Teknoloji ve Moda kelimeleri yan yana gelince bizlerinde aklına ilk gelen markalar Intel ve HP olmaya başladı. Geçtiğimiz Nisan ayında HP Türkiye’nin moda markası Harvey Nichols ile işbirliği yaparak, Premium serisi dizüstü bilgisayarlarını defile ile satışa çıkarmasından sonra HP markasının teknoloji ile modayı birleştirme adına çalışmalar yaptığının sinyalini almıştık. Temmuz ayında da Intel ile birlikte başlattığı ve bir sosyal medya pazarlama çalışması olarak görebileceğimiz “Street Fashion” projesi ile ünlü bloggerları, başarılı fotoğrafçıları ve HP ürünlerini bir araya getirerek başarılı bir pazarlama çalışması yapmaya hazırlanıyor.

hp

Proje kapsamında 3 ay boyunca ünlü fotoğrafçılar; Merve Hasman, Lara Sayılgan ve Mustafa Ergün stil sahibi bloggerların HP ürünleri ile birlikte olan karelerini fotoğraflayacak. Fotoğraflar stil ipuçları ve HP ürünleri ile ilgili bilgiler ile @sokaktarzim adlı instagram hesabından ve blogger’ların hesaplarından paylaşılarak, çeşitli dergilerin temmuz, Ağustos ve Eylül sayılarında yer alacak.

Ekran Alıntısı

Projeye bir reklam sever gözüyle baktığımızda; iletişim kanalı olarak en çok tercih edilen sosyal medya mecrası Instagram’ın kullanılması ve source olarak blogger’ların tercih edilmesi, HP’ın hedef kitlesine vermek istediği mesajı oldukça başarılı bir şekilde ulaştırdığını gösteriyor. Samsung’un “Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışlarına” isim sponsoru olması, Apple’ın “Iphone Fotoğraf Ödülleri” projesine ev sahipliği yapması; son dönemlerde teknoloji markalarının salt ürün özelliklerini anlatan reklamlar yerine bu tür projeler ile hedef kitleye ulaşmayı tercih ettiğini bizlere göstermişti. HP ve Intel’in de “Street Fashion” projesi ile bu akıma ayak uydurduğunu söyleyebiliriz. Sizler de proje kapsamında temmuz ayı boyunca paylaşılan diğer fotoğrafları merak ettiyseniz; @sokaktarzim adlı Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın