“Hikayenizin nasıl başlayacağına siz karar veremezsiniz, ama nasıl biteceği sizin elinizde..” son zamanların en ilham verici sözlerinden birisi olarak kaydedeceğimiz bu söz ünlü spor giyim markası Nike’ın Unlimited Future ismiyle yayınladığı son videoya ait.

Tüm şampiyonlar şampiyon olarak doğmaz, hepsi yola sıfırdan başlamıştı temalı videoda ünlü sporcular Serena Williams, LeBron James, Neymar Jr., Mo Farah ve Zhou Qi’nin bebeklik versiyonlarının olduğu bir bebek odasına giren aktör Bobby Cannavale, sakinleştirici bir müzik eşliğinde beşiklerinde vakit geçiren bebeklerle beraber seyircilere de oldukça ilham verici bir biçimde sesleniyor.

Aslında hepimizin dinlemekten oldukça keyif aldığı başarı hikayelerine daha yakın bir açıdan bakan video, aktör Cannavale’ın bebeklere hayatın adil olmadığını bu nedenle nasıl bir dünyada doğacağımıza bizim karar veremeyeceğimizi söylemesi ile başlıyor. Sonrasında sırayla ünlü sporcuların yaşadığı zorluklardan bugünlere gelişine atıfta bulunarak her ünlü sporcunun bebeklik versiyonuna odaklanarak gidiyor. İsmimizin ne olacağına, ev diyebileceğimiz bir yerin olup olamayacağına derken LeBron James’e, ailenizin ülkeyi terk etmek zorunda kalıp kalmayacağına derken de kamera Mo Farah’ın bebeklik versiyonuna odaklanıyor.

Unlimited Future videosu aslında Nike’ın bir süredir başarılı sporcular ile devam ettiği Unlimited serisinin bir parçası ve bu seri her biri  az önce izlediğiniz Unlimited Future videosunda bebeklik halleri ile yer alan ünlü sporcuların başarmak için nasıl çalıştıkları nelerden fedakarlıklar yapmak zorunda kaldıklarını anlatıyor.

nike-unlimited-future-00

Soyunma odalarında yapılan motivasyon konuşmalarına daha farklı bir gözle bakan Unlimited Future sadece şirinlik abidesi bebekleri kullanmıyor aynı zamanda izleyen herkesin kendi hayatında pay çıkarması gereken güçlü bir mesaj da veriyor: “Şampiyonlar şampiyon olarak doğmadı. Onlar bebek olarak doğdu.”

Ünlü film Whiplash’in yönetmeni Damien Chazelle tarafından yönetilen bu ilham verici reklam Wieden & Kennedy Portland  imzası taşıyor.

O zaman son sözlere bir kez daha odaklanalım: “Hikayenizin nasıl başlayacağına siz karar veremezsiniz, ama nasıl biteceği sizin elinizde..”

Kendi hikayemize yeniden başlamak için hiçbir zaman geç değil değil mi? Ne dersiniz, reklamı sevdiniz mi?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın