“Verilere Fısıldayan Adam” Dr. Michael Wu, Marketing Meetup’ta!

Veri analizinin sürekli konuşulduğu şu dönemde en büyük sıkıntılarımızdan birisi elde ettiğimiz verilerin nasıl kullanılacağını bilmiyor olmamız. Doğru verinin çağımızda altından daha değerli olduğunu düşünürsek “veri bilimciliği” de bir hayli önem arz ediyor.

Veri Bilimcisi Ne Yapar?

Veri bilimciler, dağınık haldeki birçok veriye sistemize ederek verilerin analizini mümkün hale getirirler. Zengin veri kaynaklarını belirleyip, bunları diğer tamamlanmamış veri kaynaklarıyla birleştirir ve elde edilen sonucu düzenlerler.

Biz de Pazarlamasyon olarak verinin önemine değinmesi için Lithuim Technologies’de Baş Veri Bilimcisi olarak görev yapan  Dr. Michael Wu’yu Marketing Meetup etkinliğimize konuşmacı olarak davet ettik.

 Dr. Michael Wu Kimdir?

 Dr. Michael Wu , Lithuim Technologies’de Baş Veri Bilimcisi olarak görev yapıyor. Tüketici davranışlarını anlayabilmek için çeşitli araştırmalar yapıyor. Yaptığı işi birçok insan veri bilimciliği olarak adlandırılıyor, ancak kendisinin “kendimi bilim insanı olarak görüyorum”şeklinde bir açıklaması var. Biyofizik üzerine doktora yapan  Dr. Michael Wu‘nun doktora tezi öğrenebilen makineler ve insan beyni modellemesi üzerineydi. Lisans eğitimi ise üç dalda eş zamanlı (Triple Major) matematik, fizik ve moleküler biyoloji üzerine yaptı.
Michael, bilginin yayılması gerekliliğine inanıyor ve üniversitelerde, konferanslarda ve işletmelerde uluslararası düzeyde konuşmacı olarak yer alıyor. Deneyimleri ve görüşleri birçok küresel işletmelere ilham kaynağı oldu “Sosyal Bilim” ve “Sosyal Bilim-2” yoluyla kolay okunabilen iki e-kitap aracılığıyla erişilebilir hale getirdi.

Neden Marketing Meetup’a Gelmeliyim, Marketing Meetup’ın Diğer Etkinliklerden Farkı Ne?

  1. Marketing Meetup için birincil konu konuşmacılar ve konuşma içerikleridir.  Konuşmaların içeriklerinin güvenilirliği konusunda şüpheye yer yok.
  2. Marketing Meetup’ta tamamen bağımsız konuşmacılar, özgün konuları sizin için anlatıyor.
  3. Marketing Meetup’ta seçici kurul o yılın en gözde konularını belirler, bu konulara ilişkin en uygun  konuşmacıları seçer. Sonra da temaya uygun konularla içerikli, derinlikli bir konferans tasarımı yapar. Bu kadar net.
  4. Marketing Meetup’ta klişelere yer yoktur. Başkalarını, hatta kendimizi bile tekrar etmeyiz.
  5. Marketing Meetup’ta hiçbir konuşmacı  hazırlanmadan dinleyici karşısına çıkmaz. İşine değer veren profesyonellerden oluşan konuşmacılarımız gerekli yetkinliğe sahiptir.

Sizler de birbirinden değerli konuşmacıları dinlemek ve dünyanın ilk robot vatandaşı Sophia’yı canlı görmek istiyorsanız detayları marketingmeetup.org adresinden inceleyebilir, etkinliğimize kaydolabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Mükemmel Müşteri Deneyiminin Ardındaki Gerçekler

Pazarlamaya ait faydalı alt konuların alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldığı, iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanarak pazarlama ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan bir etkinlik serisi olan Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience dün gerçekleşti. Deneyim temasıyla gerçekleştirilen ve dünyanın vatandaşlığa sahip ilk robotu olan Sophia‘nın da konuk olduğu Marketing Meetup Experience etkinliğinin konuşmacılarından biri de veri bilimcisi Dr. Michael Wu idi.

Müşteri deneyiminin, müşteriye sunulan hizmet ile müşteri beklentisinin arasındaki fark olduğunu belirten Dr. Michael Wu, günümüzde müşteri beklentisinin artmasından ötürü hayal kırıklığının da arttığını ifade etti. Bununla birlikte Michael Wu, müşteri beklentisinin her geçen yıl arttığını ifade ederken müşteri deneyiminin müşteri beklentisiyle alakalı olduğunu söyledi.

Tüketici yolculuğunun fark etme, araştırma, satın alma, kullanma, destekleme ve paylaşma olmak üzere beş farklı aşamadan oluştuğunu söyleyen Wu, “Müşteri deneyimi sadece bir kişinin işi değildir, herkesin işidir.” dedi. Bununla birlikte müşterinin deneyimsel yolculuğu sırasında tüketici yolculuğunun her noktasına temas edilmediğini de sözlerine ekledi.

Bunların yanı sıra geleneksel (fiziksel ve elektronik), dijital (dijital ve sosyal) ve mobil kanalların birleşiminden oluşan bağıntılılık sisteminden de bahseden Dr. Michael Wu, bağıntılılık sisteminde atlanan herhangi bir noktanın deneyimsel boşluk yaratabileceğinden ve bunun da müşteri beklentisinin karşılanmamasına neden olabileceğine vurgu yaptı. Son olarak müşteri hizmetlerinin, aynı zamanda bir pazarlama türü olduğunu dikkat çeken Wu, bu nedenle iyi bir müşteri hizmeti almayan müşterilerin bir daha o markadan alışveriş yapmasının pek mümkün olmadığını ifade etti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Teknoloji Deneyimlerimizi Nasıl Şekillendiriyor?

Pazarlamaya ait faydalı alt konuların alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldığı, iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanarak pazarlama ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan bir etkinlik serisi olan Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience dün gerçekleşti. Deneyim temasıyla gerçekleştirilen ve dünyanın vatandaşlığa sahip ilk robotu olan Sophia‘nın da konuk olduğu Marketing Meetup Experience etkinliğinin konuşmacılarından biri de oyunlaştırma (gamification) üzerine çalışmalar yapan Kreatif Direktör Olcayto Cengiz.

Olcayto Cengiz deneyim odaklı konuşmasında, teknolojinin alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdiğine ve hayatımızdaki olumsuz etkilerine dikkat çekti. Akıllı telefonlara ne kadar bağımlı hale geldiğimize vurgu yapan Cengiz; blockchain, kripto para ve otonomi gibi yeni teknolojilerin bizleri nasıl yönlendirdiğini ifade etti. Bununla birlikte teknolojiyi neyin yönlendirdiğiyle ilgili olarak şöyle önemli bir tespitte bulundu.

“Teknolojinin nereye gideceğini anlamak istiyorsanız iki sektöre bakmanız gerekiyor: Porno ve otomobil.”

Robotlarla birlikte yapay zeka ve de derin öğrenmenin hayatımıza girdiğini ve her geçen gün etkisini artırdığını ifade eden Olcayto Cengiz, Stephen Hawking‘in yapay zeka konusundaki uyarılarına dikkat çekerek yapay zekanın hayatımıza kattığı tüm artılara rağmen tehlikeli olabileceğini yineledi. Teknoloji nedeniyle hayatın her geçen gün daha hızlı bir şekilde aktığını belirten Olcayto Cengiz, bir bilgi deryası olan internetin nimetlerinde faydalanarak kendimizi geliştirmemiz gerektiğini ifade etti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?