Gelin Sizi Adidas Originals’ın Sergisine ve Pop-up Mağazasına Götürelim

1990’ların başında, Adidas yeni bir felsefe başlattı ve “Her şey esastır” sloganını kullanmaya başladı. Yeni slogan ile başlatılan ilk ürün EQT, o zaman ekonomik olarak sarsılan marka için bir dönüş oluşturdu. Tarihine dayanan ve gerçek temellerine sığan felsefe, bugüne kadar  Adidas Equipment’a yol göstermiştir. 

Felsefeyi sezgisel bir biçimde sergilemek amacıyla bu sergi, EQT arşivlerini açarak ve EQT tarafından sağlanan deneyim biçimlerini benzersiz kültürel içerikleri sunarak adeta ziyaretçilerine zaman yolculuğu yaptırıyor. 

Güney Kore’de açılan bu sergide değişik odalar mevcut. Bu odalar aracılığıyla Adidas ziyaretçilerini değişik konseptlerle 1990’lı yıllara götürüyor.

Medya Odası

Braun tüp TV setlerinde ve 8mm filmde sunulan videolar ve tipografik görüntüler, EQT’nin gelişimiyle ilgili görsel içeriklerle farklı zamanlardan deneyimleri birleştiren medya odası geçmiş ve günümüz teknolojilerinin birleştirildiği bir yer olmuş.

Arşiv Kulesi

Merkez alanındaki Arşiv Kulesi, sürekli değişen zamanların akışında bir kaya gibi sağlam duran EQT felsefesinin sürekliliğini sembolize ediyor. 11 metre yüksekliğindeki şeffaf kule, cam ve akrilikten yapılmış ve yalnızca belirli bir açıdan görülebilen tek cesur bir EQT baskısı içermekte. Kule 90’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar EQT ayakkabılarının sergilendiği iki bölümden oluşuyor. Genel deneyim, zamanlarının ana renklerini, geleneksel ‘alt yeşil’ ve çağdaş ‘turbo kırmızısı’ özelliklerini taşıyan, geçmişten günümüze zaman akışını temsil eden bir aydınlatmayla da destekleniyor.

Geçmiş & Günümüz Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf sergisinde, dönemin iki ikonik fotoğrafçısının eserleri EQT’nin temel değerlerini ve anlamını vurgulandı. Lawrence Watson’un fotoğrafları, EQT doğduğunda 90’lı yılların kültürel hassasiyetleri hakkında fikir verirken, çağdaş görseller Juergen Teller’in eserleri tarafından temsil edildi. Fotoğrafların beyaz çerçevelerde ve asılı tellerle sunulması fotoğraf galerisinin beyaz küpünü referans aldı.

Kesit Odası

EQT’nin döneminin felsefesini vurgulayabilmek adına Kesit Odası’nda, bu felsefe üç bölümden oluştu: ‘EQT’nin Doğuşu’, ‘Değişen Zamanlar’, ‘EQT’nin Yeni Mücadelesi’. Ve bu üç felsefe için mekan üç farklı bölüme ayrıldı. 

Kültür Deneyimi

Ziyaretçilerin yolculuğunu tamamlamak ve sergi anlatımını derinleştirebilmek için Koreli sanatçılarla işbirliği içinde eserler hazırlanmış. DJ Soulscape, 90’lı yıllardan kalma klasik hip hop albümlerinin küratörlüğünü yapmış. Ziyaretçiler, Young Jin Kim’in eskilerinden oluşan bir sergiye ek olarak, fotoğraf duvarında ressamın yeni eserlerini çekebilir.

Pop-up Mağaza

Bu mobil pop-up mağazası, ziyaretçilere eksiksiz toplama ve satın alma öğelerini elden ele alma şansını vermek için en yeni EQT spor ayakkabılarını kullanıyor. İçeride, özel sipariş edilen spor ayakkabılar için bir bölüm ve ayakkabı temizleme kulübeleri gibi çeşitli hizmetler bulunuyor. 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Markaların Enflasyonla Mücadele Atakları

  • Yıllık yüzde 24.5’e ulaşan enflasyonla mücadele kapsamında, firmalarla ürünlerde asgari yüzde 10 indirim uygulanması başlatılmıştır.
  • İşte yüzde 10 ve daha fazla indirime katılan markaların tam listesi.
  • İlgili Yazı; Nutella’daki Yüzde 70 İndirim, İnsanların Birbirine Girmesine Neden Oldu

    Gelin hangi firmaların enflasyon döneminde ne kadar indirim yaptıklarına bakalım.

PEGASUS


Pegasus tüm yurt içi uçuşlarına özel %20 indirim uyguladı.  Pegasus’un yaptığı bu indirim 1 Aralık 2018 – 30 Mart 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

ECZACIBAŞI TOPLULUĞU

Eczacıbaşı Topluluğu: Karo seramik ve seramik sağlık gereçlerinde VitrA markalı tüm ürünlerde yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulayacağını duyurdu.

BOYNER

Boyner grubu tüm magazalarında yüzde 10 indirim kampanyası başlatacak. Enflasyonla mücadeleye tam destek veren Boyner Grup şirketleri AY Marka, Beymen, BR Mağazacılık, Boyner, Hopi ve Morhipo oldu. Yüzde 10 indirim uygulayacak Boyner Grup markaları ise Academia, Agenda, Altınyıldız Classics, Barbie, Beymen Business, Beymen Club, Beymen Collection, Beymen Çanta, Beymen Studio, Black Pepper, Cotton Bar, Divarese, D by Divarese, Deep Purple, Enchantimals, Fabrika, Funky Rocks, George Hogg, Giro, House of Camellia, Limon Company, Loves You, MammaRamma, Monster High, Morhipo Kids, Morhipo Home, Morhipo Beach, NetWork, North of Navy, Penford, People by Fabrika, Pi, Pink&Orange, Que, T-Box, Tommorrowsland, Walk on by, Whiplash olarak sıralandı.

MEDİAMARKT

MediaMarkt: – Tüketicimizin alım gücüne katkıda bulunacak şekilde, belirli ürünlerde indirim yapacağız. Üstelik bu ürünleri her hafta güncelleyerek müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

UĞUR  DONDURUCULARI

Uğur donducuları : Uğur Şirketler Grubu’nun Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Öksüzömer, enflasyonla mücadelede üzerlerine düşeni yerine getireceklerini belirterek, “Ürünlerimizde yüzde 10 ile 22 arasında indirim uygulamaya başladık.” dedi.

MARKETLER

Carrefour, BİM, ŞOK, Metro, Migros, Metro, A101 marketlerinde 50 üründe iki ay süreyle yüzde 10 indirim uygulanacak. Marketler şu anda hazırlıklarını yapıyorlar. Yakında indirimler ilan edilecek.

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ

Türkiye Bankalar Birliği : TBB’den yapılan açıklamada, “Bankaların firmalara 1 Ağustos’tan sonra yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında 10 Ekimden itibaren vade sonunu beklemeden yüzde 10 indirim yapacaklarını duyurdu.

DAMAT ve TWEEN MARKALARI

Damat ve Tween markaları : Orka Holding, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında, Damat, Tween ve D’S Damat olmak üzere tüm markalı ürünlerinde yüzde 20 indirim yaptı.

ÇAYKUR

Çaykur 2017’den beri zam yapmadı, bundan sonra da zam yapmayacağını duyurdu.

Kale Endüstri Holding

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Kale Kilit markalı kilit ürünleri ile Kale Alarm sistemlerinde yüzde 10 indirim uygulayacaklarını duyurdu.

Ek olarak  perakende,mobilya,otobüs biletleri,konut sektörleri,restorantlar,oteller de kampanyaya destek vererek en az %10 indirim yapacaklarını duyurdu.


En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bansky’nin Kaybolan Eserine Gerçek Zamanlı Göndermeler


Ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü ‘Kırmızı Balonlu Kız’ adlı eseri Londra’daki Sotheby’s müzayede evinde 1 milyon sterlinden yüksek bir fiyatla satılmasının hemen ardından eser kendi kendini parçaları ayrılmıştı. Üstelik Kimliği bilinmeyen gizemli sanatçı Banksy o anı Instagram hesabından ” Gidiyor, gidiyor, gitti…” mesajıyla paylaşmıştı.

Bu ilginç duruma markalar da kayıtsız kalmadı ve gerçek zamanlı iletişim dediğimiz iletişimi sergileyerek olaya göndermede bulundular.

Bu markalardan ilki Unico Sigorta. Ogilvy İstanbul’un Sosyal Medya ekibi, müşterisi Unico Sigorta için Banksy’nin müzayedede kendini imha eden son sanat eserine atıfta bulunduğu eğlenceli bir paylaşımda bulundu. Ogilvy İstanbul tarafından hazırlanan yaratıcı içerikte “evinizdeki değerli eşyalarını seviyorsan, Unico Konut Sigortasını da seversin” mesajıyla oldukça yaratıcı bir kampanyaya imza attı.

Bir diğer gerçek zamanlı iletişim örneği sergileyen marka ise McDonald’s. Markanın Malta’daki reklam ajansı çalışanı Richard Agius, patates kızartmasını tablo içerisine yerleştirerek “Going Once, Going Fries, Gone” göndermesiyle sosyal medyada paylaştı. Ardından benzer bir paylaşım McDonald’s Avusturya’dan da geldi ve ikisi de benzer görseller paylaştırlar.

“Real time marketing” denilen gerçek zamanlı iletişim çalışmalarını seviyoruz. Sizler ne düşünüyor musunuz, böyle zekice ve hızlı kurgulanan kampanyalar daha çok dikkat çekmiyor mu?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link