2013 Yılının İş Dünyasında En Çok Konuşulan İsimleri 0

2013 yılının iş dünyasında  en çok konuşulan isimleri belirlendi.

Buna göre, yılın en çok konuşulan iş adamları arasında ilk sırayı Ali Ağaoğlu aldı. Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv ve THY Genel Müdürü Temel Kotil, listenin üst sıralarında yer alan diğer isimler oldular.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN İŞ ADAMLARI

No İş adamı Haber adedi

1

ALİ AĞAOĞLU

20.067

2

SÜREYYA CİLİV

10.567

3

TEMEL KOTİL

9.968

4

AYDIN DOĞAN

8.470

5

ABDÜLKADİR KONUKOĞLU

7.785

6

RAHMİ KOÇ

7.007

7

HAMDİ TOPÇU

6.773

8

İBRAHİM ÇEÇEN

6.049

9

ADNAN POLAT

5.196

10

ENVER ÖREN

5.064

 Şirket yöneticiliklerinin yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaparak toplumsal sorumlulukları üstlenen iş insanları listesinde ilk sıradaki isim ise, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu oldu. MTM’nin aynı araştırmasına göre, yıl boyunca en çok konuşulan diğer isimler ise Bendevi Palandöken, Şemsi Bayraktar, Erdem Başçı ve Mehmet Büyükekşi oldular.

ŞİRKET YÖNETİCİLİĞİ VE STK BAŞKANLIĞINI BİR ARADA YAPAN İŞ İNSANLARI

No İş adamı Haber adedi

1

RIFAT HİSARCIKLIOĞLU

32.456

2

BENDEVİ PALANDÖKEN

20.139

3

ŞEMSİ BAYRAKTAR

18.217

4

ERDEM BAŞÇI

16.996

5

MEHMET BÜYÜKEKŞİ

11.876

6

EKREM DEMİRTAŞ

8.884

7

ÇETİN OSMAN BUDAK

7.958

8

TAYFUN ACARER

7.309

9

SALİH BEZCİ

6.961

10

SALİH ZEKİ MURZİOĞLU

6.843

 2013’de medyada en çok konuşulan iş kadınları listesinde ise, ilk sırada Güler Sabancı yer alırken, onu Arzuhan Yalçındağ, Serpil Timuray, Selen Kocabaş ve Suzan Sabancı Dinçer takip ettiler.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN İŞ KADINLARI

No İş kadını Haber adedi

1

GÜLER SABANCI

6.085

2

ARZUHAN YALÇINDAĞ

4.235

3

SERPİL TİMURAY

3.964

4

SELEN KOCABAŞ

2.415

5

SUZAN SABANCI DİNÇER

1.953

6

DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN

1.639

7

ZEYNEP BODUR OKYAY

1.625

8

BERNA İLTER

1.002

9

İDİL YİĞİTBAŞI

896

10

CEYDA EREM

698

 

 

Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Pazartesi Sendromunuzu Yok Edecek Kahve Kokulu 15 Basın İlanı 0

Pazartesi, bir başlangıçtır. Yıllar süren iş hayatı süresince zordur, hatta çoğu zaman lanet edilir ama yine de bir başlangıçtır. Tüm dertlerinizi, sıkıntılarınızı geride bırakıp, ileriye doğru adım atmak için güzel bir sabahtır. O ağır geçen pazar gününün mahmurluğunu insanin üzerinden atandır. İşte tam burada afyonu bir türlü patlamayanlar ve kahve içmeden ayılamıyorum ben diyenler için sizi daha da kahve müptelası yapacak 15 harika kahve ilanını sizler için derledik.

‘Elle Rusya’ Dergisi’nin Instagram Gönderisi Tadında Yeni Kapağı 0

Kurulduğu günden bugüne on binlerce kampanyaya ev sahipliği yapan, birçok markayı şahlandıran, birçok kişinin bloglarla başlayan serüvenlerine ‘kişisel markalarını’ geliştirerek katkıda bulunan bir mecra Instagram.

Fotoğraf paylaşımlarından sonra  ‘hikaye’ paylaşımlarıyla da popülaritesini kaybetmeyen bu mecra, ünlü moda dergisi Elle tarafından alışkın olmadığımız bir şekilde kullanıldı:  Instagram gönderisi şeklinde bir kapak tasarımı ile!

Modaya dair son haberleri almak, trendlerden haberdar olmak için dergi karıştırdığımız günleri hatırlamak için öyle çok da geçmişe gitmemiz gerekmiyor. Ama artık tüm bunlara tek tıkla ulaşacağımız belki de en iyi mecra Instagram oldu. Tasarımcılar, mankenler ve moda editörlerinin en popüler duraklardan birisi olan bu mecrada hem markalar hem de trendler büyüme ve yayılma eğilimi gösteriyor. Durum böyleyken bizlerde belki Paris ya da New York moda haftalarına katılma şansı bulamıyoruz ama bunları Instagram’dan takip edebiliyoruz.

Tam da bu nedenlerle Instagram basılı dergiler için oldukça zorlu bir rakip. Peki bu rakibi dergi satışlarını yükseltmek için bir nevi kaldıraç olarak kullanmanın yolu ne olur derseniz cevabı Elle Rusya dergisinden alıyoruz.

Elle Rusya Ekim 2017 kapağını Instagram gönderisine benzer bir şekilde hazırladı ve gönderiyi marka tag ve hashtaglari ile tamamladı. Halihazırda her derginin o aya ait kapaklarını Instagram’da yayınladıkları düşünürsek neden tam tersini yapmayalım ki bakış açısı olaya ilginçlik katmıyor değil.

Güney Afrikalı model Candice Swanepoel’ün kapak kızı olarak boy gösterdiği derginin Ekim ayı ana başlıkları teknoloji ve gelecek olarak belirlenmiş.

Aslında sosyal medyadan alınan ilhamla tasarlanan ilk kapak örneği Elle Rusya Ekim sayısı değil. 2009’da da Vogue İtalya Twitter temalı bir kapakla görücüye çıkmıştı.

Siz bu kapak tasarımını nasıl buldunuz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link