Son zamanların en çok konuşulan adamlarından Kanye West, sadece müziği ile konuşulmuyor elbette. Geçtiğimiz aylarda kendi markasını yaratıp hatta bir moda show’una da imza atan West, bu sefer ünlü marka Adidas ile yaptığı marka işbirliği ile gündemde.

Geçtiğimiz yıllarda da birçok farklı işbirliğine imza atan ikili Adidas ve Kanye West bu birlikteliği bir aşama daha ileriye götürme niyetinde olacaklar ki “adidas + KANYE WEST” adı altında yeni bir mağaza açılışı bile gündemde.

İkilinin perakende de özel adımı olan “adidas + KANYE WEST” mağazasında bir performans serisi ile beraber birçok aksesuarda yer alacak.

Adidas yayınladığı basın bülteninde “ Kanye West ile beraber, sadece bu konuya uzmanlaşmış bir Adidas ekibi tüm özel YEEZY ürünlerinin üretilmesi konusunda sorumlu olacak.”

Adidas’ın Portland’da bulunan ekibi tarafından yapılması gereken ürün geliştirme işi küresel bir başarıyı hedefliyor.  Yani bu yeni kanal ilk etapta ABD’de beklenen başarıyı yakalarsa tüm dünyaya da yayılabilir!

Yeni marka neye odaklanıyor?

İkili arasındaki marka işbirliğinde ki bu gelişme ile açılması planlanan “adidas + KANYE WEST”  satış mağazaları,  Adidas ve West tarafından üretilen özellikle yaşam stiline vurgu yapan, performansa odaklanan hem spor hem de sokak için ideal olabilecek ürünlerin satıldığı özel bir mağaza olacak.

Adidas ile ortaklığına yeni bir boyut getiren Kanye West şüphesiz giyim sektöründe de adımlarını ve elini kuvvetlendirmeye çalışıyor. Daha öncede gördüğümüz sayısız marka işbirliğinden farklı olarak Kanye West ve stilinden ilham alan bu yeni tasarımlar için yeni bir pazarlama kanalı yaratılması fikri de Adidas’ın yeni bir şeyler aradığının göstergesi gibi.

Ancak bu yeni marka işbirliğine yapılan yorumlar çoğunlukla Kanye West’in tarzının ‘hızlı moda’ ile tezatlık gösterdiğini ve ikilinin hedeflediği kitleye hitap edemeyeceği yönünde

Ne dersiniz adidas + KANYE WEST perakende sektöründe uzun ömürlü olacak gibi duruyor mu?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın