Pizza Hut Çalışanı, Pizza Kutusuna Yazdığı Uygunsuz Şaka Yüzünden Kovuldu

Özellikle sosyal medyanın hayatımıza girmesinden sonra, dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen ve bireysel olan olaylar bile internet dünyasında yankı bulmaya başladı. Her gün bu tarzda bir sürü olay gerçekleşirken bu olayların bazıları diğerlerinden daha çok öne çıkarak internet dünyasının gündemlerinden biri olmayı başarıyor. İşte geçtiğimiz günlerde de bu tarz ilginç bir olay, internette çok konuşulan konular arasında kendine yer bulmayı başardı.

Indy100’ün yaptığı habere göre Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde yaşayan 12-15 yaşları arasındaki bir çocuk, Pizza Hut’tan pizza sipariş etti. Ancak bu çocuğun siparişiyle ilgili ilginç bir talebi vardı: Pizzasının bir şakayla birlikte gelmesini istiyordu. Bunun üzerine bir Pizza Hut çalışanı da pizza kutusunun iç kısmını bir şaka yazdı ve şaka şöyleydi:

“Bir pizza teslimat şoförü ve jinekoloğun ortak yönü nedir?”

Emin olun, şakanın cevabı pek de hoş değil. Ve çocuğun annesi de pizza kutusuna yazılan bu şakayı görünce şok oldu ve kutuya yazılan şakanın fotoğrafını çekerek bunu sosyal medyada paylaştı. Bu olay, sosyal medyada büyük bir öfkeye neden oldu. Öyle ki, şakayı yazan Pizza Hut çalışanı olayların büyümesiyle birlikte çocuğun annesini aradı. Anne ise ABC7 isimli televizyon kanalına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Pizza Hut’ın bu tür bir şaka göndermesi karşısında gerçekten şok oldum ve afalladım. Çalışan bile aradı ve ona bu şaka yüzünden işini kaybetmemesini umduğumu söyledim.”

Ancak annenin beklentisinin aksine, bu olayın ayyuka çıkmasından ve sosyal medyada birçok kişinin tepki göstermesinden sonra bu Pizza Hut çalışanının işine son verildi. İşin ilginç yanı ise haberde belirtilene göre bu şakayı yazan Pizza Hut çalışanı kadınmış.

Anne, ABC7 kanalına yaptığı açıklamada, olayın sosyal medyada viral haline gelmesinden sonra siber zorbalığın hedefi haline geldiğini ifade etti. Sosyal medyada böyle bir kargaşaya neden olduğu için pişman olduğunu belirten anne, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bu, münasebetsiz bir şaka. Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. Benim pizza kutum, onlardan biri değil. Bu, bir ders olmuştur.”

Bu yaşanan olay, Samsung’un geçtiğimiz nisan ayında sosyal medya üzerinden bir kullanıcıya yaptığı şakayı aklıma getirdi. Samsung, resmi Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile kullanıcılardan Samsung Galaxy S8 ile çektikleri ilk fotoğraflarını göndermelerini istemişti. Bunun üzerine bir Twitter kullanıcısı, Samsung’un bu tweet’ine uygunsuz bir yanıt vermiş ve ardından da Samsung, bu kullanıcının tweet’ine sadece tek bir emojiyle şahane bir yanıt vererek Twitter’ı sallamıştı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

PepsiCo’nun İkinci Çeyrek Finansal Sonuçları Beklentileri Aştı

  • PepsiCo, 2018 ikinci çeyreğini yüzde 2.6 organik ciro artışıyla tamamlayarak başarılı performansını sürdürdü.
  • Şirketin ikinci çeyrekte aldığı sonuçlar, ilk çeyrekte yakaladığı başarılı grafiği devam ettirdiğini ortaya koydu. Yılın ikinci çeyreğinde PepsiCo’nun net cirosu %2.4 oranında artış kaydederken, global ölçekte organik ciro büyümesi de %2.6 seviyesinde gerçekleşti.
  • İlgili yazı; Kola Savaşları: Coca-Cola vs Pepsi

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo, 2018 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin ikinci çeyrekte aldığı sonuçlar, ilk çeyrekte yakaladığı başarılı grafiği devam ettirdiğini ortaya koydu. Yılın ikinci çeyreğinde PepsiCo’nun net cirosu %2.4 oranında artış kaydederken, global ölçekte organik ciro büyümesi de %2.6 seviyesinde gerçekleşti. Böylece ikinci çeyrek net cirosunu 16 milyar doların üstüne yükselten PepsiCo’nun hisse başına kârı organik olarak %7 artarak 1.61 dolar’a ulaştı.

2018 öngörülerini koruyan şirketin sene sonunda, ciroda en az %2.3 organik büyüme sağlaması ve hisse başına gelirlerini de yine organik bazda %9 artırarak 5.70 dolar seviyesine çıkarması bekleniyor.

2018’in ikinci çeyreğinde, yılın başında belirlenen hedeflerle aynı doğrultuda bir performans göstermelerinden memnuniyet duyduklarını belirten PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, “Özellikle kalkınmakta ve gelişmekte olan piyasalardaki sürekli büyüme, uluslararası operasyonlarımızı ileriye taşıdı. Türkiye’nin parçası olduğu ESSA bölgesi (Avrupa ve Sahra Altı Afrika) içindeki tüm ülkeler cirolarını organik bazda yüksek tek haneli rakamlar halinde yükseltirken, Türkiye iş birimi çift haneli organik ciro artışı yakaladı. Başarılı girişimleri bir pazardan diğerine taşıma ve küresel markalarımızı yerel olarak daha da anlamlı hâle getirmek üzere yenilikçi yolları bulmaya yönelik çabalarımızın, güçlü uluslararası sonuçlar almamızda önemli bir etkisinin olduğunu düşünüyorum” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tesla, ABD Dışındaki İlk Fabrikasını Çin’de Kuruyor

Tesla’nın Çin’de bir üretim fabrikası kurmak istediği uzun bir süredir gündemdeydi. Bunun için bazı girişimlerde de bulunan Tesla son olarak Çin’de fabrika kuracağının kesinleştiğini açıkladı. Fabrika Çin’in Şanghay kentinde olacak.

Şirket, Şanghay’da inşa edilecek fabrikada üretimin 2 ila 3 yıl sonra başlayacağını ve yılda 500 bin araç üretilmesinin planlandığını açıkladı. Fabrika ABD’nin sınırları dışında kurulan ilk “Gigafactory” de olacak.

Şanghay kent yönetiminden yapılan açıklamada da Tesla Üst Yöneticisi Elon Musk, Şanghay Belediye Başkanı Ying Yong ve diğer yetkililer arasında fabrikanın kurulması konusunda anlaşma imzalandığı bildirildi.

ABD’den sonra en büyük pazar Çin

Açıklamada, fabrikanın, Şanghay’daki en büyük yabancı yatırım olacağı belirtildi.

Çin’de 2014 yılında elektrikli araçlarını satmaya başlayan Tesla’nın California’dan ülkeye gönderdiği araçlara yüzde 15 ithalat vergisi ekleniyor. Buna rağmen Çin’in Tesla için ABD’den sonra en büyük ikinci pazar olduğu ifade ediliyor.

Tesla, ABD Başkanı Donald Trump’ın gümrük vergilerini yükseltmesine misilleme olarak Pekin yönetimi tarafından ilave yüzde 25 ithalat vergisi uyguladığı şirketler arasında yer alıyor.

Tesla’nın satışları artıyor

Şirketin Çin’de elektrikli araç satışlarının geçen yıl yüzde 82 artarak 468 bin olduğu belirtiliyor.

Tesla’nın Şanghay’da bir de araştırma tesisi kuracağı ifade edildi.

Bu arada Tesla’nın Çin’e yatırımının ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının olduğu bir dönemde açıklanması dikkati çekti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link