Açılış Sayfalarında Yapılan 4 Hata

Önceki yazımda iyi bir açılış sayfasu için 10 kural‘ı yazmıştım. Bilindiği gibi açılış sayfaları kullanıcı ile ilk temastır ve potansiyel müşteriyi müşteriye çevirmede en önemli sayfalardan biridir. Bu yüzden bu sayfalarda yapılacak en küçük bir hata potansiyel müşteriyi, müşteri olmaya yönlendirmeyecektir. Bu yazımda kötü bir açılış sayfası için gereken 4 kuralı yazacağım. Bunlar:

1) Ürünü göstermemek: Amacınız bir ürün satmak ise, satılması istenen ürünü göstermemek bir açılış sayfası için yapılacak en basit hatalardan biri. Eğer kişi kendini o ürünü kullanırken düşünmezse satın almayı da düşünmez.  iMenuPro online olarak menü tasarlayabileceğiniz bir ürün. Fakat sitenin ana sayfasının çok sade ve şık bir tasarımı olmasına rağmen nasıl menüler olduğu ile ilgili bir görüntü çarpmıyor ilk etapta.

imenu-açılış-sayfası

 

Bu sorunun çözümü ürünü ön plana çıkaracak, açık ve net bir biçimde sayfada yer vermek. Bu sayede kullanıcılar bu ürünü kullanırken kendilerini hayal edebilir ve satın almaya yaklaşırlar.

2) Verilen hizmetin net bir biçimde anlatılmaması: Ürünü göstermemek gibi yapılan başka hatalardan biri de hizmetin anlatılmaması. Aşağıdaki Marketing Genesis Live örneğindek gibi hizmetin ne hizmeti olduğunu anlamak için web sitesinde uzun süre vakit geçirmek gerekiyor. Bu durum kullanıcıların hizmetin ne olduğunu anlamadan web sitesini terk etmesine neden olabilir. Örnekte harekete geçirici buton olan “Biletler için buraya tıklayın” ifadesi etkinliğin ne zaman ve nerede olduğunu belirtmediği için etkili olmayacaktır.

marketing-genesis-açılış-sayfası

 

Bunun çözümü açılış sayfasında ne yaptığınızı, rakiplerinizden farkınızı ve ürününüzün veya hizmetinizin kullanıcılar için neden yararlı olduğunu açık ve net bir biçimde açıklayabilirsiniz.

3)Birçok paragraf kullanma: Açılış sayfasında bütün hizmetlerinizi ayrıntılı bir şekilde de anlatmak isteyebilirsiniz, fakat bu da çok doğru bir yöntem olmayabilir. Bunun sebebi çok yazı da kullanıcıyı rahatsız edip amaca ulaşmadan kullanıcının ayrılmasına sebep olabilir. Aşağıdaki örnekte uzun yazı kullanmanın bir örneğini görebilirsiniz.

newschool-architecture-design-açılış-sayfası

4) Seçimi ziyaretçiye bırakmak: Çoğu şirketin birden fazla kategoriye sahip müşterisi vardır. Bu da pazarlama için işi zorlaştırır. Pazarlamada bilinen bir şey vardır, herkese ulaşmaya çalışırsanız hiç kimseye ulaşamayabilirsiniz. Bu yüzden bazı web siteleri, açılış sayfasında hangi amaç için geldiklerini aşağıdaki örnekte olduğu gibi kullanıcının seçeneğine bırakır. Bu da yapılan hatalardan biridir, çünkü yukarıda da belirttiğim gibi ziyaretçi ürünü görmeden ve ne olduğunu anlamadan alışveriş yapmaya zorlanıyor. Bu yüzden bu tür açılış sayfaları da kullanıcıyı olumsuz yönde etkileyebilir.

perfumesforabuck-açılış-sayfası

Çözüm olarak pazarlama stratejinizde müşteri segmentlerinizi ayırıp bu segmentlere özel açılış sayfaları yaparsanız, kullanıcılarınız hedeflerine daha rahat ulaşacaklardır. Bunun için en iyi pazarlama yöntemleri olan Google ve Facebook reklamlarını kullanabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın

Mc Donald’s’ın Happy Meal Menüleri Artık ‘Daha Sağlıklı’ Olacak!

Sanırım artık bir Mc Donald’s klasiği olan Happy Meals çocuk menüleri gözümüze biraz farklı görünmeye başlayacak. Çünkü Mc Donald’s yaptığı son açıklamada bu menülerin daha ‘dengeli’ hale getirilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

1979’den bu yana özellikle son çıkan animasyon filmlerin kahramanlarının oyuncakları ile çocukları sevindiren klasik çehresini daha sağlıklı bir yöne dönmeye hazırlanıyor. Ünlü fast food markası yaptığı açıklamada 2022 yılına kadar 120 ülkede satılan Happy Meals menülerinin değişime giderek çizburgerlerin sadece isteğe bağlı şekilde verileceğini ve menüdeki patates kızartmasının porsiyonunun azaltılacağını duyurdu.

Yeni düzenlemeye göre Happy Meals menüleri 600 kaloriyi geçmeyecek. 600 kalorinin ise %10’undan daha azı doymuş yağ ve şeker olacakken, menülerde ki sodyum miktarı da azaltılacak. Ayrıca menülerden yapay renklendirici, aromaların da çıkarılması gündem dahilinde.

Şimdilerde 120 hedef piyasadan sadece 20 tanesi bu kriterleri karşılıyorken menülerden çıkarılan ve yeni eklenecek olan sağlıklı içeriklerle 2022’ye kadar daha sağlıklı menü hedefi gerçekleştirilecek. Bununla beraber, müşterilere de ürünlerin besleyici değerleri konusunda daha fazla şeffaf olunacak.

Aslında bu Happy Meal menülerini daha sağlıklı hale getirmenin ilk adımı değil. Daha önceden bu menülerden asitli içecekler çıkarılmış, yerine meyve suyu, süt ya da su içecek olarak verilmeye başlanmıştı.

Her ne kadar kabul etmek istemeseler de fast food markalarının çocukların yaşadığı obezite problemi ile ilgileri su götürmez bir gerçek. Mc Donald’s ‘da artık bunu göz ardı etmiyor olacak ki işe ‘daha sağlıklı’ bir çocuk menüsü oluşturarak yeniden başlamayı düşünüyor olabilir.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Fulltrip İle Dijital Tatil Dönemi Başladı

Türkiye’nin dijital seyahat platformu Fulltrip, uçtan uca tatil planlamaya imkan tanırken Turkcell’in Hızlı Giriş teknolojisi sayesinde siteye telefon numarası ile kolaylıkla üye olunabiliyor. Tatilini planlayan kullanıcılar ayrıca milli ödeme platformu Paycell ile güvenli bir şekilde ödemelerini yapabiliyor. Ayrıca sitedeki tüm işlemler için BiP’ten 7/24 destek imkanı bulunuyor. 2018 yazına özel yüzde 45’e varan erken rezervasyon indirimi sunan Fulltrip’te koşulsuz iptal seçeneği de yer alıyor.

Turkcell desteğiyle tamamen dijital hale gelen Fulltrip, 2018’de tatilcilere eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Hafta sonları ve resmi tatillerle birlikte toplam 116 gün resmi tatilin bulunduğu bu yıla özel çalışmalarını da sürdüren Fulltrip, 2018’de seyahat ihtiyaçlarının tek bir adres üzerinden uçtan uca karşılanmasını amaçlıyor.

Fulltrip ile dijital tatil deneyimi yaşanıyor

Turkcell’in ürün ve servisleriyle tatil kavramına yeni bir anlayış getiren Fulltrip bu sayede tatilcilere dijital tatil deneyimi sunuyor. Dijitalleşmenin ilk adımı olarak internet sitesine giriş özelliğiyle fark yaratan Fulltrip, hızlı giriş teknolojisini kullanarak sektörde bir ilke imza atıyor. Bu sayede Fulltrip’e tüm operatör kullanıcıları sadece telefon numaralarını girerek üye olabiliyor. Bununla birlikte Fulltrip’te milli ödeme platformu Paycell altyapısı kullanılarak tüm kredi kartlarıyla güvenle satın alma işlemleri yapılıyor. Müşteri hizmetlerini de BiP ile dijitalleştiren Fulltrip, 7/24 anlık destek sağlıyor. BiP’te bulunan Fulltrip kanalı ile kullanıcılar, müşteri hizmetlerine online olarak ulaşılabiliyor.

Seyahat öncesi kullanıcılarının rotasına göre bir de özel dijital rehber hazırlayıp sunan Fulltrip.com bu özelliğiyle de farklılaşıyor. Türkiye’den ve dünyadan 120 şehir için hazırlanan ve Gezginin Defteri olarak adlandırılan bu rehberde şehrin önde gelen yeme-içme noktaları, restoran önerileri ve görülmesi gereken yerler bulunurken otel, eğlence adresleri, yazlık ve kışlık mekânlara özel tavsiyeler de yer alıyor.

Yüzde 45’e varan erken rezervasyon indirimi Fulltrip’te

Türkiye’nin dijital seyahat platformu Fulltrip, erken rezervasyon dönemine özel başlattığı kampanya kapsamında 28 Şubat 2018 tarihine kadar yüzde 45’e varan indirim sunuyor. Koşulsuz erken rezervasyon iptalinin de yapılabildiği Fulltrip’te kredi kartıyla peşin fiyatına 9 taksit imkanı da bulunuyor.

220 binden fazla otel, 120’den fazla havayolu şirketi, 4 binden fazla araç kiralama firması anlaşması ve 1000’den fazla tur seçeneği ile Fulltrip.com, uçak bileti alımlarında sınıf ve yemek seçimi yapabilme, online vize servisi ve seyahat rehberi gibi yeni özellikleri ile dijital seyahat sektörüne farklı bir bakış açısı getiriyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link