Gelin Sizi Adidas Originals’ın Sergisine ve Pop-up Mağazasına Götürelim

1990’ların başında, Adidas yeni bir felsefe başlattı ve “Her şey esastır” sloganını kullanmaya başladı. Yeni slogan ile başlatılan ilk ürün EQT, o zaman ekonomik olarak sarsılan marka için bir dönüş oluşturdu. Tarihine dayanan ve gerçek temellerine sığan felsefe, bugüne kadar  Adidas Equipment’a yol göstermiştir. 

Felsefeyi sezgisel bir biçimde sergilemek amacıyla bu sergi, EQT arşivlerini açarak ve EQT tarafından sağlanan deneyim biçimlerini benzersiz kültürel içerikleri sunarak adeta ziyaretçilerine zaman yolculuğu yaptırıyor. 

Güney Kore’de açılan bu sergide değişik odalar mevcut. Bu odalar aracılığıyla Adidas ziyaretçilerini değişik konseptlerle 1990’lı yıllara götürüyor.

Medya Odası

Braun tüp TV setlerinde ve 8mm filmde sunulan videolar ve tipografik görüntüler, EQT’nin gelişimiyle ilgili görsel içeriklerle farklı zamanlardan deneyimleri birleştiren medya odası geçmiş ve günümüz teknolojilerinin birleştirildiği bir yer olmuş.

Arşiv Kulesi

Merkez alanındaki Arşiv Kulesi, sürekli değişen zamanların akışında bir kaya gibi sağlam duran EQT felsefesinin sürekliliğini sembolize ediyor. 11 metre yüksekliğindeki şeffaf kule, cam ve akrilikten yapılmış ve yalnızca belirli bir açıdan görülebilen tek cesur bir EQT baskısı içermekte. Kule 90’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar EQT ayakkabılarının sergilendiği iki bölümden oluşuyor. Genel deneyim, zamanlarının ana renklerini, geleneksel ‘alt yeşil’ ve çağdaş ‘turbo kırmızısı’ özelliklerini taşıyan, geçmişten günümüze zaman akışını temsil eden bir aydınlatmayla da destekleniyor.

Geçmiş & Günümüz Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf sergisinde, dönemin iki ikonik fotoğrafçısının eserleri EQT’nin temel değerlerini ve anlamını vurgulandı. Lawrence Watson’un fotoğrafları, EQT doğduğunda 90’lı yılların kültürel hassasiyetleri hakkında fikir verirken, çağdaş görseller Juergen Teller’in eserleri tarafından temsil edildi. Fotoğrafların beyaz çerçevelerde ve asılı tellerle sunulması fotoğraf galerisinin beyaz küpünü referans aldı.

Kesit Odası

EQT’nin döneminin felsefesini vurgulayabilmek adına Kesit Odası’nda, bu felsefe üç bölümden oluştu: ‘EQT’nin Doğuşu’, ‘Değişen Zamanlar’, ‘EQT’nin Yeni Mücadelesi’. Ve bu üç felsefe için mekan üç farklı bölüme ayrıldı. 

Kültür Deneyimi

Ziyaretçilerin yolculuğunu tamamlamak ve sergi anlatımını derinleştirebilmek için Koreli sanatçılarla işbirliği içinde eserler hazırlanmış. DJ Soulscape, 90’lı yıllardan kalma klasik hip hop albümlerinin küratörlüğünü yapmış. Ziyaretçiler, Young Jin Kim’in eskilerinden oluşan bir sergiye ek olarak, fotoğraf duvarında ressamın yeni eserlerini çekebilir.

Pop-up Mağaza

Bu mobil pop-up mağazası, ziyaretçilere eksiksiz toplama ve satın alma öğelerini elden ele alma şansını vermek için en yeni EQT spor ayakkabılarını kullanıyor. İçeride, özel sipariş edilen spor ayakkabılar için bir bölüm ve ayakkabı temizleme kulübeleri gibi çeşitli hizmetler bulunuyor. 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

McDonald’s 90’lar Aşıkları İçin Çıkardığı ‘McDelivery Koleksiyonu’nu Duyurdu


Bir çok kampanyayla dikkat çekmeye çalışan McDonald’s’ı hepimiz çok seviyoruz, sağlıklı olmadığını bildiğimiz halde her fırsatta yiyoruz. Çocuklar için tasarlanan oyuncaklar ve “kral ve kraliçe” tacı ile çocukları mutlu etmeyi de başaran McDonald’s bu sefer de gençleri mutlu etmeyi hedefliyor.

Obezite Sorunu İçin de Kaloriyi Azaltmayı Hedefliyor

Çocuklarda artan obezite durumu için aldığı önlemlerle geçtiğimiz aylarda McDonald’s çocuk menüsü olan “Happy Meals” menüsünün 600 kaloriyi geçmeyecek açıklaması birazda olsa aileler için güvenilir hale gelmiştir. 600, kalorinin içerisinde ise %10’undan azı doymuş yağ ve şeker olacakken, menülerde ki sodyum miktarı da azaltılacağını sizlerle paylaşmıştık.

‘McDelivry’ Koleksiyonu

McDonald’s gençlerin dikkatini çekmek üzere bir koleksiyonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 19 Temmuz günü düzenlenecek olan “Küresel McDelivery Günü” kutlamasında “Altın Kemerler” 90’ların nostaljik ve eğlenceli grafikleriklerinden etkilenen 2018 “geçmiş zaman koleksiyonunu’’ sunuyor.

McDonald’s, en ünlü hamburgerlerinden BigMac’in ve ikonik patates kızartmasının yer aldığı çoraplar ile koleksiyonuna renk katmış.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İnternetin En Popüler Markası H&M

  • İsveçli moda markası H&M, internette 30 milyondan fazla aramayla internetin en popüler markası oldu. 
  • H&M’i ayda 25 milyon arama ile Zara izledi.
  • İlgili yazı; Hazır Giyim Savaşları: Zara vs H&M

İsveçli perakende markası tüm  H&M rakiplerini sollayarak internetin en popüler markası olmayı başardı. H&M, SEMrush tarafından derlenen internet arama verilerine göre, dünya çapında ayda 30 milyondan fazla arama kaydederek, dünyanın en popüler markası olmayı başardı. 

H&M’i ayda 25 milyon arama ile Zara izledi. Spor giyim devi Adidas ve Nike, İngiltere merkezli online perakendeci Asos ile her biri 15 milyondan fazla aylık arama hacmi ile üçüncü sırada yer aldılar.

En sevdikleri moda markalarını tercih eden İngiliz moda tüketicileri, Asos ve New Look ile 4 milyonu aşkın arama ile en üst sıradaki yerini alırken, 2 milyonu aşan Topshop ve Boohoo ile ikinci sırada yer alıyor.

İnternet aramalarına modanın fast food’u olarak bilinen fast-fashion markaları damga vururken lüks markaların ayda 5 milyon aramanın üzerine çıkamadığı görüldü.

Kaynak: Fashionunited

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link