Pozitif Düşüncelerle Çalışan Giyilebilir Cihaz

Düşünce gücüyle belirli eylemleri gerçekleştirme, insanoğlunun uzun yıllardır gerçekleştirmeyi arzuladığı en büyük fantezilerden biri. Bilim dünyası, birçok filme konu olmuş bu hayali gerçeğe dönüştürmek için çeşitli çalışmalar yürütürken bu hayali çok daha basit düzeyde gerçekleştiren bir makine geliştirildi. Üstelik de bir giyim markası tarafından…

PSFK’nın yaptığı habere göre iyimserliğin gücüne inanan Life is Good isimli giyim markası, pozitif düşünmenin gerçekten bir güce sahip olup olmadığını öğrenmek için düşünce gücüyle çalışan bir giyilebilir cihaz geliştirilmesine önayak oldu. “İyimserliğin Gücü” isimli bu giyilebilir cihaz, bir bardak su doldurmak için insanların pozitif düşüncelerini kullanıyor.

Kullanıcının kafasına takılan bu giyilebilir cihaz, aslında bir elektroensefalografi (EEG) ya da diğer ismiyle beyin çizgesi yöntemi başlığı. Bu cihaz, kullanıcının beynindeki elektriksel aktiviteyi ölçüyor ve kullanıcılar mutlu şeyler düşündüklerinde ya da ekranda görünen moral verici ifadeye odaklandıklarında; beyindeki belirli bir şablon, musluğun açılması ve bardağın suyla doldurulması için bir sinyal gönderiyor.

PSFK’nın haberine göre İyimserliğin Gücü isimli bu giyilebilir cihaz, Toronto merkezli kreatif ajans The Garden ve dijital prodüksiyon stüdyosu ThinkingBox’ın ortak çalışması sonucunda geliştirildi. Life is Good markasının bu ilginç kampanyası için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Son dönemde birçok marka, müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmak için çeşitli şekillerde giyilebilir teknolojilerden yararlanıyor. Bunun son örneklerinden birini ise Alman hava yolu şirketi Lufthansa sergiledi. Yolcularına daha iyi bir uçuş deneyimi sunmak için FlyingLab isimli bir platform oluşturan hava yolu şirketi, yolcularına uçuş sırasında giyilebilir teknoloji ürünlerini deneme imkanı sunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Kuveyt’te 3 Boyutlu Yazıcı Dükkanı ‘Putperestlik’ Suçlaması Sonrası Kapatıldı

Kuveyt’te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin “burada putperestlik yapılıyor” suçlamasının ardından kapatıldı. Gerçeğe çok benzeyen insan figürleri üretimi üzerine uzmanlaşan dükkan, Şeyh Osman el Hamis tarafından “put” üretmekle suçlanıyordu.

Kuveyt’te yayımlanan Al-Qabas gazetesi, eleştirilerin ardından dükkanın 16 Temmuz’da kapatıldığını, raflarının da boşaltıldığını yazdı. Haberde dükkanı kapatma emrini hangi kurumun verdiği yer almazken Kuveyt de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Al-Qabas gazetesine konuşan dükkanın sahibi Muhammed el Yusufi, “2018 yılında bir dükkan açtığımda putperestlikle suçlanacağım aklımın ucundan bile geçmezdi” dedi. Diğer dinlere saygısı bulunduğunu söyleyen Yusufi, insanların kendi tercihlerini yapmasına izin verilmesi gerektiğini söyledi.

‘Kuveyt’te putlar’ etiketiyle binlerce paylaşım

Dükkanın varlığı Kuveyt’te büyük tartışmalara yol açmıştı. Twitter’da “Kuveyt’te putlar” etiketiyle 21 bin paylaşım bulunuyor.

Abdülrahman el Nasır adlı bir Twitter kullanıcısı, “putların topluma yönelik tehdidi” hakkında halkı şu sözlerle uyardı: “Bugün bu putlar süs eşyası veya anı olarak anılabilir fakat önümüzdeki yıllarda insanlar onlardan helallik istemeye başlayacaktır… sonunda da Allah’a tapmak yerine putlara tapacaklardır.”

Öte yandan çok sayıda kullanıcı da dükkana yönelik bu tepkiyi “aptalca, cahilce ve inanılmaz” bulduklarına dair paylaşımlarda bulundu. Bazıları şaka yollu “yeni putlar” paylaştı.

Bir kullanıcı futbolcu figürleri koleksiyonunu paylaşırken diğeri de Disney figürlerini yayınladı.

Kaynak: Bbc Türkçe

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Alkol Markaları ve Sosyal Medya Platformları Sorumsuz Reklamları Önlemek İçin Güçlerini Birleştirdi

Uluslararası İçki Sorumluluğu İttifakı (IARD) alkol almaya yaşı tutmayanların alkol reklamlarını görememesi ve alkole özendirilmemeleri için sosyal medya siteleri ile bir işbirliği yapıyor. 

AB InBev, Bacardi, Carlsberg Group, Diageo ve Pernod Ricard dahil olmak üzere 11 lider bira, şarap ve alkollü içki üreticisi, sorumsuz reklamların önlenmesine yardımcı olmak için Facebook, Snapchat, Twitter ve YouTube ile birlikte çalışacak.

IARD üyeleri, markalar arasında işbirliğini ve öğrenmeyi teşvik etmek için atölyeler aracılığıyla sosyal medya ortaklarıyla birlikte çalışacaklar.

IARD’ın başkanı Henry Ashworth; “Bu yöntemin daha etkili olduğuna inandığımızdan, onları açıkça eleştirmekten ziyade sosyal medya markalarıyla işbirliği içinde çalışmayı seçtik. Adımımızın, tüketicileri güçlendirmek ve korumak için bir araya gelen iki büyük sektör açısından değişme yönünde büyük bir adım attığını düşünüyoruz ” dedi.

Ashworth’a göre, büyük küresel alkol işletmelerinin harekete destek vermesi, kategorideki daha küçük, bağımsız oyuncuların en iyi uygulamaları takip etmesine yardımcı olacaktır. “Bu markaların hepsi yüzlerce kampanyayla yüzlerce ajansla çalışıyor, dolayısıyla büyük bir etkisi var. Ayrıca, en büyük 11 alkol markasının içinde bir miktar tutarsızlık olması durumunda, binlerce küçük alkollü işletmeyi de karıştıracaktır” diye açıklıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?