Intel ve HP “Teknoloji Çok Moda” Fikri İle “Street Fashion” Projesine İmza Attı 0

Teknoloji ve Moda kelimeleri yan yana gelince bizlerinde aklına ilk gelen markalar Intel ve HP olmaya başladı. Geçtiğimiz Nisan ayında HP Türkiye’nin moda markası Harvey Nichols ile işbirliği yaparak, Premium serisi dizüstü bilgisayarlarını defile ile satışa çıkarmasından sonra HP markasının teknoloji ile modayı birleştirme adına çalışmalar yaptığının sinyalini almıştık. Temmuz ayında da Intel ile birlikte başlattığı ve bir sosyal medya pazarlama çalışması olarak görebileceğimiz “Street Fashion” projesi ile ünlü bloggerları, başarılı fotoğrafçıları ve HP ürünlerini bir araya getirerek başarılı bir pazarlama çalışması yapmaya hazırlanıyor.

hp

Proje kapsamında 3 ay boyunca ünlü fotoğrafçılar; Merve Hasman, Lara Sayılgan ve Mustafa Ergün stil sahibi bloggerların HP ürünleri ile birlikte olan karelerini fotoğraflayacak. Fotoğraflar stil ipuçları ve HP ürünleri ile ilgili bilgiler ile @sokaktarzim adlı instagram hesabından ve blogger’ların hesaplarından paylaşılarak, çeşitli dergilerin temmuz, Ağustos ve Eylül sayılarında yer alacak.

Ekran Alıntısı

Projeye bir reklam sever gözüyle baktığımızda; iletişim kanalı olarak en çok tercih edilen sosyal medya mecrası Instagram’ın kullanılması ve source olarak blogger’ların tercih edilmesi, HP’ın hedef kitlesine vermek istediği mesajı oldukça başarılı bir şekilde ulaştırdığını gösteriyor. Samsung’un “Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışlarına” isim sponsoru olması, Apple’ın “Iphone Fotoğraf Ödülleri” projesine ev sahipliği yapması; son dönemlerde teknoloji markalarının salt ürün özelliklerini anlatan reklamlar yerine bu tür projeler ile hedef kitleye ulaşmayı tercih ettiğini bizlere göstermişti. HP ve Intel’in de “Street Fashion” projesi ile bu akıma ayak uydurduğunu söyleyebiliriz. Sizler de proje kapsamında temmuz ayı boyunca paylaşılan diğer fotoğrafları merak ettiyseniz; @sokaktarzim adlı Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

iPhone X’in Kamerası İle Çekilmiş İlk Fotoğraflar Yayınlandı! 0

Apple geçtiğimiz gün Apple Park’ta gerçekleştirdiği lansman ile tanıttığı yeni iPhone modelleri iPhone X ve İphone 8 ile çekilen fotoğrafları yayınladı.

iPhone X’te 12 MP‘lik çift ana kamera bulunuyor. Cihazda büyük ve hızlı sensörlere kullanılmış. Bununla birlikte yeni renk filtresi kullanıcılara sunuluyor. Geniş açılı kamera f/1.8 diyafram açıklığına, telefoto ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip.
Ayrıca her iki kamerada optik görüntü sabitleyici var. Kameranın ortasında Quad LED True Tone flaş mevcut. Apple yeni flaşın 2 kat daha güçlü olduğunu vurguladı.
İşte o merakla beklenen fotoğraflar:

Apple ile Evli Bir Çift Arasında Geçen iPad Diyaloğu ve Müşteri Memnuniyeti 1

Apple, rakiplerini bir süre izledi ve onlara meydan okumak için satışa sunulan iPad 2’nin önemli bir üretim kusuru olup olmadığından emin olmak için ilk birkaç hafta boyunca müşterilerinden gelen tüm iade ve şikayetleri dikkate almaya karar verdi. Uyguladıkları bu politika onlar için eğlenceli olduğunu düşündüğümüz bir hikayeye de yol açtı.

İnsanların iPad 2’yi geri göndermelerinin muhtemelen birkaç farklı sebebi vardı. Belki bir arıza belki de tabletin onlar için uygun olmadığını düşündüler, fakat bu hikaye onlardan biraz farklı.

Bir Apple müşterisi en yakınında ki Apple Store mağazasına giderek üzerinde bir sticker ile sağlam olan iPad 2’yi iade ediyor. Apple personeli notun üzerinde beklemediği bir şey ile karşılaşıyor. Müşterisi tarafından gelen notta eşinin bir iPad 2 istemediği için ‘Eşim hayır dedi’ yazıyordu. Gelen ürün ve not Apple personeli tarafınca komik bir şey olarak işaretleniyor ve kaldırılıyor.

Daha sonra Apple yöneticileri bu durumun farkına varıyor ve müşterisine sıfır bir iPad 2 göndererek üzerinde ‘Apple evet dedi’ notunu paylaşarak müşterilerini esprili bir jest yaparak onları geri kazanıyorlar.

iPad gönderiminden sonra çift  Apple’ın bu jestine karşılık iPad’leriyle bir selfie çekerek hikâyeyi sosyal medya hesaplarında paylaştı ve bir müşteri memnuniyeti hikâyesi daha okumamızı sağladı…

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link