Teknoloji devi Google, birçok farklı alanda yatırım yapıyor olsa da özellikle internet tabanlı hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Son yıllarda kendi ürünlerini üretmeye ve kullanıcılara sunmaya da yönelmiş olan Google, bunu birinci elden yapabilmek için önümüzdeki günlerde bir “pop-up” mağaza açmaya hazırlanıyor.

googlestore

Google-glass döneminde satışlarını arttırmak için ürün deneme salonları açan Google, bu stratejisini biraz daha ileriye taşıyor ve belirli bir süre hizmet verecek olan (pop-up) mağazasını New York’ta açmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta yeni ürünlerini duyuran Google, “MadeByGoogle” ürünlerini bu mağazada sergilemeyi planlıyor.

google-pixel

Mağazada; Google’ın akıllı telefonu Pixel, akıllı hoparlör Google Home, sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View ve Google Wifi, Google Chromecast gibi daha birçok ürün bulunuyor.

20 Ekim’de açılacak mağazanın web sitesi de hazır ve ürünlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşılabiliyor

google-daydream

Teknoloji devleri, farklı alanlarda çıkardıkları ürünlerle her geçen gün daha fazla karşı karşıya geliyor. Bu rekabet ortamında Google, avantaj sağlamak için kendi mağazalarını açmaya hazırlanıyor olabilir. Ancak Google’ın bunu başarabilmesi için rakibi Apple gibi mağaza içi farklı bir kullanıcı deneyimi yaratması şart gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın