2017 Yılında Dondurma Kategorisinde Öne Çıkan İstatistikler

BrandZone’un verilerine göre; en çok kampanya düzenlenen ay Nisan, en çok kampanya düzenleyen firma ise Unilever oldu. Yine kampanya verilerine göre; en çok kampanya düzenleyen marka Fair, ürün ise Algida Maraş Usulü oldu.

Tüm basılı ve online fiyat verilerini araştırıp takip eden, kategorilendirip en güncel pazar araştırma analizlerini sunan BrandZone, 2017 yılı içerisinde gerçekleşen dondurma kampanyalarını ele aldı. BrandZone’un verilerine göre; dondurma kampanyalarına Unilever firması damga vurdu. Unilever 2 bin 65 kampanyayla ilk sırada yer alırken, 1.755 kampanyayla BİM ikinci sırada, 732 kampanya ile Ülker üçüncü sırada, Eti ise 43 kampanya ile dördüncü sıraya yerleşti.

BrandZone verilerine göre; en çok kampanya düzenleyen marka 922 kampanya ile Fair oldu. 844 kampanyayla Carte d’Or ikinci, 813 kampanyayla Algida üçüncü sırada yer aldı. Listede 732 kampanyayla Ülker Golf dördüncü, 329 kampanyayla Adora beşinci sırada yer buldu. Cornetto 258 kampanya ile altıncı sırada, Dudi 177 kampanya ile yedinci, Kidy ise 162 kampanya ile sekizinci sırada yer aldı. Dokuzuncu sırayı 150 kampanyayla Magnum alırken, 83 kampanyayla Ma Sante sonuncu sırada yer buldu.

2017 yılında en fazla dondurma kampanyası düzenlenen ay 1.025 kampanyayla Nisan ayı olurken, 1.017 kampanyayla Haziran ayı ikinci sırada yer aldı. 819 kampanyayla Temmuz ayı üçüncü sırada, 799 kampanyayla Mayıs ayı dördüncü sıraya yerleşti. 1-15 Ağustos tarihlerinde ise düzenlenen 722 kampanyayla Ağustos ayının ilk 15 günü beşinci sırada yer aldı.

BrandZone verilerine göre; en fazla kampanyası yapılan ürün sıralamasında, listenin ilk sırasında 215 kampanyayla Algida Maraş Usulü 500 ml dondurma yer aldı. İkinci sırada 210 kampanyayla Carte d’Or 850 ml Selection dondurma, üçüncü sırada 209 kampanyayla Carte d’Or 1000 ml Classic dondurma yer aldı. Magnum 6X60 ml mini dondurma 149 kampanyayla dördüncü olurken, 122 kampanyayla Cornetto Mini 360 ml 6 adet dondurma listenin beşinci sırasında yer aldı.

En fazla kampanya düzenleyen satış kanalı: BİM

En çok kampanya düzenleyen satış kanal listesinde 1.906 kampanyayla BİM liderliğe yerleşti. 697 kampanyayla Şok ikinci olurken, 224 kampanyayla Migros üçüncü oldu. Dördüncü olan A101’in ise kampanya adedi ise 208. Listenin beşinci sırasına ise 158 kampanyayla Çağdaş yerleşti. Carrefour 155 kampanya ile altıncı, 118 kampanyayla Kipa yedinci, 92 kampanyayla UCZ listede sekizinci, 64 kampanyayla Metro dokuzuncu, 52 kampanyayla Gürmar onuncu sırada yer aldı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Mezunu. Reklam Yazarlığı kariyerinden sonra, Pazarlamasyon'da içerik editörlüğü.

Bir Cevap Yazın

Growth Istanbul 2: düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık ile “Pazar Yeri ve Büyüme”

İkincisi düzenlenen Growth Meetup İstanbul’un konuğu düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık. Düğün dikeyinde her geçen gün hızla büyüyen pazar yerinin hikayesinin ve pazar yerinde büyüme imkanlarının konuşulacağı etkinlik 18 Temmuz Çarşamba akşamı Karaköy’de! 

Büyüme stratejilerinin uygulanması en zor alanlardan biri de pazar yerleri. Türkiye’nin en ilgi çekici girişimlerinden biri dugun.com’un kurucusu Emek Kırbıyık büyüme hikayelerini paylaşmak için Growth Meetup Istanbul’da!  

Olabilecek en yerel alanlardan biri olan düğün sektöründe var olmak ve büyümek için ne gibi zorluklarla karşılaşıldı? Hemen her aşaması “geleneksel” olan düğün süreçleri nasıl dijitale aktarıldı? Tamamen yerel bir örnekten yurt dışına çıkacak proje nasıl geliştirildi?  

Tüm bunların konuşulacağı ve tartışılacağı etkinliğe katılım ücretsiz. Tek yapılması gereken etkinlik sayfasından kayıt olmak.  

Her ay alanında yetkin bir konuşmacının katılacağı etkinliğin programı şöyle:   

19.00 – 19.30: Tanışma   

19.30 – 19.50: Konuk Sunumu  

19.50 – 20.00: Çay-Kahve 

20.00 – 20.30: Bir vaka hakkında sohbet  

Kim düzenliyor?  

Etkinlik Online Matbaa bidolubaski.com ve Personel Yönetim Yazılımı Kolay İK tarafından destekleniyor ve düzenleniyor.  

Nerede düzenleniyor?  

Etkinlik mekanı:  bi’dolu TERAS 

Kemankeş Mah. Akçe Sok No:6 D:1-2-3 Karaköy / Beyoğlu  

Nasıl kayıt olunur: Etkinliğin sınırlı kontejanı bulunuyor, kayıtlarınızı  buradan yapabilirsiniz. 

Sosyal medya linkleri:    

Twitter: https://twitter.com/growthistanbul 

Facebook: https://www.facebook.com/growthistanbul/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/growthistanbul/ 

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulmeetups/

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bitkiye İnsanlardan Daha İyi Bakan Bir Robot Geliştirildi

  • Çinli robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı robot geliştirdi. 
  • Robot bitkinin yeterince güneş almasını ve yeterince su almasına yardımcı oluyor. 
  • İlgili yazı: Kendimizi Robotlara Alkışlatır Olduk

Bitkilerin heliotrpik olduğunu yani, ışığın olduğu yere doğru büyüdüğünü fen ya da biyoloji derslerinizden hatırlıyor olabilirsiniz. Fakat bitkiler diğer canlılar gibi hayatta kalma konusunda diğer canlılar kadar çaba gösteremiyorlar. Karanlık bir alanda kalan bitki güneş ışığı gören yere doğru büyüse bile yeterince büyümeden, besin yetersizliği sebebiyle ölebilirler.

Bitkileri canı gibi koruyan insanlar neyse ki bitkiler için mücadele veriyor ve onları ayakta tutabiliyorlar. Çin robot üreticisi Sun Tianqi bitkiler için altı ayaklı bir oyuncak robot geliştirdi. Tianqi’nin şirketi Vincross tarafından üretilen robot, sırtına yerleştirilen bitkinin güneş alması için hareket ediyor, yeterince güneş aldığına karar verince gölgeye çekiliyor ve bitkisi susuz kaldığında özel bir dansla su talep ediyor. 

Yapraklı bir yengeç gibi görünen bu robot-bitki melezinin fonksiyonlarını nasıl gerçekleştirdiği açıklanmadı ancak ışık, gölge ve nem algılayıcılarıyla bu işlemleri gerçekleştirmek çok zor değil.

Ölü Bir Ayçiçeği İlham Verdi

Tianqi bir sergide gölgelik bir alanda gördüğü ölü bir ayçiçeğinden esinlenerek bu projeye başladığını söylüyor. “Bitkiler genellikle oldukça pasif” diyen Tianqi “…onları kesebilirsiniz, yakabilirsiniz, topraktan sökebilirsiniz ve hiçbir şey yapmadan dururlar. Tüm canlılar arasında en az özgürlüğe sahip yaratıklar bunlar.” diyor. Ancak nasıl ki insanlar hareket kabiliyetini geliştirmek için bisikletler, trenler ve uçaklardan faydalanıyorsa, bitkiler de teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir.

Tianqi “Robotik tabanı sayesinde bitkiler hareket ve etkileşimi deneyimleyebilir. Umarım bu proje teknoloji ve doğal yaşam arasındaki ilişki konusunda bazı kişilere ilham verir.” diyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link