlikte Pukies, müşterilerin ürün ile ilgili tepkilerinin son derece olumlu olduğunu ve bu nedenle bir Kickstarter kampanyası başlatmayı düşündüğünü de ifade etmiş.

Pukies, Dadbag’in seri üretime geçmesi halinde kullanıcılara 6 farklı model sunmayı planlıyor. Bu modelleri aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Sanırım Dadbag’in son derece garip, hatta itici denebilecek bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu birçok insanın ilgisini çekmişe benziyor. Peki, siz bu ilginç tasarıma sahip bel çantası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ülker’in 1 Nisan Şakasına Ceza Geldi! 0

Ülker için çekilen “1 Nisan Şaka Reklamı” maksadını fazlasıyla aşınca Reklam Kurulu, reklamı çeken şirketlere ceza uyguladı

Reklam Kurulu’nca, toplumda endişe ve tedirginliğe neden olduğu belirtilen “Ülker 1 Nisan Şakası” temalı reklam kampanyası dolayısıyla TBWA ve Plasenta Reklam Hizmetlerine toplam 301 bin 766 lira idari para ve durdurma cezası verildi.

Reklam Kurulu kararına göre, “Ülker 1 Nisan Şakası” temasıyla ulusal televizyon kanalları ve sosyal medyada yayımlanan reklamların toplumda endişe ve tedirginlik yarattığı, sansasyonel nitelik taşıdığı belirlendi.

Reklam Kurulu’nda konuyla ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmelerde, sosyal medya hesaplarında ve çeşitli televizyon kanallarında yayımlanan reklamlardaki şakaların 1 Nisan’da yapılabilecek olağan şakalardan olmadığı” belirtildi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında, ifade ve görüntülerin toplumsal hassasiyetlere dokunarak toplumda endişe ve tedirginliğe yol açtığı vurgulanarak, “Anılan reklamlarda kardeşlerin birbirlerine yapabilecekleri 1 Nisan şakaları arasında ‘evini folyoyla kaplama’ gibi sıra dışı ve ‘kale direğine bağlama’ gibi şiddete özendirici şakalara yer verilerek, çocukların olumlu sosyal davranışlarını bozmaya ve taklit edebilecekleri şiddet unsurlarına yönelik ifade ve görüntülerin yer aldığı, kullanılan ses ve görüntü efektlerinin, son derece ürkütücü ve özelikle çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilecek nitelikte olduğu belirlenmiştir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Kurul, reklamların bu yönleriyle mevzuata aykırı olduğunun altını çizerek, kampanyanın ulusal televizyon kanallarında yayımlanan versiyonunu hazırlayan TBWA Reklam Hizmetleri AŞ ünvanlı firmaya 241 bin 413 lira, internette ve sosyal medyada yayımlanan versiyonu hazırlayan Plasenta Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ise 60 bin 353 lira idari para ve durdurma cezası verilmesini kararlaştırdı.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link