Birkaç saat önce McDonald’s’ın resmi Twitter hesabından ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik olarak skandal bir tweet (yukarıdaki görselde yer alan tweet) atıldı. Donald Trump’ın Twitter hesabına yönelik olarak atılan ve Barack Obama’dan da bahsedilen tweet’te “Sen aslında bir başkanın iğrenç bir bahanesisin ve biz, Barack Obama’nın dönmesini çok isterdik. Ayrıca minicik ellerin var.” şeklinde bir ifadeye yer verildi. Bununla birlikte tweet, profil sayfasına sabitlendi. Bu tweet, paylaşıldıktan yaklaşık 20 dakika sonra silindi.

Bu skandal tweet silindikten sonra McDonald’s bir tweet atarak konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Twitter, bize hesabımızın tehlikede olduğunu bildirdi. Tweet’i sildik, hesabımızı güvene aldık ve bu konuyu araştırıyoruz.” denildi.

McDonald’s tarafından yapılan bu açıklama, şirketin Twitter hesabının hack’lenmiş olabileceğini akıllara getirdi. Bununla birlikte şirketin Twitter hesabına erişim yetkisi olan bir McDonald’s çalışanının kendi hesabından atacağı tweet’i yanlışlıkla şirketin Twitter hesabından atmış olma ihtimali de mevcut. Ancak tweet’in profil sayfasına sabitlenmesi, fast food zincirinin Twitter hesabının hack’lenmiş olması ihtimalini artırıyor.

Bir Cevap Yazın