ABD’li Giyim Markası Gap, 200 Mağazasını Kapatıyor 0

Gap, Banana Republic, Old Navy, Athleta Inc gibi markaların sahibi olan ABD’li giyim markası Gap, geçtiğimiz çarşamba günü beklentinin altında kalan 200 Gap ve Banana Republic mağazasını önümüzdeki üç yıl içinde kapatacağını açıkladı. Ayrıca şirket, mağaza kapatmalarının ve diğer maliyet kesintilerinin önümüzdeki üç yıl içerisinde yaklaşık olarak 500 milyon dolar tasarruf sağlamasını bekliyor.

Bununla birlikte Gap, yaptığı açıklamaya göre toplamda 270 adet yeni Old Navy ve Athleta mağazası açmayı planlıyor. Gap yöneticileri, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Old Navy’nin 10 milyar dolar, Athleta’nın ise 1 milyar dolar net satış rakamlarına ulaşmasını bekliyor. RetailDive’ın yaptığı habere göre şirket; tüm bunların yanı sıra ikmal kapasitesi, sadakat programları, kişiselleştirme, çoklu kanal servisleri, yapay zeka ve diğer veriye dayalı işlere yatırım yapacağını duyurdu.

Bazı analistler, şirkette yapılan son iyileştirmelere rağmen, perakende markasının genel işini Old Navy’nin taşıdığına dair endişelere sahip. Geçen ağustos ayında GlobalData Retail Genel Müdürü Neil Saunders, Old Navy markasının gücünün, şirketin sahip olduğu diğer markaların temelindeki sorunları kamufle ettiğine işaret ederek şirketin devam eden gelişimi hakkında şüpheli olduğunu belirtmişti. Saunders, Gap konusunda bundan bir yıl önce olduğundan daha fazla kendinden eminken şirket yöneticilerinin işi yeniden canlandırmak için uygun stratejileri sahip olduğu konusunda şüpheli.

GlobalData Retail‘in yaptığı araştırmaya göre Gap’ın sahip olduğu Old Navy ve Athleta markaları, tüketiciler arasında bir yankı uyandırırken Gap ve Banana Republic markaları, beklenen etkiyi yaratmıyor. Bu da şirketin Old Navy ve Athleta markalarına daha fazla önem verirken Gap ve Banana Republic’i arka plana atması durumunu açıklıyor.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

Lufthansa, Uçuş Sırasında Yolcularına Sunum Yapıyor ve Ürün Denetiyor 0

Hava yolu şirketleri, son zamanlarda yolcularına daha iyi bir uçuş deneyimi sunabilmek adına yeni yöntemler deniyorlar. Tabii, uçuş deneyimini farklılaştırmak adına sunulan bu yöntemlerin birçoğu deneysel, ancak yolcuların bunlara vereceği tepkileri ölçebilmek adına bu yöntemlerin denenmesi gerekiyor.

Bu tarz deneysel bir hamle de Alman hava yolu şirketi Lufthansa‘dan geldi. Lufthansa, yolcularının uçuş deneyimlerini daha verimli hale getirmek amacıyla FlyingLab isimli bir platform oluşturdu ve bu platform sayesinde, uçuş esnasında yolcularla sunumlar ve ürün testleri aracılığıyla etkileşime geçmeye başladı.

Bu sunumlar ve ürün testleri için uçakta uzmanlar yer alıyor ve bu uzmanlar konuyla ilgili olarak yolcuları bilgilendiriyorlar, yolcular da konuyla ilgili olarak akıllarına gelen soruları uzmana sorabiliyorlar. Ürün testi kısmında ise zaman zaman yolculara giyilebilir teknoloji ürünlerini deneme fırsatı sunuluyor. Bununla birlikte uçuşta yer alan uzmanlar genel olarak hatrı sayılır kişiler. Örneğin son uçuşlardan birinde, uzman olarak Cindy Chin isimli bir NASA çalışanı bulunuyordu.

Bu konsept, özellikle ülkeler ve kıtalar arası uzun süreli uçuşlarda insanların verimli vakit geçirmesini sağlamak adına iyi gibi gözükse de yolcuların en azından büyük bir kısmının ilgisini çekebilecek bir konu belirlemek zor gibi görünüyor. Tabii, yolculara uçuş sırasında vakit geçirebilmeleri adına ekstra bir seçenek oluşturduğu için hiç olmamasından iyidir. Ancak hava yolu şirketleri, uçuş deneyimlerini daha kaliteli bir hale getirmek istiyorlarsa kişiselleştirilmiş deneyimlere odaklanmaları daha mantıklı olacaktır.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link