Doritos, Kadınlara Özel Cips Çıkartacağı Haberlerini Yalanladı

Dün sizlerle, Doritos‘un kadınlara özel bir cips çıkartacağına dair bir haber paylaşmıştık. Doritos’un sahibi olan PepsiCo’nun CEO’su Indra Nooyi’nin Freakonomics Radio ile yaptığı röportajdaki açıklamalarına dayandırılan habere göre, Doritos’un kadınlara yönelik olarak çıkarmayı planladığı bu cips, yerken daha az çıtırdama sesi çıkartacak ve cipsin pakedi de el çantasına sığabilecek boyutta olacaktı.

Ancak yeni gelen bilgilere göre bu haberler PepsiCo tarafından yalanlandı. AdAge’in yaptığı habere göre PepsiCo şirketinden bir yetkili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kadın tüketiciler için özel bir Doritos ürünü konusundaki haberler yanlış. Bizim zaten kadınlar için Doritos’umuz var. Ona Doritos deniyor ve her gün milyonlarca insan onun tadını çıkarıyor. Aynı zamanda biz, ihtiyaçların ve tercihlerin değişmeye devam ettiğini biliyoruz ve her zaman müşterilerimizin dikkatini çekmek ve onları memnun etmek için yeni yollar arıyoruz.”

PepsiCo, yaptığı bu açıklamayla bir bakıma kendi CEO’sunun yaptığı açıklamaları da yalanlamış oldu. Zira The Independent’ın yaptığı habere göre PepsiCo CEO’su Indra Nooyi röportaj sırasında yaptığı açıklamada, kadınların halka açık yerlerde cips yerken erkekler kadar rahat olmadıklarını ifade etmiş ve konuşmasının sonunda kadınlara özel bu cipsin geliştirme aşamasında olduğunu belirtmişti.

Kim bilir? Belki de PepsiCo gerçekten böyle bir ürün çıkartacak, ancak şu anda ürünün geliştirme aşamasının çok başlarında olduğu için duyulmasını istemiyor olabilir. Bununla birlikte Doritos’un kadınlara özel cips çıkartacağı haberlerinin ortaya çıkmasının ardından, sosyal medyada bu haberlere birçok olumsuz tepki yağdı. Bu durumdan dolayı Doritos’un geri adım atmış olma ihtimali de mevcut. Tabii, bunlar tamamen varsayımlardan ibaret.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

EasyJet’ten Takipçilerine Büyük Jest


EasyJet’ten bahsetmek gerekirse; Şirket İngiltere’nin en büyük ve Avrupa’nın ikinci en büyük tarifeli havayolu şirketidir. 1995 yılında Sahibi olan Stelios Haji-loannou adlı İngiliz bir iş adamı tarafından İngiltere merkezli olarak kuruldu.

Havayolu şirketi easyJet’in Fransa’nın Bordeaux kentindeki Borsa Meydanı’nda yer verdiği bu açık hava ilanına ilk defa baktığınızda, yanıldığınızı düşünebilirsiniz. Fakat ilana ikinci defa dikkatinizi vererek bakarsanız içeriğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Fransız reklam ajansı Buzzman imzası taşıyan bu ilan, her iki taraf açısından da ters hazırlanmış ve taşıdığı mesajı verebilmek için bu yanıltıcı yönteme ihtiyaç duyuyor. İlanın Garonne Nehri üzerindeki yansımasına bakıldığında, ‘Bordeaux sakinleri, gökyüzü ayaklarınıza serili’ ve devamında ‘Bordeaux’dan 30 noktaya uçuş’ cümleleri görülüyor.

EasyJet aynı zamanda ilanla birlikte fotoğraf çektiren ve bunu #UpsideTown etiketiyle birlikte sosyal medyada paylaşanlara, diledikleri bir kişiyle birlikte diledikleri bir noktaya seyahat kazanma şansı sunuluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

IKEA Şık Olanın Pahalı Olan Olmadığını Yeni Reklamlarıyla Kanıtlıyor

Genelde “şık”, “klas” gibi kelimeleri lüks ortamlar veya markalar için kullanırız ve bu da hemen bize “pahalı” kavramını çağrıştırır. Ancak IKEA yeni yayınladığı 2 reklam filmiyle bu algıyı yıkmaya çalışmış.

IKEA İspanya’nın, İspanya McCann ile yaptığı yeni reklam filmlerindeki lüksü çağrıştıran ortamlar, eşyalar ve kıyafetlerin arasından filmlerin en sonunda IKEA ürünleri gösteriliyor. İspanyolca konuşmalar ve sanatsal figürlerle dolu ortamdaki IKEA ürünleri gerçekten hiçbir şekilde sırıtmıyor ve reklam filmlerinin ana karakterleri de reklamların sonunda bu duruma oldukça şaşırıyorlar.

Bizim ülkemizde IKEA çok da ucuz olmasa da (özellikle de kur artışlarından sonra) yurt dışında IKEA ev alışverişi için gidilebilecek en uygun fiyatlı yerlerden birisi. Ancak IKEA bunun şık ve kaliteli ürünler üretmedikleri anlamına gelmediğini göstermek istemiş olacak ki reklam stratejisini bu yönde geliştirmiş.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link