Son zamanlarda İstikbal Sucukları isimli bir sucuk markasını duymaya başladık. Markanın reklamlarında da ‘Kayseri’ kelimesi geçince birçok insanın aklına “Kayserili İstikbal Mobilya sucuk işine mi girdi?’ sorusu geldi. Boydak Holding bünyesindeki İstikbal, bu durumdan haklı olarak rahatsız olmuş olacak ki bir basın açıklaması yaparak durumu yalanladı.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ne-ozbwws9A

(İstikbal Sucukları reklamı)

Şirket, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

[colored_box color=”eg. blue, green, grey, red, yellow”]

Dünya standartlarındaki ürün ve hizmetlerini yurtiçi ve yurtdışındaki milyonlarca müşterisiyle buluşturmanın gururunu yaşayan İstikbal; mobilya, yatak ve ev tekstili sektörüne sürekli yatırım yaparak, sadece Türkiye’de değil, dünyada da lider markalar arasında başarılara imza atmaktadır. Bugün itibariyle İstikbal markamız sadece mobilya, yatak ve ev tekstili sektöründe faaliyet göstermekte, yeme-içme ve gıda sektörlerinde yer almamaktadır.

Bu çerçevede, son dönemde piyasada İstikbal ismiyle tüketiciye ulaşan sucuk markası ile herhangi bir bağımız yoktur.

Sektöründe dünya liginde yarışan İstikbal, büyük emeklerle bugünlere getirdiği markanın tüm yasal ve hukuki haklarının ve bu hakları koruma yollarının yurtiçi ve yurtdışında sıkı sıkıya takipçisidir. Bugün ve gelecekte; markalarımızla ilgili haksız rekabete ve hak ihlaline konu olacak her türlü uygulama ve girişim karşısında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.

[/colored_box]

Belli ki İstikbal Mobilya, isim hakları nedeniyle İstikbal Sucukları’na yüklü bir tazminat davası açacak. Bu davanın nasıl sonuçlanacağı da merak konusu. Önümüzdeki günlerde bu isimlendirme kargaşasının ne sonuçlar verdiğini göreceğiz.

Bir Cevap Yazın