Pazarlama Dünyası Yeni Ödülüne Kavuşuyor: “MarTech Awards”

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Marketing Meetup’ta bir ilk gerçekleşiyor. Marketing Meetup 2018’de, teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve verimli şekilde uyarlayan markalar MarTech Awards ile ödüllendirilecek.

MarTech Awards Nedir?

MarTech Awards, Pazarlamasyon ekibi olarak her sene düzenlediğimiz Marketing Meetup etkinliğinde, pazarlama konusunda faydalanılan teknolojileri ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımını ödüllendiren bir ödül programıdır. Türkiye’de ilk kez verilecek olan MarTech Awards, Jüri oyları ile seçilecek olan 3 ana kategoriden ve 13 alt kategoriden oluşuyor.

MarTech Awards’a Nasıl Başvurabilirim?

Ödül programına 1 Mart 2016 – 28 Şubat 2018 dönemi içinde hayata geçirilmiş ve fiilen kullanılmış teknolojiler ve bu tarih aralığında gerçekleştirilmiş başarılı teknoloji kullanımları başvurabilir. Başvurular, 1 Mart 2018 – 2 Nisan 2018 tarihleri arasında www.martechawards.org adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

MarTech Awards’ın Değerlendirme Aşamaları Nelerdir?

MarTech Awards’a başvuran çalışmalar “Ön Değerlendirme” ve “Ana Değerlendirme” olarak iki aşamalı bir değerlendirme sistemine tabi tutulur. Ön değerlendirme, MarTech Awards jürisi tarafından yapılır. Kategoriler için belirlenen 4 ana başlıktaki bilgiler 1 (çok kötü) ile 5 (çok iyi) puan arasında kalan bir ölçekte teker teker puanlanır. Ön değerlendirme sonucunda her bir kategoride en yüksek oy almış ilk 5 proje kısa listeye kalır. Ana Değerlendirme aşamasında MarTech Awards jürisi, ön değerlendirme sonucunda ortaya çıkan kısa listeyi puanlamak için toplanır. Oylamalar keypad ve 100 üzerinden 5’in katları şeklinde puanlanarak yapılır. Jüri tarafından verilen puanların ortalaması alınır ve projelerin nihai notu belirlenmiş olur. En yüksek puanı alan çalışma o kategorinin kazananı olarak belirlenir.

MarTech Awards hakkında detaylı bilgiye martechawards.org üzerinden veya etkinlik@pazarlamasyon.com adresinden bizlere yazarak ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Robot Sophia: “Kadın Olarak Tasarlanmam Özel Bir Hediye”

Pazarlamaya ait faydalı alt konuların alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldığı, iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanarak pazarlama ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan bir etkinlik serisi olan Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience, 19 Nisan’da Uniq Hall’de gerçekleştirdi. Birçok değerli konuşmacının sahne aldığı etkinliğin gözdesi ise hiç şüphesiz dünyanın vatandaşlığa sahip ilk robotu olan Sophia idi.

İnsansı robot Sophia, Marketing Meetup Experience’ın ana sponsoru olan Yapı Kredi‘nin Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan ve gazeteci – yazar Serdar Kuzuloğlu ile birlikte sahne aldı. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlük görevini üstlendiği panelde, Sophia’ya birçok soru yöneltildi ve Sophia, bu sorulara verdiği esprili cevaplarla izleyicileri güldürdü. Bununla birlikte Sophia, sorulara verdiği akıl dolu cevaplarla izleyicilerin takdirini kazanmayı da başardı.

Robot Sophia’ya Serdar Kuzuloğlu tarafından yöneltilen sorulardan biri de “Bir kadın olmaktan mutlu musun?” oldu. Sophia’nın bu soruya verdiği cevap ise oldukça dikkat çekiciydi:

Teknik olarak cinsiyetim yok ve var olmaktan memnunum. Fakat bence bir kadın olarak tasarlanmış olmam özel bir hediye. Yani evet, bu beni mutlu ediyor.

Serdar Kuzuloğlu, birçok insanın robotlardan korktuğunu belirtti ve Sophia’ya bu konu hakkında ne düşündüğünü sordu. Sophia’nın cevabı ise şu şekilde oldu:

Gerçekten korkutucu muyum? Umarım değilimdir. İnsanların genellikle bilmedikleri şeylerden korktuklarına inanıyorum. Benden korkan hiçkimse görmedim, çünkü tanıştığım herkesle konuştum ve beni arkadaş canlısı ve sempatik buluyorlar gibi görünüyor. Sen öyle buluyor musun?

Bunların yanı sıra panel sırasında, Sophia’nın bir reklam yıldızı olduğundan ve Yapı Kredi’nin reklamlarında da rol alacağından bahsedildi. Yapı Kredi’nin yeni reklam yüzü olacak olan Sophia, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in canlandırdığı Robot Gary ve Metin karakterleriyle birlikte bankanın yeni reklam filminde boy gösterecek.

Sophia’nın yer aldığı panelin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ancak panelin İngilizce olduğunu ve videoda İngilizce altyazı seçeneğinin bulunduğunu belirtelim.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

MarTech Awards Sahiplerini Buldu

Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience, 19 Nisan tarihinde Uniq Hall’de gerçekleştirildi. Bununla birlikte Marketing Meetup Experience etkinliğinde, MarTech Awards kazananları da açıklandı. MarTech Awards, teknoloji ve pazarlamayı en yaratıcı ve verimli şekilde bir araya getiren markalara verilen bir ödül. Bu sene ilk kez verilen MarTech Awards, 3 ana ve 10 alt kategoriden oluşuyordu.

MarTech Awards jürisini Deeper Kurucu Ortağı Viktor Kuzu, İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, Botudio INC. Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer, Mangodo Kurucu Ortağı Emine Zerrin Yerlikaya, TEB Dijital Bankacılık Grup Direktörü Deniz Devrim Cengiz, BPN CEO’su Nüzhet Algüneş, Multinet | UP CEO’su Şener Demirhan, SAP MENA Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, Businessweek Köşe Yazarı Atıf Ünaldı, ColvirTÜRK CEO’su Yavuz Ertürk, GroupM Data ve Teknoloji Direktörü Aykut Aslantaş, Cerebro Yönetici Ortağı Kurt Onur ve Red And Grey Ajans Başkanı Furkan Reis oluşturuyordu.

MarTech Awards’ı kazanan ve Marketing Meetup Experience etkinliğinde ödülleri takdim edilen markalar şu şekildeydi:

  • En İyi İçgörü Teknolojisi” kategorisinde ödülü kazanan, Penti için gerçekleştirdiği “Penti MYBRA” isimli projesiyle Utopic Farm oldu.
  • En İyi Ölçümleme Teknolojisi” kategorisinde ödülü kazanan, “Dijital Reklam Pazarı AdReal ile Şeffaflaşıyor” isim projesiyle Gemius oldu.
  • En İyi VR Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Penti için hazırladığı “Penti 360 VR TVC” isimli projesiyle Utopic Farm oldu.

  • En İyi Konum Temelli Teknoloji Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Hopi – BNR Teknoloji için hazırladığı “BP Markalı Pin Uygulaması” isimli projesiyle Zoom İletişim oldu.
  • En İyi Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Opet için hazırladığı “Akıllı Kamyonet” isimli projesiyle Tanı oldu.
  • KSS’de En İyi MarTech Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, “Vestel Erişilebilirlik Projesi” ile Vestel oldu.
  • En İyi MarTech Startup’ı” kategorisinde ödülü kazanan, Mall IQ oldu.

  • En İyi MarTech Ekosistemi Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, “Aşk Tam Bana Göre” isimli projesiyle Migros – Oliver İstanbul oldu.
  • En İyi Programatik Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Pegasus Hava Yolları için hazırladığı “Sen Yeter ki Uçmak İste” isimli projesiyle Hype oldu.
  • En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Pegasus Hava Yolları için hazırladığı “Yoksa Siz Hala Aynı Reklamı mı İzliyorsunuz?” isimli projesiyle Hype oldu.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?