H&M Milenyum Kuşağı İçin Lüks Marka Çıkarıyor

İsveç’in tüm dünyada oldukça ilgi gören markası H&M, milenyum kuşağı için lüks bir marka çıkarıyor. Markanın ismi Nyden, İsveççe’de “yeni” ve “o” kelimelerinin birleşmesiyle meydana gelmiş. 2018’in başlarından itibaren markanın ürünlerinin satışa sunulması bekleniyor. 2013’ten beri H&M’de çalışmakta olan Oscar Olsson, Nyden’ın başkanlığını yapacak.

Marka influencer’ların yardımı ile Los Angeles’ta dizayn edildi. Modanın gelecekteki  farklı “kabilelere” nasıl hitap edeceği, İsveç grubunun yeni felsefesinin bir parçası. Kimse ünlülere veya tüketicilere ne giymeleri gerektiğini söylemeyecek. Nyden diğer milenyum kuşağı markalarından farklı olarak trendlerin takibini yapmayacak ve geleneksel moda takviminin dışına çıkacak olmasıyla dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor.

İnfluencer’lar, markanın seçkin bir kumaş ve materyal yelpazesine erişebilecekleri Los Angeles tasarım merkezine davet edilecek. Koleksiyonlar dört haftalık bir sürede oluşturulabilir ve çevrimiçi veya fiziksel etkinliklerde satılabilir. “Uygun fiyatlı lüks” anlayışıyla olsa da fiyatlar ürünlere göre değişkenlik gösterecek. Olsson, Nyden’in geleneksel hızlı moda markası olmayacağını, ancak biraz yüksek bir seviyede fiyatlandırılmış sınırlı koleksiyonlardan oluşacağını vurguladı.

Olsson markanın başında gözükmesine rağmen artist Noomi Rapace ve dövme sanatçısı Doktor Woo da yaratıcılığın arka planında olacak. 

Markanın hitap edeceği kişiler, “Netokrat” olarak adlandırdıkları hedef kitle. Olson, New York Magazine’e “Netokrat güvenilirlik, gerçeklik ve kişilik özelliklerine her zamankinden daha hassastır. Ayrıca, kendilerini ya da başkalarını sömürmeye karşı da daha hassastırlar” dedi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Zara Türkiye’deki Mağazalarını Kapatıyor Mu?

Fatih Altaylı Habertürk’teki “Bye bye Zara” başlıklı yazısında dünyaca ünlü marka Zara’nın Türkiye’deki mağazalarını kapatacağını öne sürdü.

Hürriyet’in haberine göre ise Inditex Grup yöneticileri “Bu konu hakkında yorum yapmak istemiyoruz” açıklamasında bulundu. Sektör temsilcileri, markanın yatırımlarına devam ettiğine dikkat çekiyor. Zara’nın bağlı olduğu Inditex Grup adına yapılan açıklamada ise, Türkiye’den çıkıyor yönündeki iddialar yalanlandı. Açıklamada “Mağaza kapatmıyoruz aksine yeni mağazalar açıyoruz” denildi.

Daha önce de Zara ile ilgili Türkiye’den çekileceği gibi yorumlarda bulunulmuştu. Bu seferki iddia Zara’nın Türkiye’deki tüm mağazalarını kira ve yüksek maliyetler nedeniyle kapatıp sadece online sitesi üzerinden satışlara devam edeceği yönünde. Zara’nın mağazalarını kapatacağını öne süren İspanyol Inditex’in olduğunu belirten gazeteci Fatih Altaylı, “Bana bu bilgiyi veren, Türkiye’nin en önemli tekstil üreticilerinden biri” diyerek giyim firmasının faaliyetini online satış olarak devam ettireceğini belirtti.

Daha önce de sizlerle Zara, Mango gibi markalara üretim yapan Bravo isimli fabrikanın iflasının ardından uğradıkları haksızlığa karşı eylem yapan fabrika işçilerinden bahsetmiştik. Bu iddialardan ve yaşananlardan sonra Zara Türkiye’de kalmaya devam edebilecek mi? Bu sorunun cevabını merakla bekliyoruz.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Welder Moody, Tüm Dünyayı Modunu Paylaşmaya Davet Ediyor!

İnsanların içinde olduğu modun, zamanı tanımlayan tek şey olduğuna inanan Welder Moody, #ShareYourMood etiketiyle dünyayı modunu paylaşmaya davet ediyor.

Yeni başlayan kampanyada, tüm dünyadan Instagram kullanıcıları, hangi modda olduklarını anlatan videolar çekmeye ve #ShareYourMood etiketi ile paylaşmaya davet ediliyor.

Kampanya için anlaşılan, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan influencer’ların da katılımı sayesinde #ShareYourMood şimdiden geniş bir kitleye yayılmaya başladı.

Paylaşılan videolar arasından her hafta kazanan bir Instagram kullanıcısına seçtiği bir adet Welder Moody saat hediye edilip, videosu haftanın kazananı olarak Welder Instagram hesabından tüm dünya ile paylaşılıyor.

Ancak asıl proje buradan sonra başlıyor!

Her haftanın kazanan videoları birleştirilerek Welder Watch’ın küresel reklam filmi oluşturulacak! Reklam filminin müziği ise Amerikalı bağımsız müzik grubu UTAH tarafından hazırlandı.

Aralık 2017’de başlayan ve 2018 yılı boyunca da devam edecek olan #ShareYourMood kampanyasında her hafta seçilen bir videonun sahibi kendi seçeceği bir Welder Moody saatin sahibi olmaya devam ederken, küresel reklam filmleri ise katılımcıların videolarıyla oluşturulmaya devam edilecek.

Welder Watch için 14 ülkede sürdürülen iletişim çalışmaları İstanbul merkezli olarak Promoqube tarafından yürütülüyor.

Welder Watch’ı sosyal medyada takip etmek için:

Proje Sahibi: Welder Watch

Yaratıcı Ajans: Promoqube

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link