25 Etkileyici Çevreci Reklam Çalışması

Son 100 yılda Atmosfere salınan sera gazlarının etkisiyle; Dünya üzerinde ölçülebilen ısının artışı hayatımıza “Küresel Isınma” kavramı getirdi. Kutup buzullarının erimesinden, çölleşmeye, türlerin yok olmaya yüz tutmasından, deniz seviyesinin yükselmesine kadar bir çok sonuç ile karşı karşıya insanlık. Gezegenin geri dönüşü olmayacak bu koşullar ile mücadele etmesi için çevre örgütleri ve bu duruma destek veren markalar birbirinden ilginç reklam çalışmaları gerçekleştiriyor. Biz de bu önemli çalışmaları bir araya getirip sizler ile paylaşmak istedik.

Daha güzel bir dünya dileğiyle.

1. Onlara yardım etmek, kendinize yardım etmektir.

1

2.Yaptığınız her şey size geri döner.2

3.Kozmetik ürününüz önce onların üzerinde test ediliyor.3

4.Geleceğe mirasımız. Kirli bir plaj, kirli bir temizlik eldiveni.4

5.Gezegenimiz her kesilen ağaç için çok yüksek bir bedeller öder.
5

6.Denize atılan bir cam şişe, 1 milyon yılda; 1 plastik şişe ise 450 yılda ancak yok oluyor.6

7.Plastik torba kullanarak hayvanları öldürmek.

7

8.Onun bir çocuk olduğunu düşünün.

8

9.Siz böyle gezmek ister miydiniz?

9

10.Çölleşme yılda 6000 tür öldürür.

10

11.Her geçen dakika onlar için ölüme dönüşebilir.

11

12.Küresel Isınma yüzünden her geçen gün iklim şartları değişiyor.12

13.Kozmetik ürününüz için kaç hayvan ödüyorsunuz?13

14.Hayvanlar esir alınmış palyaçolar değildir.

14

15.Işığı her açtığınızda kutuplarda erimeye katkı sunuyorsunuz.15

16.Egzotik hayvanlar hediyelik eşya değildir.16

17.Küresel ısınma onları evsiz bırakacak.17

18.Vurduğunuz şey bir top değil.18

19.Dostlarımız sevilmek içindir.19

20.Kağıdı her çektiğinizde eksilen bir Dünya olduğunu unutmayın. 20

21. Onları tamir edemezsiniz.

21

22.Onun gözleri sadece evini görüyor.22

23.Doğayı korumak için geri dönüşüm.23

24.Ormanlar için hala çok geç değil.24

25. Her dakika 15 km orman kayboluyor.25

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Şirketlerin Müşteri Deneyimini Geliştirmek İçin Kullandığı 5 Yöntem

  • Şirketlere göre bu yılın en heyecan verici iş fırsatı müşteri deneyimi ve müşteri deneyimi yönetimi.
  • American Express’in yaptığı araştırmaya göre, müşterilerin %60’ı daha iyi bir müşteri deneyimi için daha fazla ücret ödemeye razı.
  • Kıdemli yöneticilerin %74’ü müşteri deneyiminin, bir müşterinin sadık bir taraftar olmak istekliliğini doğrudan etkilediğine inanıyor.
  • İlgili Yazı: 2018’de Müşteri Deneyimi Alanında Bizi Neler Bekliyor?

Müşteri deneyimi, hem tüketiciler hem de şirketler açısından her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Econsultancy ve Adobe‘un birlikte hazırladıkları “Dijital Pazarlama Trendleri Raporu“na göre, şirketler bu yılın en heyecan verici iş fırsatını %22 oranla müşteri deneyimi olarak görüyorlar.

Bununla birlikte American Express tarafından yapılan araştırmaya göre, müşterilerin %60’ı daha iyi bir müşteri deneyimi için daha fazla ücret ödemeye razı.

Oracle tarafından yapılan bir başka araştırma ise müşteri deneyiminin, müşteri sadakatini doğrudan etkilediğine işaret ediyor. Oracle’ın yaptığı araştırmaya göre, kıdemli yöneticilerin %74’ü müşteri deneyiminin, bir müşterinin sadık bir taraftar olmak istekliliğini doğrudan etkilediğine inanıyor. Yani müşteri sadakati oluşturmak için öncelikle iyi bir müşteri deneyimi tasarlamak gerekiyor.

Müşteri deneyimi alanında geliştirdiği farklı çözümlerle müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmaya çalışıyor. Bununla birlikte bazen de sektörlere özel belirli çözümler ön plana çıkıyor. Çeşitli markaların müşteri deneyimlerini geliştirmek için hizmete sunduğu 5 farklı uygulamaya birlikte göz atalım.

Acelesi Olan ve Olmayan Müşteriler İçin İki Farklı Giriş

ABD’li perakende şirketi Target, geçtiğimiz yılın sonunda Teksas eyaletinin Richmond şehrinde yer alan mağazasını baştan aşağı yenilenmiş bir şekilde hizmete soktu. Bu yeni nesil perakende mağazası, acelesi olan ve acelesi olmayan müşteriler için iki farklı girişe sahip. Acelesi olan kişiler için tasarlanmış olan “kolay giriş”i kullanan müşteriler, hızlı alışveriş yapmaya imkan tanıyan süpermarket benzeri bir düzen ile karşılaşıyorlar. Acelesi olmayan kişiler için tasarlanmış olan “ilham girişi”ni kullanan müşteriler ise kıyafet, güzellik ürünleri gibi çok geniş yelpazede ürünlerin yer aldığı daha yüksek kaliteli mega market tarzında bir düzen karşılıyor.

NFC Destekli Raf Etiketleri

Bluetooth teknolojisiyle çalışan ve belirli bir alan içerisindeki insanların akıllı telefonlarına anlık bildirimler gönderebilen beacon isimli cihazlar, yakın gelecekte yerlerini NFC destekli raf etiketlerine devredebilirler. NFC destekli raf etiketlerinin, markalara müşterileriyle istedikleri şekilde etkileşime geçme imkanı sunarak beacon’ların ortaya çıkarttığı problemlere bir çözüm getirebilecekleri ifade ediliyor. Bu özel raf etiketleri, müşterilere ihtiyaç duydukları anlarda yardımcı olabiliyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde, belirli ürünlerde kişiye özel indirimler sunulabileceği de belirtiliyor. Mevcut olarak ABD merkezli perakende şirketi Kroger, mağazalarında benzer bir sistem kullanıyor.

Walmart’ın Online Alışveriş Otomatı

Uzun bir süredir e-ticaret devi Amazon ile rekabet halinde olan perakende şirketi Walmart, geçtiğimiz yıl ABD’nin Oklahoma şehrindeki bir park alanına dev bir otomat yerleştirdi. Walmart müşterileri, internet üzerinden verdikleri meyve, sebze, et, günlük ürünler gibi siparişlerini bu otomat aracılığıyla teslim alabiliyorlar. Sistem şu şekilde işliyor: Walmart müşterileri internet üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, çalışanlar ürünleri hazırlayıp paketliyorlar ve içinde soğutucular bulunan bu dev otomata depoluyorlar. Ardından müşteriler, kendilerine gönderilen kodu kullanarak otomattan ürünlerini teslim alabiliyorlar.

Araba Satış Otomatları

Bu zamana kadar otomat sistemiyle satılan en ilginç ürün herhalde otomobil oldu. 2016 yılında Carvana isimli bir şirket ABD’de bir araba satış otomatı kullanıma sundu. Geçtiğimiz yıl ise Autobahn Motors isimli bir şirket, Singapur’da müşterilerin satın aldıkları araçları iki dakika içerisinde teslim alabildikleri 15 katlı bir satış otomatını hizmete açtı.

Son olarak da geçen mart ayında, Alibaba ve Ford iş birliğiyle Çin’de bir araç satış otomatı kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, Alibaba’nın Tmall isimli uygulaması aracılığıyla satın almak istedikleri otomobil seçtikten sonra bir teminat ücreti ödüyorlar. Daha sonrasında aracı teslim alacakları zamanı seçip aracı teslim alacakları zaman satış otomatının kendilerini tanıması için bir selfie çekiyorlar. Alibaba, aracı teslim alma işleminin 10 dakikadan uzun sürmediğini belirtiyor. Otomobil satış işlemini çok daha kolay ve otomatik bir hale getiren bu sistem, ilerleyen zamanda çok daha yaygınlaşacak gibi görünüyor.

West Elm’in Yapay Zeka Tabanlı Öneri Aracı

ABD merkezli mobilya ve ev dekorasyonu ürünleri perakendecisi olan West Elm, kişisel estetik kaygılarına bağlı olarak müşterilerine mobilya önerilerinde bulunmak için bir yapay zeka aracı kullanıyor. “West Elm Pinterest Stil Bulucu” isimli bu yapay zeka aracı, West Elm müşterilerinin Pinterest profillerini tarayarak bir kullanıcının Pinterest resim panosundan bir stil duygusu elde etmek için sinir ağlarını kullanıyor ve yaklaşık olarak 10 saniye içerisinde önerilerin yer aldığı bir liste sunuyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

8 Başarılı Şirket CEO’sundan 8 Kitap Önerisi

Yaşamımız boyunca okuduğumuz kitaplardan, izlediğimiz filmlerden, gittiğimiz yerlerden bazıları hayatlarımıza diğerlerinden daha fazla dokunur, onları daha çok içselleştiririz. Peki acaba dünyaca ünlü şirketlerin CEO’larının hayatlarına en çok hangi kitaplar dokundu?

Jeff Bezos – Günden Kalanlar
(Kazuo Ishiguro)

En başta online bir kitap dükkanı olarak Amazon‘u kuran Jeff Bezos‘un şiddetle önerdiği kitap “Günden Kalanlar”. Nobel ödüllü yazarın bu kitabı İkinci Dünya Savaşı sırasında Darlington Malikânesi’nin uşağı Stevens ve kahyası Bayan Kenton arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

Mark Zuckerberg – Fakirliğin Portfolyosu
(Daryl Collins, Jonathan Morduch, Stuart Rutherford ve Orlanda Ruthven)

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg‘in tavsiye ettiği kitap ise “Fakirliğin Portfolyosu”. Dünya nüfusunun yaklaşık %40’ı günde 2 Dolar ya da daha azı ile yetinmek zorunda kalıyor. Masaya yemek getirmek zorundasınız, faturalar ve çocuklarınızın eğitimi de var. Bunun nasıl mümkün olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Elon Musk – Benjamin Franklin 
(Walter Isaacson)

Tesla, SpaceX gibi büyük şirketlerin kurucusu ve CEO’su Elon Musk‘ın önerdiği kitap “Benjamin Franklin”. Benjamin Franklin, ABD’nin kurucu babalarından biri olmakla birlikte ülkenin gelmiş geçmiş en önemli yayıncı, bilimadamı, mucit, siyasetçi ve diplomatlarından biridir. Bu muazzam kişiliğin anlatıldığı kitap şaşırtıcı ve hayran bırakan bilgilerle doludur.

Indra Nooyi – Karaktere Giden Yol 
(David Brooks)

PepsiCo CEO’su Indra Nooyi, “Karaktere Giden Yol” isimli kitabı öneriyor. Kitap kişinin kendi karakterine yatırım yapmasının en az iş hayatında başarılı olması kadar önemli olduğunu ve hatta bunun elzem olduğunu anlatıyor.

Richard Branson – Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim
(Maya Angelou)

Virgin Group CEO’su Richard Branson‘un en sevdiği kitap ise Maya Angelou’nun “Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim” isimli kitabı. Richard Branson’un ilham verici hayatını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Demek ki ona ilham veren kitaplardan en önemlisi de “Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim” olmuş.  Kitabın konusu: Savunmasız ve şiddet gören küçük bir kız… Onurlu ve büyüleyici bir yetişkine dönüşmeden önce yoluna çıkan ırkçılık ve bağnazlık gibi zorluklara göğüs germek zorunda kalır ve aslında mücadelesi karakterini şekillendiren en önemli şeylerden biridir.

Larry Page – Nikola Tesla Kendini Anlatıyor
(Nikola Tesla)

Google‘ın kurucularından olan Larry Page diğer başarılı liderlerin hikayelerinden ilham bulan biri. Özellikle alternatif akım mucidi Tesla’nın otobiyografisini öneriyor. Kitap Tesla’nın hayatını kendi kaleminden anlatıyor.

Bill Gates – Çavdar Tarlasında Çocuklar
( J. D. Salinger)

Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenlerden bahseden bu ünlü kitap Microsoft CEO’su Bill Gates‘in favorisi.

Steve Jobs – Yenilikçinin İkilemi: İş Yapma Tarzınızı Değiştirecek Kitap
(Clayton M. Christensen)

Apple‘ın kurucusu ve eski CEO’su Steve Jobs bu kitabın kendi iş yapma şeklini derinden etkilediğini söylemiştir.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link