Microsoft’un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı ve Windows 8.1 ile Internet Explorer 11’de güvenlik açığı bulanlara para vaadettiği ödül programının ilk kazananı belli oldu. IE 11’in ön izleme sürümünde var olan güvenlik açıkları ile ilgili ödül programına çok sayıda başvuru aldıklarını açıklayan Microsoft yetkilileri, bu başvurulardan birinin ciddiye alınması gereken bir risk olduğuna karar vererek başvuru sahibine 11 bin dolar kadar bir para ödülünün verileceğini açıkladılar.

pretty-win8-1024x640

Peki kazanan kim dersiniz? Güvenlik açığını bulan kişi Ivan Fratric adlı bir sistem güvenliği uzmanı. Daha ilginci ise faal olarak Google’ da görevini sürdürüyor olması. Halen Google’da çalışan Fratric geçen yıl, yine Microsoft’un düzenlediği, güvenlik yazılımları yarışmasından da 50 bin dolar kazanmış. Görünen o ki Google – Microsoft çekişmesi yalnızca şirketler arasında değil; çalışanlar arasında da bir hayli hararetli ilerleyebiliyor. Fakat yine de ödüllendirme konusunda Microsoft’un tarafsızlığından dolayı ödülü bir Google çalışanına göndermesinin de, tebriğe layık bir başarı olduğunu gözardı etmemek gerekir.

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here