Gelin Sizi Adidas Originals’ın Sergisine ve Pop-up Mağazasına Götürelim

1990’ların başında, Adidas yeni bir felsefe başlattı ve “Her şey esastır” sloganını kullanmaya başladı. Yeni slogan ile başlatılan ilk ürün EQT, o zaman ekonomik olarak sarsılan marka için bir dönüş oluşturdu. Tarihine dayanan ve gerçek temellerine sığan felsefe, bugüne kadar  Adidas Equipment’a yol göstermiştir. 

Felsefeyi sezgisel bir biçimde sergilemek amacıyla bu sergi, EQT arşivlerini açarak ve EQT tarafından sağlanan deneyim biçimlerini benzersiz kültürel içerikleri sunarak adeta ziyaretçilerine zaman yolculuğu yaptırıyor. 

Güney Kore’de açılan bu sergide değişik odalar mevcut. Bu odalar aracılığıyla Adidas ziyaretçilerini değişik konseptlerle 1990’lı yıllara götürüyor.

Medya Odası

Braun tüp TV setlerinde ve 8mm filmde sunulan videolar ve tipografik görüntüler, EQT’nin gelişimiyle ilgili görsel içeriklerle farklı zamanlardan deneyimleri birleştiren medya odası geçmiş ve günümüz teknolojilerinin birleştirildiği bir yer olmuş.

Arşiv Kulesi

Merkez alanındaki Arşiv Kulesi, sürekli değişen zamanların akışında bir kaya gibi sağlam duran EQT felsefesinin sürekliliğini sembolize ediyor. 11 metre yüksekliğindeki şeffaf kule, cam ve akrilikten yapılmış ve yalnızca belirli bir açıdan görülebilen tek cesur bir EQT baskısı içermekte. Kule 90’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar EQT ayakkabılarının sergilendiği iki bölümden oluşuyor. Genel deneyim, zamanlarının ana renklerini, geleneksel ‘alt yeşil’ ve çağdaş ‘turbo kırmızısı’ özelliklerini taşıyan, geçmişten günümüze zaman akışını temsil eden bir aydınlatmayla da destekleniyor.

Geçmiş & Günümüz Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf sergisinde, dönemin iki ikonik fotoğrafçısının eserleri EQT’nin temel değerlerini ve anlamını vurgulandı. Lawrence Watson’un fotoğrafları, EQT doğduğunda 90’lı yılların kültürel hassasiyetleri hakkında fikir verirken, çağdaş görseller Juergen Teller’in eserleri tarafından temsil edildi. Fotoğrafların beyaz çerçevelerde ve asılı tellerle sunulması fotoğraf galerisinin beyaz küpünü referans aldı.

Kesit Odası

EQT’nin döneminin felsefesini vurgulayabilmek adına Kesit Odası’nda, bu felsefe üç bölümden oluştu: ‘EQT’nin Doğuşu’, ‘Değişen Zamanlar’, ‘EQT’nin Yeni Mücadelesi’. Ve bu üç felsefe için mekan üç farklı bölüme ayrıldı. 

Kültür Deneyimi

Ziyaretçilerin yolculuğunu tamamlamak ve sergi anlatımını derinleştirebilmek için Koreli sanatçılarla işbirliği içinde eserler hazırlanmış. DJ Soulscape, 90’lı yıllardan kalma klasik hip hop albümlerinin küratörlüğünü yapmış. Ziyaretçiler, Young Jin Kim’in eskilerinden oluşan bir sergiye ek olarak, fotoğraf duvarında ressamın yeni eserlerini çekebilir.

Pop-up Mağaza

Bu mobil pop-up mağazası, ziyaretçilere eksiksiz toplama ve satın alma öğelerini elden ele alma şansını vermek için en yeni EQT spor ayakkabılarını kullanıyor. İçeride, özel sipariş edilen spor ayakkabılar için bir bölüm ve ayakkabı temizleme kulübeleri gibi çeşitli hizmetler bulunuyor. 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

İki Siyahi Müşterisini Tutuklatan Starbucks Boykot Ediliyor

ABD’deki bir Starbucks şubesinde, iki siyahi müşterinin sebepsiz yere tutuklanmasıyla ilgili olaydan dün sizlere bahsetmiştik. Starbucks CEO’su Kevin Johnson’ın olayla ilgili yaptığı açıklama ve dilediği özür birçok kişi için yeterli gelmemiş olacak ki, geçtiğimiz hafta yaşanan ve özellikle sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran bu olaya yönelik tepkiler artarak devam ediyor.

Business Insider’ın yaptığı habere göre, birçok Starbucks müşterisi şirketin bu davranışını protesto etmek amacıyla Burger King, Dunkin’ Donuts, Panera ve yerel kahve dükkanlarından aldıkları kahvelerle çektikleri fotoğrafları sosyal medyadan paylaştı. Bu boykota katılan insanlar, #BoycottStarbucks etiketiyle birlikte tercih ettikleri yeni kahvenin fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşıyorlar. Genel olarak insanların kahve almayı tercih ettiği kahve dükkanlarının sahiplerinin siyahi olmaları da olayla ilgili dikkat çeken unsurlardan biri.

Starbucks’ı protesto edenler arasında Ebro Darden isimli radyo sunucusu da vardı. Kendisi Instagram hesabından Dunkin’ Donuts markası altında eleştiri amaçlı olarak hazırlanmış bir görsel paylaştı ve görselde şu yazıyordu:

Kahve iyi değil, ama seni siyahi olduğun için tutuklamıyoruz.

Bir kişi ise Starbucks’a giderek sipariş ettiği kahve için isim olarak “Siyahilerin Hayatları Önemlidir” yazdırdı ve daha sonrasında bunun fotoğrafını sosyal medyada paylaşmayı da ihmal etmedi.

Starbucks CEO’su Kevin Johnson geçtiğimiz cumartesi günü olayla ilgili olarak yaptığı ve özürlerini ilettiği açıklamada, tutuklanan iki siyahi adamla uzlaşmaya gideceklerini ve böyle bir olayın gelecekte tekrar yaşanmamasını garanti altına almak için gerekli değişiklikleri yapacaklarını açıklamıştı. Ancak bu boykot olayının uzun süre devam etmesi durumunda, şirketin imajını düzeltmesi için hızlı bir şekilde yeni adımlar atması gerekecek gibi görünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link