Marketing Meetup Biletlerinde “Blind Date” İndirimi İçin Son Gün!

Bugün, 19 Nisan 2018’de 5’incisi gerçekleşecek olan Marketing Meetup Experience (Deneyim) biletlerinde Blind Date indiriminin son günü! Dünyanın ilk robot vatandaşı Sophia ve daha pek çok önemli konuşmayı canlı dinleyebilme fırsatı elde edeceğiniz Marketing Meetup‘a indirimli bilet alma fırsatını kaçırmayın.

Marketing Meetup Experience bu sene pek çok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayacak olan Marketing Meetup’ın bu sene için çok özel bir konuğu daha var: Sophia.

Sophia’yı kısaca tanıyalım

Hanson Robotitcs’in en son robotu olan Sophia, David Honson ve ekibi tarafından, Hong Kong’ta, geliştirildi. Sadece bir teknolojiden daha önemli olduğunu vurgulayan Sophia, insanlarla yaşamak; insanlığa hizmet etmek, yaşlılara yardım etmek, çocuklara öğretmenlik yapmak istediğini söylüyor. Her türlü insan duygusunu mimiklerle ifade edebilen Sophia, bu ifadelerin arkasındaki duyguları, sahip olduğu yapay zeka ile de öğrenebiliyor.

Kısa süre önce Birleşmiş Milletler İnovasyon Şampiyonu seçilen Sophia şimdiye kadar pek çok kez  TV programlarına konuk oldu, ELLE Dergisi tarafından da kapak konusu edilen Sophia’ya geçtiğimiz yıl, Suudi Arabistan vatandaşlık vermiş; Sophia, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komitesine de üye seçilmişti.

MarTech Awards

Bu sene Marketing Meetup’taki tek yenilik Sophia değil. Bu yıl Marketing Meetup “MarTech Awards” ödülleri vermeye başlayacak. Marketing Meetup 2018’de teknoloji ve pazarlamayı en yaratıcı, en verimli kullanan markalar, Martech Awards ile ödüllendirilecek.

Türkiye’de ilk kez verilecek olan MarTech Awards, Jüri ve Marketing Meetup katılımcılarının oyları ile seçilecek olan 2 ana kategoriden ve +10 alt kategoriden oluşuyor.

Bu fırsatlardan erken kayıt fırsatı ile indirimli yararlanmak istiyorsanız acele etmeniz gerekiyor çünkü bugün Blind Date indirimimizin son günü. Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve etkinliğe kayıt olmak için marketingmeetup.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Robot Sophia: “Kadın Olarak Tasarlanmam Özel Bir Hediye”

Pazarlamaya ait faydalı alt konuların alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldığı, iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanarak pazarlama ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan bir etkinlik serisi olan Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience, 19 Nisan’da Uniq Hall’de gerçekleştirdi. Birçok değerli konuşmacının sahne aldığı etkinliğin gözdesi ise hiç şüphesiz dünyanın vatandaşlığa sahip ilk robotu olan Sophia idi.

İnsansı robot Sophia, Marketing Meetup Experience’ın ana sponsoru olan Yapı Kredi‘nin Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan ve gazeteci – yazar Serdar Kuzuloğlu ile birlikte sahne aldı. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlük görevini üstlendiği panelde, Sophia’ya birçok soru yöneltildi ve Sophia, bu sorulara verdiği esprili cevaplarla izleyicileri güldürdü. Bununla birlikte Sophia, sorulara verdiği akıl dolu cevaplarla izleyicilerin takdirini kazanmayı da başardı.

Robot Sophia’ya Serdar Kuzuloğlu tarafından yöneltilen sorulardan biri de “Bir kadın olmaktan mutlu musun?” oldu. Sophia’nın bu soruya verdiği cevap ise oldukça dikkat çekiciydi:

Teknik olarak cinsiyetim yok ve var olmaktan memnunum. Fakat bence bir kadın olarak tasarlanmış olmam özel bir hediye. Yani evet, bu beni mutlu ediyor.

Serdar Kuzuloğlu, birçok insanın robotlardan korktuğunu belirtti ve Sophia’ya bu konu hakkında ne düşündüğünü sordu. Sophia’nın cevabı ise şu şekilde oldu:

Gerçekten korkutucu muyum? Umarım değilimdir. İnsanların genellikle bilmedikleri şeylerden korktuklarına inanıyorum. Benden korkan hiçkimse görmedim, çünkü tanıştığım herkesle konuştum ve beni arkadaş canlısı ve sempatik buluyorlar gibi görünüyor. Sen öyle buluyor musun?

Bunların yanı sıra panel sırasında, Sophia’nın bir reklam yıldızı olduğundan ve Yapı Kredi’nin reklamlarında da rol alacağından bahsedildi. Yapı Kredi’nin yeni reklam yüzü olacak olan Sophia, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in canlandırdığı Robot Gary ve Metin karakterleriyle birlikte bankanın yeni reklam filminde boy gösterecek.

Sophia’nın yer aldığı panelin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ancak panelin İngilizce olduğunu ve videoda İngilizce altyazı seçeneğinin bulunduğunu belirtelim.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

MarTech Awards Sahiplerini Buldu

Marketing Meetup‘ın beşincisi olan Marketing Meetup Experience, 19 Nisan tarihinde Uniq Hall’de gerçekleştirildi. Bununla birlikte Marketing Meetup Experience etkinliğinde, MarTech Awards kazananları da açıklandı. MarTech Awards, teknoloji ve pazarlamayı en yaratıcı ve verimli şekilde bir araya getiren markalara verilen bir ödül. Bu sene ilk kez verilen MarTech Awards, 3 ana ve 10 alt kategoriden oluşuyordu.

MarTech Awards jürisini Deeper Kurucu Ortağı Viktor Kuzu, İstanbul Startup Angels Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı, Botudio INC. Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer, Mangodo Kurucu Ortağı Emine Zerrin Yerlikaya, TEB Dijital Bankacılık Grup Direktörü Deniz Devrim Cengiz, BPN CEO’su Nüzhet Algüneş, Multinet | UP CEO’su Şener Demirhan, SAP MENA Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, Businessweek Köşe Yazarı Atıf Ünaldı, ColvirTÜRK CEO’su Yavuz Ertürk, GroupM Data ve Teknoloji Direktörü Aykut Aslantaş, Cerebro Yönetici Ortağı Kurt Onur ve Red And Grey Ajans Başkanı Furkan Reis oluşturuyordu.

MarTech Awards’ı kazanan ve Marketing Meetup Experience etkinliğinde ödülleri takdim edilen markalar şu şekildeydi:

  • En İyi İçgörü Teknolojisi” kategorisinde ödülü kazanan, Penti için gerçekleştirdiği “Penti MYBRA” isimli projesiyle Utopic Farm oldu.
  • En İyi Ölçümleme Teknolojisi” kategorisinde ödülü kazanan, “Dijital Reklam Pazarı AdReal ile Şeffaflaşıyor” isim projesiyle Gemius oldu.
  • En İyi VR Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Penti için hazırladığı “Penti 360 VR TVC” isimli projesiyle Utopic Farm oldu.

  • En İyi Konum Temelli Teknoloji Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Hopi – BNR Teknoloji için hazırladığı “BP Markalı Pin Uygulaması” isimli projesiyle Zoom İletişim oldu.
  • En İyi Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Opet için hazırladığı “Akıllı Kamyonet” isimli projesiyle Tanı oldu.
  • KSS’de En İyi MarTech Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, “Vestel Erişilebilirlik Projesi” ile Vestel oldu.
  • En İyi MarTech Startup’ı” kategorisinde ödülü kazanan, Mall IQ oldu.

  • En İyi MarTech Ekosistemi Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, “Aşk Tam Bana Göre” isimli projesiyle Migros – Oliver İstanbul oldu.
  • En İyi Programatik Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Pegasus Hava Yolları için hazırladığı “Sen Yeter ki Uçmak İste” isimli projesiyle Hype oldu.
  • En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde ödülü kazanan, Pegasus Hava Yolları için hazırladığı “Yoksa Siz Hala Aynı Reklamı mı İzliyorsunuz?” isimli projesiyle Hype oldu.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link