Adidas ‘Archive’le Deneyim Sizi Bekliyor 0

Adidas dünyada spor dendiğinde ilk akla gelen markaların başında geliyor. Bugüne kadar sadece ürünleriyle değil dünyanın en büyük spor organizasyonlarına yaptığı  sponsorluklar, çığır açan reklamlar ve  insanları kendine hayran bırakan  Zidane, Muhammet Ali, Beckham gibi efsane marka yüzleriyle   insanların kalbinde yer etmiş  bir marka.’Imposible ıs nothıng’ felsefesiyle insanlara sıra dışı deneyimler yaşatan Adidas, ’archive’ projesiyle de deneyimi yaşatmaya devam ediyor…

Adidas archive genel olarak  Adidas’ın kurucusu Adi Dassler’in hayatı boyunca saklayıp biriktirdiği onlarca efsaneleşmiş Adidas  ürününü içeriyor. Bu değerli arşivde Adidas’ın ilk kramponundan dünya kupalarından kullanılan futbol toplarına, ikon haline gelmiş ürünlerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca arşivde tenisçi Stan Smith, futbolcu Zinedine Zidane, moda tasarımcısı Jeremy Scott gibi Adidas’la özdeşleşmiş efsane isimler kendi hikayelerini aktarıyor. Efsane isimler başarı hikayelerinde yollarının Adidas’la kesişme hikayelerini, Adidas’la kazanılan kupaları, şampiyonlukları tek tek anlatıyor. Arşivin dikkat çeken bir diğer özelliğiyse insanlara favori  Adidas ürünleriyle bir gösteri hazırlayıp, bu gösteriyi sosyal ağlarda paylaşma imkanı sunması. Adidas bütün bu yaptıklarıyla tarihte efsane olan markasını  gelecekte de bir numara yapmak için geçmişindeki güçlü ve başarılı hikayeyi gelecek nesillere taşıyor. Hayatında arşivdeki ürünleri hiç görmemiş biri bile bu deneyimi yaşarken Adidas’a karşı bir aidiyet hissedecektir.

Adidas deneyim pazarlamasının hızla yükseldiği şu günlerde bir sanal müze deneyimi yaşatarak tüketiciyi ne kadar iyi anladığını ve geleceğe yatırımın nasıl olması gerektiğini bize bir kez daha gösteriyor. Bu deneyimi bir an önce yaşamak ve Adidas dünyasını keşfetmek için siz de Adidas Archive’i ziyaret edin  https://www.adidas-archive.org/

Halkla ilişkiler ve reklamcılık 3.sınıf ögrencisi.Merak eden ,sorgulayan ,eleştiren bir markaperver.Siyasal iletişim ve markalaşma konularıyla ilgileniyor.

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link