Pizza Hut Çalışanı, Pizza Kutusuna Yazdığı Uygunsuz Şaka Yüzünden Kovuldu

Özellikle sosyal medyanın hayatımıza girmesinden sonra, dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen ve bireysel olan olaylar bile internet dünyasında yankı bulmaya başladı. Her gün bu tarzda bir sürü olay gerçekleşirken bu olayların bazıları diğerlerinden daha çok öne çıkarak internet dünyasının gündemlerinden biri olmayı başarıyor. İşte geçtiğimiz günlerde de bu tarz ilginç bir olay, internette çok konuşulan konular arasında kendine yer bulmayı başardı.

Indy100’ün yaptığı habere göre Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde yaşayan 12-15 yaşları arasındaki bir çocuk, Pizza Hut’tan pizza sipariş etti. Ancak bu çocuğun siparişiyle ilgili ilginç bir talebi vardı: Pizzasının bir şakayla birlikte gelmesini istiyordu. Bunun üzerine bir Pizza Hut çalışanı da pizza kutusunun iç kısmını bir şaka yazdı ve şaka şöyleydi:

“Bir pizza teslimat şoförü ve jinekoloğun ortak yönü nedir?”

Emin olun, şakanın cevabı pek de hoş değil. Ve çocuğun annesi de pizza kutusuna yazılan bu şakayı görünce şok oldu ve kutuya yazılan şakanın fotoğrafını çekerek bunu sosyal medyada paylaştı. Bu olay, sosyal medyada büyük bir öfkeye neden oldu. Öyle ki, şakayı yazan Pizza Hut çalışanı olayların büyümesiyle birlikte çocuğun annesini aradı. Anne ise ABC7 isimli televizyon kanalına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Pizza Hut’ın bu tür bir şaka göndermesi karşısında gerçekten şok oldum ve afalladım. Çalışan bile aradı ve ona bu şaka yüzünden işini kaybetmemesini umduğumu söyledim.”

Ancak annenin beklentisinin aksine, bu olayın ayyuka çıkmasından ve sosyal medyada birçok kişinin tepki göstermesinden sonra bu Pizza Hut çalışanının işine son verildi. İşin ilginç yanı ise haberde belirtilene göre bu şakayı yazan Pizza Hut çalışanı kadınmış.

Anne, ABC7 kanalına yaptığı açıklamada, olayın sosyal medyada viral haline gelmesinden sonra siber zorbalığın hedefi haline geldiğini ifade etti. Sosyal medyada böyle bir kargaşaya neden olduğu için pişman olduğunu belirten anne, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bu, münasebetsiz bir şaka. Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. Benim pizza kutum, onlardan biri değil. Bu, bir ders olmuştur.”

Bu yaşanan olay, Samsung’un geçtiğimiz nisan ayında sosyal medya üzerinden bir kullanıcıya yaptığı şakayı aklıma getirdi. Samsung, resmi Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile kullanıcılardan Samsung Galaxy S8 ile çektikleri ilk fotoğraflarını göndermelerini istemişti. Bunun üzerine bir Twitter kullanıcısı, Samsung’un bu tweet’ine uygunsuz bir yanıt vermiş ve ardından da Samsung, bu kullanıcının tweet’ine sadece tek bir emojiyle şahane bir yanıt vererek Twitter’ı sallamıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Starbucks, Sipariş Vermedikleri İçin 2 Siyahi Müşterisini Tutuklattı

Sürekli olarak işini büyütmek için yaptığı yeni hamlelerle ve yeni içecekleriyle karşımıza çıkan dünyanın en büyük kahve dükkanı zinciri Starbucks, bu sefer son derece olumsuz bir haberle karşımıza çıktı. Business Insider’ın yaptığı habere göre, geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medyada, Starbucks’taki iki siyahi erkeğin polis tarafından kelepçelenerek götürüldüğü anları gösteren çeşitli videolar viral hale geldi. Videolardan birinde, olaya tanık olan bir Starbucks müşterisinin ise “Onlar hiçbir şey yapmadılar.” dedikleri duyuluyordu.

Philadelphia yetkililerinin yaptıkları açıklamaya göre, bu iki siyahi adam herhangi bir şey satın almamalarına rağmen, kafede oturuyormuş ve baristaya tuvaleti kullanıp kullanamayacaklarını sormuşlar. Barista da tuvaleti kullanamayacaklarını söyleyip mekandan ayrılmalarını istemiş, iki adam mekandan ayrılmayı reddedince de Starbucks çalışanlarından biri polisi aramış. Ardından da polis gelip bu iki siyahi adamı tutuklamış.

Yukarıdaki videoda polisle konuşan ve tutuklanan iki siyahi adamla buluşmaya geldiğini belirten bir adam da görülüyor. Bu adam polislere bu tutuklamanın saçma olduğunu söylüyor ve birçok kez polislere “Onlar ne yaptılar?” diye soruyor. Alabildiği tek cevap ise bir polis memurunun, mağazadan bir çağrı aldıklarını söylemesi oluyor.

Starbucks CEO’su Kevin Johnson, sosyal medyada Starbucks’a karşı büyük tepki gösterilmesine neden olan bu olayla ilgili olarak geçtiğimiz cumartesi günü bir açıklama yaptı. Kevin Johnson yaptığı açıklamada, olayın videolarını izlemenin çok zor olduğu ve sonucun ise kınanmayı hakettiğini söyledi. Bununla birlikte Johnson, tutuklanan iki adamla uzlaşmaya gideceğini ve böyle bir olayın gelecekte tekrar yaşanmayacağından emin olmak için gerekli adımları atacaklarından bahsetti.

Ayrıca Starbucks CEO’su en derin özürlerini bildirdiği açıklamada, şirketin olayın soruşturmayı ve gereken her uygulamayı değiştirmeyi planladığını ve de Starbucks’ın ayrımcılığa ve ırksal profillemeye kesin olarak karşı durduğunu kamuoyuna garanti ettiğini ifade etti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Nano Teknoloji Sayesinde Sivrisinek Katiline Dönüşen Sivrisinekler

Sivrisinekler, özellikle dünyanın belirli bölgelerinde yaşayan insanlar için her zaman problem olmuştur. Çeşitli türlerdeki sivrisineklerin, her yıl Afrika, Güney Amerika, Orta Amerika, Meksika, Rusya ve Asya’nın büyük bölümünde 700 milyondan fazla insana çeşitli hastalıkları bulaştırdıkları tahmin ediliyor ve sivrisineklerin neden olduğu hastalıklardan dolayı yılda en az iki milyon insan hayatını kaybediyor.

Sivrisinekler, özellikle düşük gelirli toplumlar için hala büyük bir tehdit oluşturuyor. Çünkü düşük gelirli toplumlarda, sivrisineklerin bulaştırdığı en basit hastalıklar bile, imkansızlıklardan ötürü kolay bir şekilde tedavi edilemiyor ve hastalıkların ilerlemesi sonucu hastaların birçoğu hayatını kaybediyor. Reklam ajansı BBDO Bangkok, SCG Chemicals ve Pasteur Enstitüsü bir araya gelerek bu soruna çözüm bulmak için ortak bir çalışma gerçekleştirdiler ve bu çalışma sonucunda “Nano Ayakkabılar” adı verilen bir bakteri üretildi.

Nano Ayakkabılar, sivrisinek larvalarını öldüren, sentetik ama doğal olarak meydana gelen bir bakteri. Sivrisineklerin bacaklarına yapışan bu bakteri, sivrisinekler üreme alanlarına gittiklerinde suya karışarak sivrisinek larvalarının büyümelerini durduruyor. Bu çalışmayla sivrisineklerin üremesi engellenerek hastalık taşıyan sivrisineklerden en çok etkilenen düşük gelirli toplumlara yardım edilmesi amaçlandı.

BBDO Bangkok Yönetim Kurulu Başkanı Suthisak Sucharittanonta, bu sosyal sorumluluk projesinin nasıl hayata geçtiği ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Kendimize sorduk: BTI (bir tür bakteri) larva öldürücüsünü fiziksel olarak kendimiz yapmak zorunda kalmadan üreme alanlarına nasıl ulaştırabiliriz? Bu noktadan itibaren ekipler, derhal bu temel sosyal haklardan mahrum toplulukların içerisindeki mevcut nesnelerin yeniden tasarlanması ve uygulanması konusunda düşünmeye başladılar.”

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link